354 találat a(z) megbízási szerződés cimkére
Őstermelő helyettesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy őstermelő például betegség miatt nem tud elmenni a termelői piacra árulni, megbízási szerződéssel megbízhatja-e élettársát, hogy a nevében áruljon? Ha ezért nem részesül díjazásban, bejelentési és bevallási kötelezettsége nincs. Milyen feltételekkel állíthat ki a nevében nyugtát? Szakszerű válaszukat előre is köszönöm.
Előadóművész megbízási szerződéssel Kérdés
T. Szakértő! Egy színpadi produkcióhoz meghatározott énekesi feladatra szerződnénk egy magánszeméllyel, aki nem számlaképes. Elegendő-e a megbízási szerződés, mely alapján adó- és járulék szempontjából ugyanúgy járnánk el, mint egy adószámos magánszemély esetén? Kell-e szakképzési hozzájárulást is fizetni ebben az esetben? Köszönöm válaszát, üdvözlettel.
Megbízási szerződés: szkennelve is jó, vagy csak eredeti aláírásokkal? Cikk
Mi számít elfogadható bizonylatnak? Elegendő-e, ha a megbízási szerződést aláírja a megrendelő, azt szkennelve elküldi a szállítónak, aki aláírva visszaküldi, vagy eredeti aláírásokkal ellátott szerződést kell a számla mellé csatolni? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Gyes – megbízási szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg ez év végéig van egy élő megbízási szerződésem, amely óraadásra szól. Hónapok óta nem kaptam felkérést órák tartására, nincs bevételem, mert kisbabát várok november közepére. Csedre nem vagyok jogosult, az első félévben gyest szeretnék igényelni. Kérdésem, hogy egy élő, hatályban lévő megbízási szerződés jelent-e munkavégzést (valós óraadás hiányában is)? Ha igen, jól gondolom-e, hogy a szerződést érdemes korábban felbontani? Válaszát előre is köszönöm!
Eredeti bizonylat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi számít elfogadható bizonylatnak? Cégünk életében viszonylag rendszeresen előfordul, hogy egy eseti megbízás, jellemzően marketing célú hirdetés, egyéb megjelenés sürgős lebonyolítást igényel. Ilyenkor a megbízási szerződést aláírjuk, a szkennelt változatot kapja meg a szállító, aki azt aláírja, majd visszaküldi e-mailben, ez a szkennelt változat képezi a számla bizonylatát. A könyvelőnk ragaszkodik ahhoz, hogy mindkét fél által, eredetiben aláírt szerződés kerüljön a számla mellé. Az ügyvédünk szerint a jogügylet így is létrejön, bíróságon bizonyítékként használható dokumentum az így létrejött szerződés. Igaza van a könyvelőnek? Megkövetelhetjük partnereinktől, hogy postaköltséget, időt nem kímélve küldjük oda-vissza a papírokat, a XXI. századi technikai vívmányokat sutba dobva?
Külföldi munkavállalók foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy távmunkában, részmunkaidőben foglalkoztatott külföldi munkavállaló (határon túli magyar) estében milyen megállapodást érdemes kötni alkalmazottként, és milyen megállapodást érdemes vele kötni, ha vállalkozó? És milyen közterheket kell utána fizetni?
Munkába járás költségtérítése Kérdés
Kötelező-e a munkavállalónak munkába járási költségtérítést (bérletet, illetve ha másképp nem oldható meg, 9Ft/km térítést) kifizetni, vagy a munkabére tartalmazhatja az utazás költségét, ha a munkavállaló nem az adott városból jár dolgozni? Illetve a megbízási szerződéssel foglalkoztatottaknak kell-e munkába járási költségtérítést fizetni? Válaszukat előre is köszönöm Zsók Gabriella
Részmunkaidő két helyen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék az alábbiakkal kapcsolatosan. Ha egy heti 40 órás munkaviszonyt megszüntetve, két munkáltatónál lenne részmunkaidőben 20, illetve 20 órában egy munkavállaló, akkor az mennyiben térne el a korábbi teljes munkaidős státuszához képest, ha a munkabére ebben az esetben is a garantált bérminimum felett lenne, arányosan? Illetve van-e lehetőség 40 órás munkaviszony mellett megbízási szerződés alapján máshol is munkát vállalni? Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Sikerdíj adózása Kérdés
Cégünk szeretne egy, a tulajdonában álló ingatlant értékesíteni. Ennek lebonyolításával egy magánszemélyt (nem egyéni vállalkozó és nem rendelkezik adószámmal) kívánunk megbízni, és amennyiben a magánszemély által közvetített vevő kifizeti az ingatlan vételárát, akkor cégünk a magánszemélynek meghatározott összegű sikerdíjat fizetne. Kérdésünk, hogy köthetünk-e magánszeméllyel a fenti feladat ellátására megbízási szerződést? Kifizetőként milyen mértékű adó- és járuléklevonási kötelezettség terheli cégünket? Keletkezik-e ehofizetési kötelezettsége valamelyik félnek? Válaszát előre is köszönjük!
Ügyvezető két jogviszonya azonos cégnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvezetőnk alkalmazotti jogviszonyban látja el teendőit. A kérdésem az, hogy pontosan meghatározott feladatot elláthat-e a munkaviszony mellett eseti megbízási szerződéssel? Köszönöm.
Nyugdíjjárulék Kérdés
2016. szeptembertől osztrák ügyvezetője van a cégünknek. Ausztriában fizeti az egészségbiztosítást és ragaszkodik is hozzá, ezért itt nem kap TAJ számot és nem vonunk tőle egészségbiztosítást. Mint ügyvezetőnek megbízási szerződése van. Szívesen fizetne a nyugdíjalapba és le is vonnánk tőle, de a jelenlegi bevalláson ezt nem tudjuk megtenni. Úgy gondoljuk, hogy szochót sem kell fizetni, hanem ehót.Tudnának segíteni abban, hogy helyesen járjunk el? Köszönettel:Welchnerné
Megbízási szerződés – biztosítási jogviszony (T1041) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyelvoktatással fogalkozó kft. megbízási szerződéssel foglalkoztat máshol bíztosítási jogviszonnyal nem rendelkező nyelvtanárokat magánszemélyként. A megbízási szerződés időtartama szeptember–december hó. A havonta kifizetendő megbízási díj a tanár által teljesített órák számától függ (havi óraszám szorozva az óradíjjal). Ennek megfelelőn havonta változó összeg, amely bizonyos hónapokban nem éri el a minimálbér 30 százalékát. (A hat havi megbízási díj átlaga eléri a minimálbér 30 százalékát. ) Kérdésem a következő: a szerződés megkötésekor a tanárokat be kell-e jelenteni a 1041-es nyomtatványon, vagy havonta utólag kell bejelenteni a 1041-esen, amennyiben a megbízási díj eléri a minimálbér 30 százalékát? S ennek megfelelően, akár havonta is változik a számfejtés során levont járulékok köre? Köszönettel: Juhászné Tomozi Katalin
Önálló tevékenység adózása Kérdés
Egy masszőr a tevékenységét részben egyéni vállalkozóként, részben megbízási szerződéssel végzi. A megbízási szerződéssel végzett tevéknység adózásásánál elszámolhat-e 10% költséghányadot? Köteles pénztárgépet használni, ha nincs telephelye, házhoz megy a szolgáltatást elvégezni? Köszönöm.
Megbízási szerződés T1041 Kérdés
Magánszeméllyel köt megbízóm megbízási szerződést mely szerint a magánszemély havi kettő napon levezet egy tárgyalást a külföldi menedzsment részére. A szerződést 2016. június 1-jével kötötték, határozatlan időre. A megbízott eddigi teljesítései: jún. 15-16., júl. 21-22., aug. 23-24. Szeptember 7-én fizetik ki a díját, 90%-os adóalappal, önálló tevékenységből származó jövedelemként. A magánszemélynek az OEP-pel egyéni biztosítása, taj száma van, máshol nem biztosított. Tudomásom szerint ilyenkor T1041-est kell benyújtani. A megbízási jogviszony esetén tudomásom szerint egy nappal a biztosítás megállapítása után kell a T1041-est beküldeni, erre a kifizetéskor kerülhet sor esetünkben. A megbízás természetesen tovább folytatódik a szerződés szerint. Elbizonytalanodtam a T1041-es kitöltésekor. A szerződés szerint, ami június 1-jével köttetett, már akkor lehetett tudni, hogy a napidíjösszeg biztosítási jogviszonyt hoz létre, az igaz, hogy azt nem lehetett pontosan tudni, hogy a megbízom hajlandó-e fizetni a 6 napi teljesítésért. Mit kell írnom a T1041-esre kezdő napként? Le kell-e zárnom a bejelentést a kifizetés napján? Ehhez képest napokra vagy hónapokra kell kitöltenem a 1608-as bevallás biztosítási dátumait? Köszönöm, ha válaszolnak, CsK
Ügyvezető megbízási szerződéssel Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét: egy kft. két tulajdonosa megbízási szerződéssel ügyvezető, nincs mellette 36 órás jogviszonyuk. A megbízási szerződésben foglalt díj havi 220 ezer forint (10 % költséghányadot alkalmaznak), de ez az összeg csak 4 havonta kerül kifizetésre (tehát 4 havonta kapnak 880 ezer forintot). A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben azokra a hónapokra, amelyekben nincs kifizetés, meg kell-e fizetniük társas vállalkozóként a minimum járulékalap után a járulékaikat, vagy mivel a kifizetett összeg több hónapra vonatkozik és az egy hónapra eső összege meghaladja a havi minimum járulékalapot, csak 4 havonta, a kifizetett összeg után van járulékfizetési kötelezettség? Köszönettel: VL