154 találat a(z) kismama cimkére
Milyen járandóságra jogosult a kismama munkáltatója végelszámolása esetén?
Cikk
A katás adózási forma átalakulása is eredményezi, hogy több betéti társaságnál (bt.) döntöttek a tulajdonosok a végelszámolás mellett, valamint az is megfigyelhető, hogy egyre több társas vállalkozás dönt a befejezés mellett különböző okok miatt. Amennyiben munkavállalóik vannak, akkor rendezni kell a jogviszonyokat, megszüntetni azokat. De mi a helyzet a kismamákkal, akik felmondási védelem alatt állnak? Mi jár a számukra? Ezt vizsgáljuk meg cikkünkben.
Meddig kell fizetnem a táppénz után az 1/3 táppénz-hozzájárulást?
Kérdés
Mire kell(ene) figyelnie a munkáltatónak a kismama munkába való visszatérésekor?
Cikk
A munkáltatónak számos kötelezettsége van, amikor a kismama visszatér a munka világába szülési szabadság, vagy gyermekgondozás céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság után. Ezek sokszor többletköltséggel járnak, így előfordul, hogy a munkáltatók igyekeznek ezen feladatok alól kibújni. Cikkünkben bemutatjuk, hogy melyek azok a kötelezettségek, amelyekre figyelnie kell a munkáltatónak a kismama munkába való visszatérésekor.
Rezsitámogatás kismamának
Kérdés
Csed, gyed alap
Kérdés
Osztrák biztosítás
Kérdés
Osztrák biztosítás esetén a magyar egyéni vállalkozásban lehet-e dolgozni?
Kérdés
Csed, gyed alapja
Kérdés
Egyéni vállalkozó táppénz-, csed-, gyedigénylésének folyamata
Cikk
Munkaviszonyban álló várandós kismama könnyebb helyzetben lehet, mert az ellátások igénylését teljes mértékben a munkáltató, foglalkoztató látja el, függetlenül attól, hogy tb-kifizetőhelyről beszélünk vagy sem. Egyéni vállalkozók esetében jellemzően a könyvelő látja el ezt a feladatot, de sok esetben a vállalkozó maga próbálja leadni az igénylését. Cikkünkben azt mutatjuk meg, milyen lépésekből áll a táppénz, a csecsemőgondozási díj (csed), valamint a gyermekgondozási díj (gyed) igénylése, amennyiben egyéni vállalkozóként szeretnénk ezekkel az egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokkal élni.