586 találat a(z) kedvezmény cimkére
Szakképzési hozzájárulási kedvezmény, 2018 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szakképzési hozzájárulási kedvezménnyel kapcsolatban szeretnék kérdezni. 2018. 02. 05-2019. 12. 15-éig tartó hallgatói szerződést kötöttünk egy fő hallgatóval mint szakmai gyakorlóhely, duális mesterképzési program szakmai gyakorlatának biztosítására.A hallgató gyakorlaton az 1-3 szemeszterben 13 hetes, a 4. szemeszterben 9 hetes szorgalmi időszakok (22 hét) között (22 hét) teljes munkaidőben napi 8 órában van. A hallgatónak díjazást fizetünk minden hónapban, a mindenkori minimálbér 15 százalékát (82 800 forintot). A kérdésem az, hogy az éves szakképzési hozzájárulás elszámolásánál a teljes évre járó kedvezményt (8571 Ft/nap x az éves munkanapok), vagy csak a ténylegesen töltött gyakorlati napokra (22 hét x 5 nap ) számolhatjuk el? Válaszát előre is köszönöm
Tao-kedvezmény – önrevízió Kérdés
2015. évi tao-kedvezményt 2018. év végén önrevíziózhatok-e? (Nincs ellenőrzés alatt a 2015. évi időszak.)
Iparűzési adó: beruházás után mentességet, kedvezményt adhat az önkormányzat Cikk
2019-től a települési önkormányzat rendeletében mentességet, illetve kedvezményt állapíthat meg az iparűzési adóra a vállalkozás adóévben üzembe helyezett beruházása után.
Személyi jellegű kifizetés a kivaalapban idén és 2019-ben Cikk
A kivaalany adóalapjának személyi jellegű kifizetéssel azonos része a 2019-től hatályba lépő adótörvény-módosítások következtében több ponton változik. Cikkünkben a 2018. évi előírásokkal összehasonlítva mutatjuk be a szabályozást.
Részmunkaidős szochokedvezménye Kérdés
55 év feletti munkavállaló munkaideje 1-jétől 14-éig heti 12 óra, erre az időszakra a munkabére 25 ezer forint, 15-étől 30-áig heti 20 óra, erre az időszakra a munkabére 53 ezer forint. Hogyan kell kiszámolni a szochokedvezmény összegét?
Kedvezmények sorrendje Kérdés
Tisztelt Adózóna, Az SZJA 2019: Ez lett a vége cikk végén a kedvezmények sorrendjéről írnak: "A kedvezmények sorrendje Új rendelkezés szerint az adóelőleg megállapításánál a kedvezményeket (családi kedvezmény, családi járulékkedvezmény, személyi kedvezmény stb.) elsőként a tevékenység ellenértékeként (munkabérként, megbízási díjként stb.) juttatott jövedelemmel, a jövedelmet terhelő adóelőleggel, járulékkal szemben kell érvényesíteni, és csak ezt követően lehet a tevékenység ellenértékének nem minősülő (de az összevont adóalapba tartozó) juttatásokkal szemben figyelembe venni [szja tv. 48. § (6) bekezdés]." A 48. §-hoz a T2931. számú törvényjavaslatban sem találok (6)-os bekezdést, ami ezt így leírná. Akkor ezt most, hogy kell érteni? Hónap közben úgy kell számfejteni az önkéntes pénztári juttatásokat, hogy nem érvényesít adó- és járulékkedvezményt, majd a hóvégi számfejtésnél (mivel a bérfizetés a tárgyhónapot követő 5-én történik) kell először a bére után érvényesíteni az adó- és járulékkedvezményt, és csak ezután lehet az önkéntes pénztári befizetés után érvényesíteni az adó- és járulékkedvezményt? Köszönöm a segítséget.
Szocho-kedvezmények: további pontosítások az adócsomaghoz Cikk
Kiegészítéseket és pontosításokat terjesztett be 2018. november 6-án az egyes adótörvények uniós kötelezettségekhez kapcsolódó, valamint egyes törvények adóigazgatási tárgyú módosításáról szóló T/2931. számú törvényjavaslathoz az Országgyűlés gazdasági bizottsága. A következőkben a bizottság a szocho-kedvezményekkel összefüggő javaslatait ismertetjük.
Önellenőrzéssel nem érvényesíthető társaságiadóalap-kedvezmények Cikk
Az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény előírása szerint nincs helye önellenőrzésnek, ha az adózó a döntését az önellenőrzéssel változtatná meg. Írásunkban azon társaságiadóalap-kedvezményeket vesszük sorra, melyeknél az adózót választási lehetőség, döntési jog illeti meg.
Kupon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk szerződést kötött az Emag-gal, hogy azon a felületen is lehetőségünk legyen értékesíteni termékeinket, ezért pedig jutalékot fizetünk. Az Emag saját hatáskörében kuponokat ad a felhasználóinak, melyeket a vevők bármely Emagon hirdetett termékre beválthatnak. Ez esetben a mi termékünknél történt egy ilyen kuponbeváltás. Az Emag kifizeti majd részünkre ezt a kuponkedvezményt, jobban mondva le fogja majd vonni az általuk kiszámlázott értékesítési jutalék összegéből. A kérdésem az, hogy ebben az esetben a vevőnek kiállított számla hogyan helyes? Kuponkedvezményt ugye nem kell feltüntetnünk? Válaszát előre is köszönöm!
Új kedvezmény a módosító javaslatok sorában Cikk
Október 19-én nyújtották be a T/2931. számú törvényjavaslatot az egyes adótörvények uniós kötelezettségekhez kapcsolódó, valamint egyes törvények adóigazgatási tárgyú módosításáról. A módosítások között szerepel egy újonnan bevezetendő szociális és szakképzési hozzájárulási kedvezmény.
Így változik a csok: két gyermek után is jár kedvezményes hitel Cikk
A kétgyermekes családokra is kiterjesztik a 10 millió forintos kedvezményes kamattámogatású kölcsönt, a háromgyermekeseknél pedig 15 millió forintra nő a csok keretében, 3 százalékos kamattal felvehető kölcsön összege – jelentette be a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) bővítéséről szóló kormánydöntést Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter mai sajtótájékoztatóján.
Szochokedvezmény (gyesről visszatért dolgozó után) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozónk után "gyesről visszatérés" jogcímen az első gyerekével kapcsolatban szochokedvezményt vettünk igénybe 2+1 év erejéig. Dolgozott néhány hónapot, újra teherbe esett. A második gyermekre való tekintettel is igénybe vehetjük a szochokedvezményt gyesről visszatérés jogcímen 2+1 évig?
Társaságiadóalap-kedvezmények megosztása kapcsolt céggel Cikk
A társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (Tao) tartalmaz olyan adóalapot csökkentő kedvezményt, amelyet az adózó megoszthat kapcsolt vállalkozásával.
Bt.-beltag szochokedvezménye Kérdés
Betéti társaság személyesen közreműködő beltagja 2011. 12. 31-én III. csoportos rokkantsági nyugdíjra volt jogosult és jogosult most is. Szükséges-e kiváltania a rehabilitációs kártyát, hogy a társaság a szochóból kedvezményt érvényesíthessen?
Tao-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő jogszabályhely értelmezésében szeretném a segítségét kérni. „Az (1) bekezdés sz) és ty) pontja szerinti csökkentés feltétele továbbá a beruházás, felújítás vagy a karbantartás szabályszerű megtörténtéről és összegéről a területileg illetékes örökségvédelmi hatóság által kiállított igazolás, melynek az adóévre vonatkozó társasági adóbevallás benyújtásakor az adózónál rendelkezésre kell állnia.” Egy folyamatban lévő beruházás költségei tárgyévben kifizetésre kerültek, viszont az átadás időpontja áthúzódik a következő évre, de a mérleg leadása előtt még megtörténik, akkor figyelembe vehetem-e a fenti kedvezményeket a társasági adónál?