586 találat a(z) kedvezmény cimkére

Rehabilitációs kártyás kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs kártya kiállításának/keltezésének napja 2017.10.15-e. A munkáltató érvényesítheti az egész hónapra a rehabilitációs kártya nyújtotta kedvezményt, vagy csak a 15-ei időszak után, időarányosan? Válaszát előre is köszönöm!

Használja ki a k+f kedvezményeket! Ha erre figyel, nem kell félnie az ellenőrzéstől Cikk

Kevesebben veszik igénybe a vállalati k+f kedvezményeket, mint ahányan ténylegesen élhetnének velük – hívja fel a figyelmet a LeitnerLeitner.

Gyed melletti munkavégzés ugyanannál a munkáltatónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha egy gyeden lévő munkavállaló visszamenne dolgozni munkáltatójához, a gyed mellett, 4 órában, de csak pár hónapra, új jogviszonyként kell-e kezelnie a munkáltatónak (időarányos szabadság, betegszabadság stb.) vagy kiadva a ki nem vett szabadságát tovább foglalkoztatja? Erre az időszakra vehet-e igénybe szocho-kedvezményt, igazolás alapján? Köszönöm válaszát!

Ingatlannal rendelkező magyar zrt. svájci tulaj illetékfizetése Kérdés

Egy magyar zrt.-nek 2008 óta két 50 százalékos részvénytuljdonosa volt. 2017-ben az egyik tulaj beolvadt Svájcban a másik tulajba, aki így 100 százalékos tulaj lett a magyar ingatlannal rendelkező társaságban. Kérdés: kell-e illetéket fizetnie? A kérdés azért merül fel, mert az illetéktörvény 19. § (5 )bekezdése szerint az öt évnél régebbi 2010. év előtt szerzett tulajdonrész után nem kell megfizetni az illetéket esetünkben. De az Art. 6. § (3) bekezdés szerint a beolvadt társaságnak is volt ilyen joga és a jogutódot is megilletik a jogelőd jogai beolvadásnál. Így tehát nem kellhet illetéket fizetnie az új 100 százalékos részvénytulajdonosnak. Ez az illetékcsökkentési kedvzmény azért illeti meg a jogutód svájci céget, mivel a tulajdonát 2010 előtt, a törvény megjelenése előtt szerezte?

Parkolási díj továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy irodaházban bérel irodát, amely egyben kereskedelmi üzlet is. Vásárlóink az irodaház parkolójában 1 órán keresztül "ingyen" parkolhatnak, annak költségét cégünk állja. Az irodaház üzemeltetője utólag számlázza ki részünkre ezt a parkolási díjat. Cégünk a következőt tervezi bevezetni. Amennyiben vásárlónk 1 óránál hosszabb ideig parkol a parkolóházban, úgy az egy órán felüli parkolási díjat számla ellenében nekünk fizetné meg a vásárlónk (és nem a parkoló automatánál). A hónap lezárása után, tehát adott esetben a következő helyzet állna fenn: az üzemeltető kiszámláz cégünk felé például 100 óra parkolási díjat, amelynek egy részét, például 40 órát a vásárlók már megtérítettek részünkre. Helyes-e az a megoldás, ha ebben az esetben a cégünk felé kiállított számlából csak a 60 órára eső parkolási díj áfatartalmát nem vonjuk le és csak a 60 órára eső (áfával növelt) összegre fizetjük meg az szja-t és az ehót, míg a 40 órára eső parkolási díj összegéből levonjuk az áfát és nem fizetünk rá egyéb adókat. Mire kell cégünknek odafigyelni a parkolási díj továbbszámlázásánál? Számviteli szempontból az üzemeltető felénk kiállított számláját milyen költségként kell könyvelni? Például a 40 órára eső díjat esetleg közvetített szolgáltatásként, a 60 órára eső parkolási díjat személyi jellegű egyéb kifizetésként? Változtat-e a helyzeten, ha cégünk felé az üzemeltető 50 százalékos kedvezménnyel számlázza ki a parkolási díjat a parkolóautomata díjához képest? Válaszát előre is köszönöm

Skontó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Skontó elszámolásának módjában van vitám egy partnercég gazdasági vezetésével. Szerződés alapján a számlafizetési határidő előtti kiegyenlítésekor 3 százalék skontót érvényesíthet a cégem. Mi a 3 százalék skontót a bruttó fizetendő összegből levonjuk, és így a számlaérték 97 százalékát utaljuk át. A partnercég szerint ez az eljárás nem helyes, mivel szerintük csak a nettó összeg után jár a kedvezmény. A skontó szerintem pénzügyi engedmény, ami a számla kiegyenlítésének teljes összegű, határidő előtti teljesítésére vonatkozik. Köszönettel.

Kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok önhöz: ha a webáruház a regisztráció után ad kedvezményt (x%-ot vagy x Ft-ot), azaz nem történt korábban teljesítés, nem utólagos kedvezményről van szó, akkor a kedvezmény érvényesítésekor mi az áfabeli megítélés, illetve más adózási teendőnk van-e vele? Köszönettel várom válaszukat!

Gyermekek után érvényesíthető kedvezmények a nyugdíjban Cikk

A nyugdíjrendszer számos pontos preferálja a gyereknevelést. Ismertetjük, hogyan befolyásolják e szabályok a nyugdíjjogosultságot, a szolgálati időt és az ellátás összegét.

Adóalapcsökkentő kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik dolgozó hozott egy adóalapcsökkentő kedvezményről szóló igazolást. a lap szerint súlyos fogyatékosság végelgesen fennáll, a kórisme: Q7600. Én sajnos nem találom ezt a kódszámot a törvényben. Érdeklődni szeretnék, hogy jogos-e a kedvezmény és a munkáltató havi bérénél is igénybe veheti a dolgozó?

Nem csak banki kölcsönből lehet lakást venni Cikk

A lakásvásárlási szándékot legtöbbször a pénzhiány töri le. Ha a munkáltató a dolgozó e szándékát támogatni kívánja, akkor a törvényben meghatározott feltételek teljesülése esetén akár a teljes vételárat is meghitelezheti közteher nélkül, a kamatkedvezményre vonatkozó rendelkezéseket nem kell alkalmazni. Ez a kamatmentes vagy kedvezményes kamatozású lakáscélú munkáltatói kölcsön felvételét jelenti.

Engedmény pontrendszerben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyógyszertárak könyvelésével foglalkozom. Felmerült ügyfeleim részéről a pontrendszeres kedvezményes vásárlás lehetőségének a biztosítása. A lényege az lenne, hogy a vevők (készpénzes magánvásárlók) részére minden 50 Ft levásárolt összeg után 1 pontot írnak jóvá (pl. valamilyen pontgyűjtő füzetbe ), mely 1 pont = 1 Ft elven működne. Egy következő vásárlás alkalmával bármikor beváltható lenne ezen kedvezmény. Vagyis ha jól számolom, akkor 2% kedvezményt jelentene a következő vásárlás esetén a pontok arányában természetesen. A kérdésem az, hogy van-e bármilyen bejelntési kötelezettség hatóságok felé? Milyen könyvelési tételek merülnek fel? És milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik a cégnek a kieső bevétel miatt? Előre is köszönöm a segítségét! F. Cs.

Törzsvásárlói kevezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy internetes webáruház törzsvevő programot indít, amiben csak magánszemélyek vehetnek részt. A program lényege, hogy meghatározott összegű rendelések után ajándékokat adna. A rendelések értéke összeadódik, és egy vevőnél bizonyos határértékek túllépése után ajándékok járnak. Ajándékok: saját termékek, pár ezer forint értékű termékek, melyeket az eladó nem forgalmaz, kizárólag ajándékozási céllal vásárol meg, valamint "fődíjként" évente egyszer egy külföldi nyaralás, amire a repülőjegyet egy légitársaságtól vásárolná meg, a külföldi nyaraló viszont az egyik kapcsolt vállalkozás tulajdonában van, és oda lehetne üdülést nyerni. Kérdéseim lennének: - mely termékek minősülnek üzletpolitikai célúnak és melyek nem? - amelyik nem annak minősül, az után milyen adót kell fizetni? - a magánszemélyektől szükséges-e adatot, nyilatkozatot kérni az átvett ajándékkal kapcsolatban? - a kapcsolt vállalkozásnak át kell-e számlázni piaci értéken az üdülő bérleti díját? Mi a helyes számviteli és adózási eljárás? Ha a törzsvevő program kezdetén a már meglévő törzsvevők "előnnyel" indulnak, az jár-e adófizetési kötelezettséggel, ha igen mivel? Értem itt azt, hogy a fődíj sorsolásán való részvételhez szükséges rendelési érték felét kell nekik csak összegyűjteni, míg az új vevőknek a teljes összeget! Válaszát előre is köszönöm!

Már kétszázezren mentek nyugdíjba a Nők 40 alapján Cikk

Már kétszázezren vették igénybe a Nők 40 kedvezményt, amely 40 év munkaviszony után, a nyugdíjkorhatár elérése előtt is lehetővé teszi a nők nyugdíjba vonulását – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten.

Őstermelők negyedéves adóelőlege – bevétel, költség, kedvezmény Cikk

Közeledik az őstermelők számára is a 2017. évi II. negyedéves adóelőleg-fizetési kötelezettség az őstermelésből származó jövedelem után, amennyiben a fizetendő összeg nagysága eléri a személyi jövedelemadóról szóló törvényben meghatározott összeget.

Testvérek közötti ingatlanrész illetéke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha testvérek egymás között cserélnek lakást, illetve lakásban tulajdonrészt, akkor alkalmazhatják-e az illetéktörvényben az egy éven belüli lakáscsere-kedvezményt? A csere úgy történne, hogy ugyanabban a házban az egyik testvér az egyik lakás (120 nm) 1/2 részét cserélné el a testvére lakásának 1/1 tulajdonára (ez a lakás 56 nm). A csereérték azonos lenne. Köszönöm a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink