798 találat a(z) minimálbér cimkére

Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum? Így kell megállapítani Cikk

Jelentősen emelkedett a minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege, amely számos munkáltatót és – a statisztikai adatok szerint több mint egymillió – munkavállalót érint. Tapasztalataink szerint a munkáltatóknak továbbra is nagy fejtörést okoz, hogy mely esetekben kell legalább a garantált bérminimumot megfizetni a dolgozóknak.

Ügyvezető járulékai Kérdés

Ha egy kft. tag-ügyvezetője munkaviszonyban vállalja a vezetést heti 10 órában, mellette más munkakörben heti 20 órában dolgozik a cégben, akkor 2 munkajogviszonyt kell bejelentenünk, és úgy is lehet, hogy egyik jogviszonyából származó jövedelme sem haladja meg a minimálbért? Köszönöm szépen!

5 fontos kérdés, amelyre 2017 elején figyelniük kell a munkáltatóknak Cikk

Számos területen módosultak az utóbbi időben a foglalkoztatásra vonatkozó szabályok, és sokszor nem egyszerű kiigazodni bennük. Cikkünkben összefoglaljuk azon legfontosabb változásokat, amelyeket az év elején feltétlenül figyelembe kell venni. A listát kiegészítettük azokkal a lehetőségekkel is, amelyekkel a munkáltatók az év elején tudnak élni, vagy amely kérdésekben ilyenkor kell a törvény alapján döntést hozni.

Szakképzési hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Jövőre a minimálbér emelése jelentős többletköltséggel jár a tanulókat tanulószerződéssel foglalkoztató vállalkozásoknak is. Várható-e, hogy az igénybe vehető szakképzési hozzájárulási kedvezmények is növekednek, vagy új kedvezményeket vezetnek be? Ha eddig a vállalkozás a törvényi minimumnál magasabb juttatást adott a tanulóknak havonta, csökkentheti-e juttatást a törvényben előírt minimumszintre ahhoz, hogy az eddigi "támogatási" szintet megtartsa? Ha igen, milyen dokumentáció elkészítése mellett?! Köszönettel.

Minimálbér és garantált bérminimum: itt van a rendelet a 2017-es összegekről Cikk

Megjelent a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum megállapításáról szóló kormányrendelet a Magyar Közlöny legfrissebb, 204. számában.

Minimálbér vagy garantált bérminimum? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vagyonőr (Feor 5254) bérezésénél mi az elvárt, a minimum? Van valami különbség a fegyvertartási engedéllyel rendelkező és fegyvert viselő, illetve a nem fegyveres munkavállaló között? Válaszát előre is köszönöm!

Új minimálbér: így nőnek a terhek és az ellátások. Katások hátrányban? Cikk

A minimálbér és a garantált bérminimum emelése növeli a járulékterheket, ugyanakkor kedvezően hat a kereseti és a táppénzkorlátokra.

Társas vállalkozó ekho törvény szerinti adózása. Kérdés

Tisztelt Szakértó! Egy betéti társaság beltagja személyes közreműködésének ellenértékeként 300 ezer forint munkadíjban részesül. Grafikusként dolgozik (2136 FEOR szám). 2017. évtől az ekho törvény szerinti adózást szeretné választani. A törvény azt mondja értelmezésünk szerint, hogy a havi minimálbérnek megfelelő összeg után az általános szabályok alapján kell megfizetni a járulékokat és az adót. Kérdésünk az lenne, hogy fenti tag esetében minimálbér alatt 2017. évben a 128 ezer forint minimálbért kell érteni, vagy a 161 ezer forint garantált bérminimumot? Továbbá az általános szabályok szerint adózó jövedelem (minimálbér) esetében a járulékokat 112,5%, illetve 150% járulékalap után kell-e megfizetni, mint társas vállalkozónak, vagy nem kell megnövelni a járulék alapokat. Kérjük fentiekre vonatkozó szíves válaszukat. Tisztelettel: Nagyné

Minimálbér vagy garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó magánszemély állateledel boltban bolti eladóként foglalkoztat egy munkavállalót, aki nem rendelkezik kereskedelmi szakképesítéssel. Ennek az alkalmazottnak fizethet-e minimálbért, vagy meg kell fizetnie neki legalább a garantált bérminimumot? Válaszát előre is köszönöm.

