236 találat a(z) rehabilitációs hozzájárulás cimkére
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A rehabilitációs hozzájárulás statisztikai állományi létszámának kiszámításánál figyelembe kell-e vennem a közérdekű nyugdíjas szövetkezettől kölcsönvett létszámot? Számít az, hogy közérdekű nyugdíjas szövetkezet a kölcsönbe adó, vagy ugyanúgy kell eljárnom, mint ha egyéb kölcsönbe adó cég lenne?
Rokkantsági ellátás visszamenőleges megszüntetése Kérdés
Egyik munkavállalónk rokkantsági ellátását visszamenőleg megszüntette 2016 februárjától a Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Főosztály etc. egy 2018 nyarán hozott végzésével. Az ok 2015 és 2016-ban 3 hónapon keresztül a minimálbér 150 százalékát meghaladó jövedelem. A munkavállaló 2017 novembere óta dolgozik társaságunknál. A rehabilitációs hozzájárulás számítása és megfizetése során őt is figyelembe vette társaságunk mint fizetendő adót csökkentő személyt. Önellenőriznie kell-e emiatt társaságunknak az érintett hónapok rehabilitációs hozzájárulás számított adóit? Válaszukat köszönöm
Rehabilitációs hozzájárulás: a NAV álláspontját igazolja a Kúria döntése Cikk
A külföldi vállalkozástól bérbevett munkaerő alkalmazásakor fennálló rehabilitációshozzájárulás-fizetési kötelezettségről jelentetett meg írást honlapján a NAV.
Rehabilitációs hozzájárulás statisztikai létszám meghatározása Kérdés
Tisztelt Adózóna, szeretnék érdeklődni, hogy rehabilitációs hozzájáruláshoz az átlagos statisztikai létszámba a megváltozott munkaképességű dolgozók és a napi 2 órás munkaviszonyos munkavállalók is beletartoznak? Köszönöm
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs hozzájárulással kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy éves szinten arányosítva kell-e kiszámolni a hozzájárulást? Tehát például, ha egy megváltozott munkaképességű személy nem dolgozott egész évben, akkor az év azon napjaira, amelyeken nem dolgozott még, arányosan kell-e rehabilitációs hozzájárulást fizetni? Ha például év közben lépett be, 06.01-én, akkor az azt megelőző időszakra kell-e számolni rehabilitációs hozzájárulást?
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató átlagos statisztikai létszáma: – első negyedévben 64,3 fő, ennek 5%-a kötelező szint megváltozott munkaképességű 3,2 fő. Ebből alkalmazott 4 főt 2018. 01. 01-2018. 03. 31 időszakban végig. Tehát nem kell fizetni rehabilitációs hozzájárulás előleget. – második negyedévben: 67,1 fő, kötelező szint, 3,4 fő. Alkalmazott 4 főt 2018. 01. 01 - 2018. 05. 31. időszakban végig. Egy fő kilépett 2018. 05. 31-én, marad a 06 hóban csak 3 fő. Hogyan kell kiszámítani pontosan? – harmadik negyedév átlaglétszám 67,1 fő, 5% a kötelező szint 3,4 fő. Alkalmaz 3 fő 2018. 07. 01 - 2018. 09. 30., tehát a rehabilitációs hozzájárulás előlege: 3,4 fő-3 fő=0,4 fő*1 242 000 Ft=496 800 Ft/4=124 200 Ft lenne. Ha például szeptember hónapban belép egy új megváltozott munkaképességű, akkor nem kell fizetni előleget? Vagy végig a 3 hónapban megszakítás nélkül 4 főnek meg kell lennie? Az éves átlag 67,1 fő, ennek 5% 3,4 fő kötelező szint. Alkalmazott megváltozott munkaképességű volt 4 fő 2018. 01. 01 - 2018. 05. 31-ig és 2018. 06. 01-től 3 fő. Melyik a helyes számítás: a) 4 fő kötelező szint-3 fő alkalmazott=1 fő *1 242 000=1 242 000 Ft/év-124 200 (harmadik negyedév előleg)= 1 117 800 Ft b) 4 fő kötelező szint-4 fő alkalmazott=0 fő *1 242 000= 0-124 200 (harmadik negyedév előleg)= visszajár 124 000 Ft. Lényegében az a kérdés, hogy ha a kötelező szint 4 fő, akkor a 4 fő végig megszakítás nélkül alkalmazásban kell, hogy legyen, ahhoz, hogy 0 Ft legyen a fizetendő rehabilitációs hozzájárulás? Köszönöm szépen!
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2011. évi CXCI. törvény 22. § a) pontja alapján megváltozott munkaképességű személynek kell tekinteni azt a személyt, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű. E törvényi rendelkezés alkalmazásához elegendő-e annak igazolása, hogy a foglalkoztatott magánszemély rehabilitációs ellátásban részesül (B1, C1 kategória), rokkantsági ellátásban részesül (B2, C2 kategória), vagy rehabilitációs kártyával rendelkezik (B1, C1 kategória)? Ezen ellátások folyósításának ugyanis minden esetben ugyanaz a feltétele, hogy az egészségi állapot 60 százalékos vagy annál kisebb, és a minősítést szakbizottság végzi el. Amennyiben az ellátások folyósításának igazolása nem elegendő a rehabilitációs hozzájárulás fizetési kötelezettség csökkentéséhez, akkor milyen hivatalos dokumentum beszerzése az elvárt a munkáltató részéről? Válaszát köszönöm!
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mivel nálunk a következő hónaptól további egy fő alkalmazott felvételével éppen 25 fő lesz a statisztikai létszám, így utána kellett néznem a rehabilitációshozzájárulás-kötelezettség témakörének. Tudtam, hogy ez a bűvös szám és azt is, hogy lényeges az a megfogalmazás, hogy "eléri" vagy "meghaladja". Először a NAV 94. információs füzetét olvastam el, amiben az eléri kifejezés található, ami szerint már a 25 fő esetében is belép a kötelezettség. Viszont más írások, cikkek a meghaladja szót használják, így megkerestem magát a törvényt is, ahol valóban a meghaladja kifejezés található. Ha az információs füzetre hagyatkoznék, akkor valószínű már számolnám is, hogy mennyit kell fizetnünk. Mivel hiteles forrásnak eddig a NAV tájékoztatóit tartottam, nem tudom, hogy hol lehetne felhívni az illetékesek figyelmét arra, hogy ezt a részt javítani kellene a kiadványukban? Eddigi munkájuk is már sokat segített az ilyen félreértések tisztázásában.
Rehalbilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" Kft.-nél a foglalkoztatottak létszáma jelenleg 23 fő, 25 fő alatt van, tehát nem kell még megfizetnie a rehabilitációs hozzájárulást. Viszont "B" Kft.-nél, amelynek "A" Kft. 100 százalékos tulajdonosa, 5 fő a foglalkoztatotti létszám, tehát a két cégben összesen 23+5=28 fő. A kérdésem, hogy kapcsolt vállalkozásoknál foglalkoztatotti létszám hogyan számít a rehabilitációs hozzájárulásnál? Azokat összevontan kell kezelni, vagy sem? Tehát a fenti példában, mivel összevontan átlépték a 25 főt, kell-e valamelyik cégben fizetni rehabilitációs hozzájárulást?
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkatárunkat – régi felülvizsgálat alapján – beszámítottuk a rehabos létszámba, de most elérte az öregségi nyugdíjkorhatárt, és nyugdíjba ment. Kiléptettük, de nyugdíjasként foglalkoztatjuk tovább. Annak eldöntésében szeretnénk a segítségüket kérni, hogy a nyugdíjas foglalkoztatott beszámítható-e a rehabos létszámba, ha az egyéb feltételeknek megfelel?
Így dolgozhatnak ellátás mellett a megváltozott munkaképességűek Cikk
A rehabilitációs, illetve a rokkantsági ellátásra – beleértve az újonnan bevezetett kivételes rokkantsági ellátást is – jogosult személy az ellátása mellett folytathat keresőtevékenységet. A munka törvénykönyvének változására tekintettel, cikkünkben bemutatjuk, milyen új szabályokra kell figyelemmel lenni a megváltozott munkaképességű személyek munkaviszonyban foglalkoztatásakor, milyen korlátozással, mekkora közterherfizetés mellett dolgozhatnak munkaviszonyban, továbbá kitérünk a foglalkoztató által igénybe vehető kedvezményekre is.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A törvény 22. paragrafusa a megváltozott munkaképességű embereket a következőként definiálja: a 23-24. § alkalmazásában megváltozott munkaképességű személynek kell tekinteni azt a személyt, a) akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, b) aki legalább 40 százalékos egészségkárosodással rendelkezik, az erről szóló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás, hatósági bizonyítvány, minősítés időbeli hatálya alatt, c) akinek a munkaképesség-csökkenése 50-100 százalékos mértékű, az erről szóló szakvélemény időbeli hatálya alatt, vagy d) aki fogyatékossági támogatásban vagy vakok személyi járadékában részesül, és a munkaszerződése szerinti napi munkaideje a 4 órát eléri. Sok helyen azt olvasom, hogy a megváltozott munkaképességűek létszámába be lehet számítani azokat, akik tartós egészségügyi problémával élnek. Például laktózintolerancia, cukorbetegség vagy Crohn-betegség. Ha így van, akkor a törvény melyik pontja vonatkozik rájuk? Milyen igazolás szükséges hozzá? Válaszát előre is köszönöm!
Idén még inkább megéri megváltozott munkaképességűeket alkalmazni Cikk
A munkaadók által évente fizetendő rehabilitációs hozzájárulás 2017-hez képest idén 8 százalékkal, 1 242 000 forintra emelkedett – közölte a Trenkwalder Személyzeti Szolgáltató Kft.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Komplex minősítést végző I. fokú szakértői bizottság véleménye szerint – 8 órában foglalkoztatott – munkavállaló össz-szervezeti egészségkárosodása 43 százalék. Felülvizsgálata nem szükséges. Keresőtevékenység miatt a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának megállapítására irányuló kérelmét a Fejér Megyei Kormányhivatal elutasította. A Rehabilitációs kártyát helyettesítő igazolását az állami adó- és vámhatóság visszavonta. Közölte a munkáltatóval, hogy a Rehabilitációs kártyával igénybe vehető adókedvezményre nem jogosult. A rehabilitációs hozzájárulás fizetése szempontjából figyelembe vehető megváltozott munkaképességű személyként, aki után kedvezmény vehető igénybe? Köszönöm válaszát.
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben iskolaszövetkezeten keresztül történik a diákok foglalkoztatása, akkor a diákokat foglalkoztató gazdasági társaságnál a rehabilitációs hozzájárulás számításánál figyelembe kell-e venni a kölcsönzött diák munkaerőt? Válaszukat előre is köszönöm.