1137 találat a(z) költségelszámolás cimkére

Számvitel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Számvitel témakörben a kérdésem a következő: tanúsító auditról szóló számla – mely háromévenként esedékes és 540 ezer forint nettó összegű – elszámolható-e költségként? Köszönettel a választ.

Társasági adó – személyautó Kérdés

Egy kft. személyautót vásárolt, megfizeti a cégautóadót. Az autót javarészt magáncélra használják. Elszámolhatók-e a személyautóhoz kapcsolódó költségek a cégnél, hogyan kell azt könyvelni (az üzemanyag anyagköltség vagy személyi jellegű adómentes kifizetés)? Meg kell-e növelni a taoalapot a magáncélú használat arányában? Kell-e útnyilvántartást vezetni? Köszönettel: Királyné Anikó

Bejelentett immateriális jószág Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék érdeklődni, hogy a bejelentett immateriális jószág taotörvény 7. §(22) bekezdésének figyelembevételénél szükséges-e, hogy az immateriális jószág érdekében felmerült közvetlen költséget k+f-ként számoljuk el a társaság könyveiben szellemi termékként történő aktiválásig? Vagyis a könyvelésben szerepeltethető-e beruházásként a költség aktiválásig vagy mindenképpen a kísérleti fejlesztés aktivált értékei közt kell-e szerepelnie? Illetve kötelező-e a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalától k+f minősítést beszerezni, vagy az csak egy lehetőség a tevékenység ilyen irányú minősítéséhez? Illetve jól értelmezem, hogy amennyiben a szellemi terméket csak saját munkaerővel, illetve független alvállalkozókkal fejlesztjük, úgy a 22-es pont szerinti arányszám 1? Segítségét előre is köszönöm!

Cégautóadó Kérdés

Egy szja szerint adózó egyéni vállalkozó egész évben (kivéve augusztust) folyamatosan használja a személygépkocsiját, melynek a költségét útnyilvántartás alapján elszámol (nincs kiküldetési rendelvény). Ilyen esetben mely hónapokra kell cégautóadót fizetni? A törvény azt írja, hogy annak a hónapnak az első napján keletkezik adófizetési kötelezettség, amelyet megelőző hónapban költséget számoltak el a gépjárműre, illetve annak a hónapnak az utolsó napján szűnik meg, amelyben utoljára számolt el költséget a gépjárműre. Jól értelmezem-e, hogy amennyiben előző év decemberében nem számolt el költséget, akkor adott év januárjára nem kell cégautóadót fizetni, illetve nem kell fizetni augusztus és szeptember hónapokra sem? Válaszukat előre is köszönöm.

Elektromos autó: így számolhatja el az otthoni töltés költségét Cikk

Hogyan lehet elszámolni az elektromos gépkocsi töltésének költségét, ha a vállalkozó a saját házában tölti az autóját? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Ballonos víz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy autószerelő műhelyben ballonos víz van elhelyezve. Hogyan számolható el költségként? Köszönöm válaszát.

Autópályamatrica-elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Saját gépkocsi hivatalos célú használatát kiküldetési rendelvénnyel számolják el. Munkavállaló autópálya-matricát vásárolt, ami az egyesület nevére szóló telefonszámlában meg is jelent. Adó- és járulékmentesen csak a hivatalos használatra eső arányt számolhatom el, vagy amennyiben ez nem határozható meg, akkor az 50 százalék az adóalap? (Az 50 százalékot olvastam, de jogszabályban nem találtam...) Köszönöm a segítséget! M. Erika

Magánszemély lakásbérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő 2016-ban vásároltam egy lakást bérbeadás céljából. Még 2016-ban felújítottam és berendeztem bútorokkal és különböző használati tárgyakkal. 2017-ben sikerült kiadnom. Kérdésem, tudom-e érvényesíteni a 2017. évi bevétellel szemben a 2016-ban felmerült költségeket, különös tekintettel a felszerelési tárgyakra (evőeszköz, ágynemű stb.)? Köszönöm: Mikro

Cégalapítással kapcsolatos költségek elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás kifejezetten külföldi magánszemélyek hazai cégalapítását szervezi, mely szolgáltatás végső soron egy tanácsadás, hogy milyen előnyökkel, hátrányokkal jár a hazai vállalkozás alapítása, mi a menete stb., illetve megszervezik az ügyfél cégalapítását is és a kapcsolódó szolgáltatókat (ügyvéd, bankszámla, könyvelő, stb.) Az ügyfelek jellemzően a tényleges cégalapítás előtt akár hónapokkal kifizetik a szolgáltatás díját vagy leelőlegezik azt, és csak azt követően kezdődik meg a munka. A társaság és az ügyfél célja az lenne, hogy az a költség már a leendő társaság által fizetett költség legyen. Mivel a díj kifizetése és a szolgáltatás tényleges igénybevétele között akár hosszabb idő is eltelhet, a társaság nem tudja eldönteni, milyen módon oldható ez meg (például, ha a díj tényleges beérkezésekor ad egy számlát, azt nem tudja még a cégre kiállítani, hiszen az ekkor még nem létezik).

Elektromos autó otthoni töltésének költsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem vállalkozásában elektromos autó vásárlásán gondolkodik. Így merült fel a kérdés, hogyan lehet elszámolni a gépkocsi töltésének költségét, ha az saját házában történik. Erre vonatkozóan nem sikerült találnom szakmai anyagokat. Segítségét köszönöm.

Építőipari kivitelezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás építőipari kivitelezéssel foglalkozik (új ingatlanokat épít). Egyes munkálatok elvégzéséhez igénybe vesz más vállalkozóktól segítséget. Kérdés, hogy a más vállalkozók által kiállított számla (csatornaépítés, kőműves munkák, szigetelési munkák) számviteli szempontból hogyan kerül elszámolásra. A kész lakás késztermék, és annak az árába épülnek be ezek a költségek is, vagy alvállalkozók?! Változik e a helyzet, ha a teljes kivitelezésre egy partnerrel szerződik a cég, és ő maga csak a kész lakásokat értékesíti?!

Lakhatási támogatás: itt vannak a részletek, kinek, hogyan adható Cikk

A vállalkozások munkaerőhiányának enyhítése, a munkavállalók elhelyezkedésének elősegítése érdekében a munkáltatók kedvező adózási feltételekkel úgynevezett mobilitási célú lakhatási támogatást adhatnak a munkavégzés helyétől távol lakó munkavállalóik számára. Cikkünk ismerteti e juttatásra vonatkozó szabályokat.

Útiköltség-térítés megbízási jogviszony esetén Cikk

Adott egy cég, ahol az ügyvezető megbízási jogviszonyban látja el a feladatot (másik cégben 8 órás alkalmazott). Élettársának autóját használja a céges ügyek intézéséhez. Milyen módon lehet megtéríteni az útiköltségét? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Őstermelő – kompenzációs felár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagyon köszönöm az alábbi kérdésre adott pontos válaszát: http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_21_Ostermelo_oew#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Ennek kapcsán lenne még egy kérdésem: milyen adózási módot választhat az őstermelő pontosan, és melyiknél mi szerint adózik? Említette a kompenzációs felárat, ebben az esetben hogyan kell adózni, vagy ez csak az áfastátuszt határozza meg? Adózásra, ha jól olvastam, átalányadózás lehet, vagy 10 százalékos költséghányaddal; ez összefügg a kompenzációs felárral? Nagyon köszönöm a válaszát! Most kívánjuk kiváltani az őstermelői igazolványt, és még nem értünk mindent pontosan!

Személygépkocsi-vásárlás Kérdés

Egy cég személygépkocsit szeretne venni, de a biztosítás sokkal jobb, ha magánember az üzembentartó. Tehát a cég lenne a tulaj, a magánember az üzembentartó? Mi van ilyenkor? A cég elszámolhat értékcsökkenést, és fizet cégautóadót? Az autóval kapcsolatos többi költséggel mi van ilyenkor?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink