235 találat a(z) ingatlan bérbeadása cimkére

Rehabilitációs és rokkantsági ellátás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2016. 04. 01-ig rehabilitációs ellátásban részesült, és emellett 8 órás munkaviszonyban dolgozott a saját cégében. Mit kell ilyenkor utólag tenni, mivel a törvény szerint csak 4 órában dolgozhatott volna. Milyen szankciókra számíthat, ha ellenőrzést kap az illető? (Megjegyzem, nem tudta, hogy a rehabilitációs járadék mellett csak 4 órában dolgozhat.) A rehabilitációs járadék után jár a 100 százalékos szochokedvezmény? 2016. 04. 01-tő rokkantsági járadékban fog részesülni. A minimálbér 150 százaléka alatt lesz a bruttó bére. Kérdésem az, hogy ebben az esetben jár neki a 100 százalékos szochokedvezmény? A jövedelemkorlátba beleszámít az osztalék, valamint a lakás bérbeadásából származó jövedelem is? Válaszát köszönöm.

Adószabályok, ha több tulajdonos hasznosítja az ingatlant Cikk

Gyakran merül fel kérdésként, hogyan kell adózni abban az esetben, ha olyan ingatlan hasznosítására kerül sor, amelynek több tulajdonosa van, és a tulajdonosok a közös tulajdon arányában szerzik meg a jövedelmet, vagy a hasznosítással egy tulajdonostárs foglalkozik csak? Ha egy ingatlannak több magánszemély tulajdonosa van, megállapíthatják-e eltérő módon a jövedelmüket, illetve szálláshely-szolgáltatási tevékenység esetén hogyan alkalmazhatók a közös tulajdonra vonatkozó rendelkezések?

Bérbevett ingatlan szja-levonás Kérdés

Kedves Szakértő! Kérdésem, ha bérbe veszünk magánszemélytől egy üzlethelyiséget, lehetséges-e hogy a bérbeadótól nem vonunk szja-t, mint kifizető, amennyiben lenyilatkozza, hogy az szja-t ő rendezi a NAV felé?

Továbbszámlázott bérleti díj áfatartalma Kérdés

Egy kft. az ingatlan-bérbeadásra az általános szabályokat alkalmazza. Viszont van továbbszámlázott bérbeadása, amit áfával számláznak neki. A továbbszámlázott szolgáltatást milyen áfatartalmú?

Használt ingatlan értékesítésének áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cég a lakóingatlanok és lakóingatlannak nem minősülő ingatlanok bérbeadása és értékesítése tekintetében az általános szabályok szerinti adófizetést választotta kb. 6-7 évvel ezelőtt. Ha a cég most áfamentes ingatlant vásárol, és azt értékesítené, akkor azt az általános szabályok szerint áfával növelten kellene megtennie, vagy értékesíthetné áfa nélkül is, ahogy tulajdonképpen vette? Köszönettel, Varga József

Lakásáfa 5 százalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság saját tulajdonú ingatlan bérbeadásával foglalkozik, amit a tevékenység megkezdésekor áfakötelessé tett. Akkor az új építésű lakásnak az áfáját levonta, és azóta áfásan adja bérbe azt. Amennyiben most értékesíteni akarja az ingatlant, és a vevő kérésére átalakításokat végez a lakásban, ami építésiengedély-köteles, akkor a használatba vételi engedély megszerzését követően egyenes adózásban 5 százalékos áfamértékkel állíthatja-e ki a számlát az ingatlanról?

Ingatlan bérbeadása külföldi személynek Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Magánszemély belföldi ingatlan bérbeadása kapcsán, ha a bérlő külföldi természetes személy, akkor szükség van-e közösségi adószám kiváltására? Elméletileg nem kellene bejelenteni az adóhatóságnak, és adószámot kérni hozzá, mivel adómentes körbe tartozó tevékenység, de olvastam azt is, hogy a következő is feltétele ennek: "nem létesít kereskedelmi kapcsolatot az Európai Közösség más tagállamában illetőséggel bíró adóalannyal. (Kereskedelmi kapcsolat e tekintetben: a termékbeszerzés és értékesítés valamint a szolgáltatásnyújtás és -igénybevétel.)" 2. Bizonylatot milyen formában kell adni? Létezik ehhez valamilyen formanyomtatvány? 3. Hol, és hogyan kell jelezni, hogy tételes költségelszámolást szeretnék választani, nem a 90 százalékos módszert? 4. A bizonylatadáson és a költségszámlák gyűjtésén kívül annyi adminisztratív kötelezettségem van, hogy negyedévente befizetem az általam számolt adóelőleget, illetve hogy az éves bevallásban szerepeltetem önálló tevékenységből származó jövedelemként a bevétel és költség különbségét? Nagyon köszönöm: E.

Közeli hozzátartozó ingatlanának bérbeadása Kérdés

(A) testvér (B) testvér részére a tulajdonában lévő lakóingatlant ingyenesen kölcsön adja, (B) testvér az ingatlant ezek után úgy hasznosítja, hogy bérleti díjért bérbe adja. Szabályos ez így? (B) testvér másik városba költözik, ahol lakást bérel saját részre. Szabályok szerint a bérleti díjjal csökkentheti a lakáskiadásból származó jövedelmét (90 napon túli mindkét szerződés). Amennyiben az első bekezdésben lévő eset szabályos, az abból származó jövedelmét is csökkentheti a bérelt ingatlan bérleti díjával? Amennyiben több lakóingatlant is bérbe ad az adott városban (ahonnan elköltözött), ezek a jövedelmek összeadhatók és szembe állíthatók a másik városban fizetett bérleti díjjal? Válaszukat előre is köszönöm!

Magánszemély ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Az lenne a kérdésem, hogy negyedévet követő hó 12-éig kell bevallani az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelmet, de melyik nyomtatványon? Előtte nyilatkoznom kell egy másik nyomtatványon, hogy milyen költségelszámolási módot választok? A cikk sokat segített köszönöm, csak a gyakorlati megvalósítása okoz némi gondot. Válaszát előre is köszönöm! Takács Henrietta

Lakóingatlan-bérbeadás – áfakör változása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfás társaság a bérbeadásra az áfa hatálya [88. § (1) b)] alá kerülést választotta, bérbeadás nyújtásakor áfásan állítja ki számláit. Vásárolt egyéb ingatlant (apartman) és lakóingatlant is bérbeadás céljára. Amennyiben a következő évtől kezdve visszalépne a 88. § (1) b) pont alól az áfamentes körbe, úgy 1.) az apartmanon, illetve 2.) a lakóingatlanon végzett felújítások levonásba helyezett áfájának korrekciójára szükség lesz-e az áfatörvény 135-136. paragrafusaiban előírt 240 hónapos figyelési időszaka miatt? Nagyon köszönöm: Bódis Virág

Ingatlan-aktiválás Kérdés

Egy kft. lakóházat épített, melyet bútorozottan bérbead. Az építés és a berendezési tárgyak bruttó értéke összesen 200 millió forint. Az Sztv. 26. § (2) bekezdése határozza meg az ingatlan fogalmát és a 47. § (7) bekezdése szerint a tárgyi eszköz biztonságos üzemeltetéséhez, rendeltetésszerű használatához szükséges tartozékok a tárgyi eszköz bekerülési értékének részét képezik. A fentiek alapján kell eldöntenünk, hogy mit kell az épület bekerülési értékeként számításba venni, ami aztán meghatározza, hogy a társaság ingatlannal rendelkező társaságnak minősül-e, ezért fontos az ingatlanként vagy berendezési tárgyként történő aktiválás meghatározása. Kérem segítségét, hogy ingatlanként vagy berendezési tárgyként aktiválandók az alábbi eszközök: – jakuzzi, infraszauna 4 millió forint, – lámpák, világítótestek, csillárok 15 millió forint. (Kardos Péter-dr.Szakács Imre-Tóth Mihály: A számvitel nagy kézikönyve 2014. 60. oldalán: Irodai, igazgatási berendezések, felszerelések között számolandók el az irodában használatos tartós, 1 évnél hosszabb idejű használati eszközök, például csillárok.) – méretre gyártott konyhabútor 3 millió forint értékben, és méretre gyártott „beépített” bútor 5 millió forint értékben, ezen bútorok kibontás után is rendeltetésszerűen használhatók, – fürdőszobai mosdó alatti bútorok, tükör 2 millió forint, – szabadon álló kád 1 millió forint, – függöny, karnis, roló 1 millió forint.

Ingatlan-bérbeadás költségei, adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bérbeadtam a házamat május 1-jétől. A bérleti szerződés megkötésekor megállapodtunk a bérlőkkel, hogy a szerződéskötéskor a házban nem található egyes berendezési, felszerelési tárgyakat biztosítom részükre. Elszámolható-e a szerződéskötést követően beszerzett bútorok, függőny, stb, illetve az udvarrendbetétel költsége a bérleti díjjal szemben? Másik kérdésem az, hogy mikor kell először adóelőleget fizetnem, és annak összegét hogyan kell megállapítanom? Mekkora költséghányadot vehetek maximálisan figyelembe az adóelőleg megállapításánál? Az éves bevallásban milyen mértékig vehető figyelembe költség a bevétellel szemben a jövedelem megállapításához? Válaszát előre is köszönöm.

Lakóingatlan-vásárlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. vásárolhat-e lakás céljára szolgáló helyiséget bérbeadás céljából, ami történhet akár magánszemély, akár társaság részére? Köszönettel: Nyárfás Istvánné PHARMADOR 2000 Kft.

Iparűzési adónál a bérbeadott ingatlan telephely, de... Kérdés

Ha a bérbeadott ingatlan egy benzinkút, amely a bérlő telephelye, és ő fizet az ott folytatott tevékenység után iparűzési adót, a bérbeadó mi alapján köteles erre, mivel neki ott sem irodája, sem alkalmazottja, sem tevékenysége nincs? Köszönettel: Jeszenszky Lászlóné

Építményadó továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk ingatlanokat ad bérbe (lakás, üzlethelyiség). A bérleti szerződések tartalmazzák, hogy az ingatlan után fizetett építményadót, biztosítási díjat a bérbeadó áthárítja a bérbevevőnek. Helyesen jár-e el a bérbeadó, ha az áfatörvény 70. § (1) bekezdés b) pontja alapján számlázza tovább az építményadót, biztosítási díjat a bérbevevőnek, mely osztja a főszolgáltatás, azaz a bérbeadás áfarendszerbeli megítélését. Köszönettel: Schmidtkáné Hartai Angela

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink