586 találat a(z) kedvezmény cimkére
Kamattámogatás a társasági adóban Kérdés
Cégünk autók nagykereskedelmi értékesítésével foglalkozik. Autóinkat kiskereskedőknek értékesítjük. A végső fogyasztóknak 0 százalékos THM-t ígérünk, ha autóinkat lízinggel vásárolják, és a megadott pénzügyi szolgáltatónál kötnek erre szerződést. De ezt csak úgy tudja a pénzügyi szolgáltató finanszírozni, ha mi (a nagykereskedelmi cég) hozzájárulunk a kamatköltségekhez. A végső fogyasztó jut pénzügyi előnyhöz, akivel nekünk nincs közvetlen üzleti kapcsolatunk. Meg kell növelni ezzel a társaságiadóalapot mint nem a vállalkozás érdekében felmerült költség? Vagy elszámolhatom mint utólag adott kedvezményt?
Szocho-kedvezmények kiva alatt. Előnyök és hátrányok Cikk
Kiva szerinti adózás választása esetén számolni kell azzal is, hogy a szocho-kedvezmények szűkebbek, mint a társasági adózásnál.
Társaságiadó-kedvezmény Kérdés
Ügyfelem 2017 év végén a nyereségminimum alapján számítja a fizetendő tao-ját. 2016-ban látványcsapatsport-támogatást nyújtott, de a tao-számításnál a teljes támogatást nem használta fel, maradt tovább vihető kedvezménye. 1.) A 2017-ben (fentiek alapján) kiszámolt adója 70 százalékáig szeretné igénybe venni a tao-kedvezményt a maradék támogatásból. Teheti-e? 2.) 2018. 01.01-jével áttért a kiva szerinti adózásra. 2018 végén van-e lehetősége a 2016-s látványcsapartsport-támogatás 'maradékát' a kiva számításánál figyelembe venni? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel CsK
Megjelent az áprilisi VálaszAdó Cikk
Január 1-jétől több ponton módosult az új lakás megszerzéséhez kapcsolódó illetékkedvezmény, és változott az úgynevezett cserét pótló vétel illetékkedvezménye is. Továbbra is számos kérdés merül fel a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes) alatti keresőtevékenységre és tb-terhekre vonatkozóan. Az idei tavasz egyik slágertémája, a május 25-én hatályba lépő európai adatvédelmi rendelet által elvárt helyes munkahelyi, marketingcélú, illetve vállalati honlapokhoz kötődő helyes adatkezeléshez nyújtunk fogódzót.
Így számolhatja ki az egyéni vállalkozó adóelőlegét Cikk
Április 12-én ismét esedékes az adóelőleg-fizetés. Mi számít az egyéni vállalkozó bevételének és költségének, kell-e arányosítani, milyen kedvezmények érvényesíthetők? Ismertetjük az adóelőleg-számítás egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályait.
Óraadók, bérbeadók: közeleg az adóelőleg-fizetési határidő Cikk
Számos magánszemélynek a tárgynegyedévet követő hónap 12-éig adóelőleget kell fizetnie. Közéjük tartoznak azok, akik az egyéni vállalkozói és az őstermelői tevékenység keretén kívüli önálló tevékenységet folytatnak (például óraadók, bérbeadók, tervezők), és jellemzően nem kifizetőtől származik az adóelőleg alapjául szolgáló jövedelmük, vagy a kifizető bármely oknál fogva nem tudja, vagy nem köteles levonni az előleget. Adóelőleget kell fizetniük azoknak a magánszemélyeknek is, akik nem önálló tevékenységére tekintettel nem magyarországi kifizetőtől kapják jövedelmüket. Adóelőleget az összevonandó jövedelem után kell fizetni.
Vállalkozás és munkaviszony gyes alatt: munkaidő, járulékok Cikk
Több kérdés is érkezett a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes) alatti keresőtevékenységre és tb-terhekre vonatkozóan. A kérdésekre alapozva összefoglaljuk a gyes folyósítása alatt folytatott munkaviszony és vállalkozás esetén alkalmazandó szabályokat.
Hosszú hétvége: változik a vonatok menetrendje Cikk
Változik a vonatok menetrendje a húsvéti hosszú hétvégén. Március 29-én a pénteki, 31-én és április elsején az ünnepnapi, 2-án a vasárnapi, 3-án pedig a szokásos munkanapi menetrend szerint közlekednek a vonatok – tájékoztatta a MÁV csütörtökön az MTI-t.
Így dolgozhatnak ellátás mellett a megváltozott munkaképességűek Cikk
A rehabilitációs, illetve a rokkantsági ellátásra – beleértve az újonnan bevezetett kivételes rokkantsági ellátást is – jogosult személy az ellátása mellett folytathat keresőtevékenységet. A munka törvénykönyvének változására tekintettel, cikkünkben bemutatjuk, milyen új szabályokra kell figyelemmel lenni a megváltozott munkaképességű személyek munkaviszonyban foglalkoztatásakor, milyen korlátozással, mekkora közterherfizetés mellett dolgozhatnak munkaviszonyban, továbbá kitérünk a foglalkoztató által igénybe vehető kedvezményekre is.
Pártfogoltat foglalkoztató munkáltatói kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az egyik cég kapott egy levelet a Gyámügyi és Igazgatási Főosztály- Pártfogó Felügyelői és Igazgatási Osztálytól, az egyik főállású alkalmazottja ügyében, melyben az alkalmazott pártfogói felügyeletéről értesítettek. Végigolvasva az okiratot, egy ponton kezdtem el gondolkodni, mit is jelenthet ez? Idézem." A pártfogoltat foglalkoztató munkáltató kedvezményéről. A pártfogoltat foglalkoztató munkáltató legfeljebb 12 hónapon át költségként számolhatja el a foglalkoztatott után befizetett társadalombiztosítási járulékot." Nincs törvényi hivatkozás, semmi, így ez mit is jelent? Valahonnan esetleg visszaigényelhető az alkalmazott pártfogolt szociális hozzájárulási adója? Válaszukat előre is köszönöm!
Családi járulékkedvezmény külföldi jövedelem uán Kérdés
Tisztelt Szakértő! A magánszemély külföldön szerez bevételt (munkaviszonyban) és a kettős adóztatási egyezmény alapján a bevétel külföldön adóztatandó. Szja belföldön nem terheli a jövedelmet, de járulékot kell fizetni utána. A kérdésünk az lenne, hogy a megfizetett járulékokból érvényesíthető-e a családi járulékkedvezmény? Válaszukat előre is köszönjük.
De minimis Kérdés
Csak tao-kedvezményként kívánunk de minimist igénybe venni A 100 ezer, illetve a 200 ezer euró de minimis korlát az adóalapra vagy a támogatástartalomra (adóra) vonatkozik?
Négy gyermeket egyedül nevelő szülő szja-kedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy édesanya, aki négy gyermekét egyedül neveli, mind a négy gyermek után megkapja az emelt összegű családi pótlékot. A 2017-es szja-bevallásában mennyi adó- és járulékkedvezményt érvényesíthet utólag, ha 2017-ben 12 hónapon keresztül a garantált bérminimum volt az szja alapja? Tehát 161 000 Ft * 12 hó = 1 932 000 Ft Számításom megerősítésében kérném segítségét! Válaszát előre is köszönöm!
Új kedvezmények a lakásilletékben. Példákkal Cikk
Az otthonteremtési program keretében folyamatosan bővül a lakásszerzéshez kapcsolódó illetékkedvezményi, illetékmentességi rendszer. 2018. január 1-jétől több változás is hatályba lépett, módosult ugyanis egyfelől az új lakás megszerzéséhez kapcsolódó illetékkedvezmény, valamint változott az úgynevezett cserét pótló vétel illetékkedvezménye is.
Ingatlan vétel-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdést szeretném feltenni: Cégünk általában használt ingatlant venne magánszemélyektől, melyeket felújítanánk és általában magánszemélynek adnánk el. Kaphatunk-e erre illetékmentességet vagy kedvezményt? Vehetjük és adhatjuk áfa nélkül, mivel többnyire magánszemélyekkel üzletelnénk. Mi a helyzet, ha céggel üzletelnénk? A nyereséget ugyanúgy könyvelnénk el, mint bármilyen más nyereséget? Milyen tevékenységeket kell betenni a cég tevékenységi körébe? Valamint főtevékenységnek kéne betenni? Válaszát előre is köszönöm, U.Andrea