586 találat a(z) kedvezmény cimkére
Szakmunkástanuló utáni kedvezmény Kérdés
Van egy karosszérialakatos szakmunkástanuló, akivel van tanulószerződés, a képzési idő három év. A gyakorlati képzés kezdete: 2017.06.16., a tanulószerződés alapján fizetendő pénzbeli juttatás a minimálbér 18 százaléka. Szeretnék segítséget kérni, hogyan vehető igénybe utána a kedvezmény, mikor kell bevallani, illetve visszaigényelni. Ha a szakképzési hozzájárulás kevesebb, mint a visszaigényelhető kedvezmény, átvezethető-e az másik adónemre? Milyen időszakokra vehetem figyelembe a kedvezményt, a teljes évre (12 hónap) vagy csak az iskolaidőszakra? Várom szíves segítségüket, mert ahány szakirodalmat olvastam, mindenhol mást írnak. Köszönöm előre is a segítséget.
Engedmény jutalék terhére Kérdés
Társaságunk ügynöki vállalkozási szerződés keretében menetjegyeket értékesít. A számlát a menetjegyekről a megbízó nevében állítja ki, valamint a megbízó felé saját jutalékát számlázza. Legnagyobb vevői részére saját jutalékának terhére kedvezményt kíván nyújtani. Hogyan kell ezt a kedvezményt számlázni, miután a megbízó a teljes ellenértéket megkapja?
Egyéni vállalkozók: itt a bevallási határidő, ezekre kell figyelni! Cikk
Hamarosan számot kell adniuk az egyéni vállalkozóknak éves jövedelmükről. Ismertetjük, kikre vonatkozik a február 26-ai határidő, és kikre nem, továbbá összefoglaltuk a kedvezmények érvényesítésével kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Egészségügyi szolgáltató és a szakképzési hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! NEAK-kal szerződött fogorvosi tevékenységet végző bt.-ben, illetve gyógyszertárat működtető kft.-ben a munkabérek után fizetendő szakképzési hozzájárulás összegéből elszámolható-e valamilyen kedvezmény? Köszönettel: Szabó É.
Tagi jogviszony szocho Kérdés
Tisztelettel kérem a segítségüket, hogy a betéti társaságban a tagi jogviszonyából biztosított a szociális hozzájárulási adóból részesülhet-e kedvezményben? Elmúlt 55 éves. Köszönöm!
Társaságiadóalap-csökkentő tétel Kérdés
Kis- és középvállalkozások adóalap-kedvezménye zs) pont: nemzetközi fuvarozó cég tehergépjárművet szerzett be 12 millió forintért. Nyeresége 9 millió forint. Kérdés: adóalap-csökkentő tételként elszámolható-e a tehergépjármű összege az eredmény összegéig, illetve az adóalap összegéig, és akkor az adóalap nulla forint lenne? Figyelembe kell-e venni a támogatásokra előírt korlátot, hogy csak 70 százalék adókedvezmény vonható le, és 30 százalék társasági adót be kell fizetni? Köszönettel: Négyökrüné
Kis- és középvállalkozások adóalap-kedvezménye Kérdés
Kérdésem, hogy a kis- és középvállalkozások adóalap-kedvezménye (zs pont) tehergépjármű zárt végű pénzügyi lízing esetében is igénybe vehető? Véleményem szerinti igen, de nem vagyok 100 százalékban biztos benne. Köszönettel Negyokrune
Torkos csütörtök a Balatonnál Cikk
A Balaton körül önállóan szerveződik február 15-én – van, ahol több napon át tart – a jelentős kedvezményeket adó torkos csütörtök, amelyhez eddig 30 vendéglátóhely csatlakozott az üdülőrégió 25 településéről – számolt be Győrffy Árpád főszervező, a Balatontipp.hu régiókalauz szerkesztője mai, vendéglátósok részvételével tartott sajtótájékoztatón Balatonalmádiban.
Beruházási adóalap-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértők! A kis és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezményhez kapcsolódóan kérem szíves véleményüket. Egy építőmérnöki tervezéssel foglalkozó bt. a fenti kedvezményt szeretné igénybe venni a 2017-es adóévben egy új, 2 millió forintos géphez kapcsolódóan. A gép a vállalkozási tevékenységet közvetlenül szolgálja. A társaság viszont azt tervezi, hogy egy új kft.-t is alapít, és a tavaly beszerzett gépet 2018-ban már az új kft. használná, amit a bt. bérbe adna a kft.-nek, tehát értékesítés nem történne. A bt. a 20018. évben tevékenységei körébe felveszi a bérbeadási tevékenységet és csak a bérbeadásból lenne árbevétele. Véleményük szerint a fenti esetben vissza kell fizetni a 2017-ben igénybe vett kedvezményt, vagy elfogadható a bérbeadás? Tevékenységi kör váltása miatt másból származik árbevétele, mint amikor az adóalap kedvezményt igénybe vették. Az eszközt a bérbeadás miatt át kell-e sorolnunk, vagy maradhat továbbra is a műszaki berendezések, gépek , járművek között? Tisztelettel
Osztalékkedvezmény visszafizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2013-ban tárgyi eszközt szerzett be, értékcsökkenést számolt el rá és a nettó értékkel a vállalkozói osztalékalapját is csökkentette. A 2017-es bevallásban a 13-05-ös lap 90-es sorában vissza kell-e növelni ezzel az összeggel az osztalékalapot az SZJA 49/C (2) d) pontja alapján? Vagyis ez csak egy ideiglenes mentesség?
Társasági adó 2017 Kérdés
Kis- és középvállalkozások adóalap-kedvezménye zs) pont: nemzetközi fuvarozó cég tehergépjárművet szerzett be 12 millió forintért. Nyeresége 9 millió forint. Kérdés: adóalap-csökkentő tételként elszámolható-e a tehergépjármű összege az eredmény összegéig, illetve az adóalap összegéig, és akkor az adóalap nulla forint lenne. Figyelembe kell-e venni a támogatásokra előírt korlátot, hogy csak 70 százalék adókedvezmény vonható le és 30 százalék társasági adót be kell fizetni? Köszönettel: Négyökrüné
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Komplex minősítést végző I. fokú szakértői bizottság véleménye szerint – 8 órában foglalkoztatott – munkavállaló össz-szervezeti egészségkárosodása 43 százalék. Felülvizsgálata nem szükséges. Keresőtevékenység miatt a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának megállapítására irányuló kérelmét a Fejér Megyei Kormányhivatal elutasította. A Rehabilitációs kártyát helyettesítő igazolását az állami adó- és vámhatóság visszavonta. Közölte a munkáltatóval, hogy a Rehabilitációs kártyával igénybe vehető adókedvezményre nem jogosult. A rehabilitációs hozzájárulás fizetése szempontjából figyelembe vehető megváltozott munkaképességű személyként, aki után kedvezmény vehető igénybe? Köszönöm válaszát.
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy gyesen lévő munkavállalót alkalmaz kétórás részmunkaidőben. A munkavállaló után szociális hozzájárulási adókedvezmény érvényesítéséhez milyen dokumentumot(kat) kell kérnie a munkavállalótól? A munkavállaló 2017 szeptemberétől van munkaviszonyban a cégnél, de eddig a kedvezmény nem került érvényesítésre. Lehet-e önrevíziót végezni a már beadott bevallásokra, vagy csak a munkavállalótól bekérendő igazolás(ok) birtokában lehet elkezdeni a szochokedvezmény érvényesítését? Amennyiben csak az igazolás(ok) munkavállaló által történt átadását követően lehet elkezdeni az adókedvezmény érvényesítését, ettől számítva lehet-e 100 százalékkal 2 évig, illetve 50 százalékkal a harmadik évben érvényesíteni? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Áfa+tao kedvezmény lakásszövetkezetnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném kérni szakértelmüket. Adva van egy lakásszövetkezet. Jelenleg nem tartozik az áfakörbe. 3 közös üzlethelyiség bérbeadásából jelentős bevétele származik. 2018-ban több milliós felújításokra szeretné költeni a felújításra elkülönített pénzét. Valamint pályázati úton is elnyert összeget. Ezzel a két összeggel tudunk végre több évtizede elhanyagolt épületet rendbe hozni. Az épület építészeti örökségvédelem alatt áll. Mivel a felújítási számlák jelentős összegű áfát tartalmaznak, ezért szeretne bejelentkezni az áfakörbe. Amit jól tudom, hogy év közben is megtehet? Ha ezt megtesszük, akkor az arányosítás szerint fogunk adózni? (A bérleti díjra felszámítom az áfát, a felújítási számlákból az arányos részt veszem figyelembe, ami nekünk igen jelentős kb. 40 százalékot jelent.) Valamint alkalmazhatom-e a Tao tv. 7. §-ának ide vonatkozó csökkentő tételeit is?
Kisvállalkozói kedvezmény Kérdés
Egyéni vállalkozó a 2015. évre érvényesített kisvállalkozói kedvezményt egy gépjárműre. A jármű a 2017. évben totálkáros lett, roncsértéken értékesítésre került. A 2017. évben vásárolt egy új járművet a másik helyett. A vállalkozói kedvezményt miképpen kell számolni? A régit vissza kell-e fizetni, vagy van más lehetőség is, mivel lett helyette egy másik?