2299 találat a(z) járulék cimkére
Katás egyéni vállalkozó járulékai kivás kft.-ben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy főállású, katába bejelentkezett emelt összegű katát fizető egyéni vállalkozó szeretne egyszemélyes kft.-t is alapítani, lehetséges-e a kft.-nél, hogy adózásul a kivát válassza? Ha igen, akkor az egyszemélyes kft.-ben ügyvezetőként milyen járulékokat kellene fizetnie a jelenlegi havi 75 ezer forint kata fizetésén kívül?
Munkaviszonyos ügyvezető járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérném szíves segítségüket: Magánszemély egy kft.-ben (másik magánszeméllyel együtt) 50 százalékban tag/tulajdonos. Az ügyvezetést ez a magánszemély egymaga munkaviszony keretében látja el (társasági szerződésben leírtak alapján). Lehetséges-e, hogy nevezett tag napi 4 órás munkaviszonyú ügyvezetőként váljon csak biztosítottá? Mivel e magánszemélynek nincs máshol biztosított jogviszonya esetleg nem válik (kötelezö jelleggel) főállású társas taggá e cégben,? Konkrétan: helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 4 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Válaszukat előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Tag járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérném szíves segítségüket: Magánszemély egy kft.-ben (másik két magánszeméllyel együtt) 33 százalékban tag/tulajdonos. Az ügyvezetést nem nevezett tag látja el. Most napi 2 órás munkaviszonyban egyéb irodai adminisztrátorként munkát vállalna ezen kft.-ben. Mivel e magánszemélynek nincs máshol biztosított jogviszonya, a személyes közremüködés miatt esetleg nem válik (kötelezö jelleggel) főállású társas taggá e cégben? Konkrétan: helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 2 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Kérdésem következő része a második 33 százalék tulajdoni hányadú tagra vonatkozik: az ügyvezetést nem ez a tag látja el. Most ő is napi 2 órás munkaviszonyban egyéb ügyintéző munkát vállalna ezen kft.-ben. Jelenleg ez a tag főállású katás egyéni vállalkozó (és az is szeretne maradni). A kérdés itt is az, hogy nem válik-e főállású társas taggá? Tehát helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a főállású társas tagokra vonatkozó tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után, hanem kizárólag 2 órás munkaviszonyára tekintettel kifizetett juttatás után fizet járulékokat? Válaszukat várva tisztelettel maradok!
Végelszámoló egyéni vállalkozás mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2017.01.01-jén végelszámolást kezdett. A korábbi ügyvezető, aki többségi tulajdonú tag is, a végelszámoló. A végelszámolásért díjazásban nem részesül. A végelszámolás megkezdéséig személyesen közreműködő főállású tagként tevékenykedett. A kft. tevékenységét befejezte. Az végelszámoló a kft. végelszámolásával egyidejűleg (2017.01.01.) katás egyéni vállalkozói jogviszonyt létesített. A végelszámolás ideje alatt lehet-e a végelszámoló főállású katás és nem fizet járulékot mint végelszámoló, vagy a kft.-ben fizet személyesen közreműködő tagként főállású járulékot és kiegészítő tevékenységű katásnak minősül? Válaszát köszönöm.
Járulékfizetési kötelezettség
Kérdés
1.Milyen járulékokat kell fizetni 40 éves munkaviszony után nyugdíjba vonuló egyszemélyes kft. ügyvezetőjének, és ha a kft.-ben tovább dolgozik 4 órás munkaviszonyban a./ mint ügyvezető? b./ mint munkaviszonyos? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta
Munkába járás térítése 15 Ft/km szerint
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkáltató a munkába járás költségét kilométerenként 15 forinttal téríti, a 9 és 15 forint közötti részre van-e valamilyen adó- vagy járulékfizetési kötelezettség?
Adószámos magánszemély járulékai
Kérdés
Üdvözlöm! Adószámos magánszemély oktatási tevékenységet végez (munkahellyel nem rendelkezik), és számlázott magánszemélynek és cégnek egyaránt, a bevételek minden esetben számlánként is meghaladták a 33 300 forintot. A kiadott számláján nem került feltüntetésre levont járulék. A 15%-os szja-t az adóbevallásában bevallja, befizeti. A 2016-os bevételei után kötelezett járulékfizetésre is? Előleget nem fizetett be a 2016-os bevételei után. Hogyan járjon el utólagosan a 2016. évi bevételeivel, illetve a következőkben? Fizetnie kell a 10% nyugdíjjárulékot, a 7% egészségbiztosítási járulékot, a 27%-os szociális hozzájárulási adót is (2016)? Válaszát előre is köszönöm!
Külföldi munkavégzés 183 napon túl
Kérdés
Tisztelt Szakértő, a kérdésem az lenne, hogy ha egy magyar cég munkavállaló 183 napon túl dolgozik kiküldetésben Németországban, akkor ha jól tudjuk, hogy az szja-t és az egészségbiztosítást fizeti otthon, minden egyebet a célországban. Kérdésem az lenne, hogy ezeket az adókat a bejelentett magyar alapbérre, ami jelen esetben a minimálbér, kell megfizetni, vagy a kiküldetésre eső bérre is? Válaszát köszönöm!
Kft. ügyvezetője ekkor úszhatja meg a minimumjárulék-fizetést
Cikk
Heti 36 óránál rövidebb idejű jogviszonyt ki lehet-e úgy egészíteni 36 órára, kft.-ügyvezető esetében, hogy ügyvezetőként ne kelljen a minimálisan elvárt járulékot megfizetnie, az csak a ténylegesen kapott jövedelmét terhelje? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Ápolási díj: mikor számít bele a nyugdíjra jogosultsági időbe?
Cikk
Az ápolás díj – nem tekintve, a gondozásra, ápolásra szoruló személy érdekeit – sokak számára szinte az egyetlen megélhetési forrás, ráadásul a folyósításának tartama szolgálati időnek számít, egészségügyi szolgáltatásra is jogosultságot nyújt, és így mentesít az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése alól. Ugyanakkor tudni kell, hogy az ápolási díj a nyugellátásra való jogosultságot nem minden esetben „hozza előrébb”, hiszen a nők kedvezményes nyugdíjához nem pusztán 40 év szolgálati idő, hanem annak „minősített esete”, 40 évnyi jogosultsági idő szükséges.
Ügyvezető munkaviszonyban
Kérdés
Egy kétszemélyes autójavtó kft.-ben kettő ügyvezető van. Mind a két ügyvezető dolgozik (autójavítás) a kft.-ben, vezetői feladataikat is közösen látják el, és mindezt részmunkaidős munkaviszony keretében kívánják végezni. Milyen járulékfizetési kötelezettségük lesz? Köszönöm: Farkas Ibolya
Társas vállalkozó munkaviszony mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., ahol a társasági szerződés szerint a tulajdonos az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Ez idáig a tag ügyvezető után a másik kft.-jében megfizették a járulékokat, sőt még volt egy 4 órás munkaviszonya is egy független harmadik cégnél. Tehát volt máshol heti 36 órát elérő munkaviszonya, így ebben a kft.-ben – tekintettel a megbízási jogviszonyára – nem fizetett járulékot. Viszont a másik kft.-jét eladta, így jelenleg csak 4 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Kérdésem a következő lenne: megteheti-e az ügyvezető, hogy a meglévő 4 órás munkaviszonya mellett létesít még egy 4 órás munkaviszonyt az egyszemélyes kft.-től független helyen? A kft.-ben történő járulékfizetés szempontjából van-e jelentősége annak, hogy két másik helyen heti 20-20 órás munkaviszonya van? Tehát összességében teljesül a heti 36 órás munkaviszonya a kft.-n kívül, de ez két helyről származik. Így is fennállna az az állapot, hogy tekintettel a máshol heti 36 órát elérő munkaviszonyára, nem kellene az egyszermélyes kft.-ben a tagi jogviszonyára tekintettel járulékot fizetnie? Köszönettel.
Több lábon állók járulékfizetése
Cikk
Gyakori, hogy valaki egyidejűleg katás egyéni vállalkozó, esetleg őstermelő, s mellette tagi jogviszonyban is van. Hol kell megfizetnie a járulékokat? Olvasói kérdésekre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Utólagos jövedelemkivét
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy egyszemélyes kft., a tulajdonosa tagi jogviszonyban van bejelentve. A társaság kb. 2 éve nem működik, de mivel a tulajdonosnak nincs máshol biztosítása, így a kft.-nek kötelező megfizetni a minimálbér után a járulékokat, de most úgy néz ki, hogy egy nagyobb munka által bevételhez jut a társaság. Kérdésem a következő: a tulajdonos kiveheti-e az elmaradt munkabérét a már megfizetett járulékok erejéig úgy, hogy most csak az szja-t vonja le a munkabéréből, vagy ez nem lehetséges, így a kivett összeg után fizesse meg újra a járulékokat + az szja-t? Válaszát előre is köszönöm.
Ügyvezető járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbiakban kérném szíves segítségüket: magánszemély egy kft.-ben megbízásos jogviszonyú ügyvezetést lát el havi 10 ezer forintért. Ezen magánszemély nem tulajdonosa adott kft.-nek, ebben az esetben megteheti-e, hogy főállású katás egyéni vállalkozó legyen? Konkrétabban: hogy helyesen jár-e el a kft. akkor, ha nem fizeti meg a tb közterheket legalább az úgynevezett minimális tb-alapok után? Válaszukat várva tisztelettel maradok!