Ők is havi 20 ezer forintot nyernek a minimálbér-emeléssel Cikk

Vajon 2017-ben az új felemelt bér kétszeresének 70 százaléka lesz a gyed maximuma? Ez alapján lesz megállapítva a gyed? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértő válaszolt.

Társadalombiztosítás: így módosulnak januártól a szabályok Cikk

A múlt pénteken kihirdetett adócsomag számos tb-szabályt módosít 2017-től. A tavaszi ülésszakon is elfogadott az Országgyűlés egy olyan módosító törvényt, amely szintén rendelkezett a Tbj. jövő januári változtatásairól. Összefoglaltuk a két törvénycsomag azon Tbj. módosításait, amelyeket 2017. január 1-jétől kell alkalmaznunk.

Garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft.-ben a multimédia-tervezők alkalmazotti jogviszonyban dolgoznak. Az szja-s bérük bruttó 147 ezer forint, az ekhós bérük bruttó 550 ezer forint. Kell-e 2017-ben az szja-s bérüket a garantált bérminimumra emelni, vagy maradhat a jelenlegi bruttó bér? Az ekhós bérrel együtt elérik a garantált bérminimum összegét, a 147 ezer forint pedig a minimálbér összegét. Üdvözlettel.

Drasztikusan emelt minimálbér hatása gyedre Kérdés

Vajon 2017-ben az új felemelt bér kétszeresének 70 százaléka lesz a gyed maximuma? Ez alapján lesz megállapítva a gyed?

Kevés a dolgozó, sok a munka: kell-e mindig szakképzettség? Cikk

Meghatározhatja-e a munkáltató a munkakör betöltéséhez szükséges végzettséget abban az esetben, ha jogszabály írja elő az adott tevékenységhez kapcsolódó szakképzettség meglétét, tekintettel a szakemberhiányra? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Szakképzettség Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségüket kérni. A munkáltató meghatározhatja-e a munkakör betöltéséhez szükséges végzettséget abban az esetben, ha törvény írja elő az adott tevékenységhez kapcsolódó szakképzettség meglétét? Tehát, ha kormányrendelet előírja, hogy bizonyos tevékenységhez milyen szakképzettség szükséges, de ezzel nem rendelkezik a munkavállaló, akkor a munkáltató alkalmazhatja a munkavállalót a meglévő végzettség hiánya nélkül is? Például a munkaköri leírás vagy a tájékoztató szerint az adott munkakör betöltéséhez a munkáltatónál elég a 8 általános iskolai végzettség (bár jogszabály szerint a munkakör betöltéséhez kellene szakképzettséggel rendelkeznie a munkavállalónak), akkor foglalkoztatható? Azért fontos a kérdés, mivel az adott területen szakemberhiány van, nincs elég szakképzett munkaerő, ezért kénytelen a munkáltató betanítani embereket az adott munkakörök ellátására. Nyomdaipari területről van szó, és elviekben a 21/2010. NFGM-rendelet előírja a szakképesítést a nyomdaiparnál És ebben az esetben, ha felveszi a cég a munkavállalót az adott munkakörre betanított munkásként, mert nem ragaszkodik a képesítés meglétéhez, akkor ezzel megsért bármilyen jogszabályt? És mivel nincs szakképzettsége a munkavállalónak az adott munkakör betöltéséhez (bár a jogszabály előírja a szakképzettséget), ezért a béreknél a kiindulásai alap az lehet a minimálbér, vagy nem, mivel a munkakör igényel szakképzettséget, és ebben az esetben a garantált bérminimumot mindenképpen meg kell neki adni? 9-es feorba besorolhatóak?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink