235 találat a(z) ingatlan bérbeadása cimkére

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánember a saját tulajdonában álló ingatlan hasznosítási jogát engedményezési szerződés alapján átengedte egy kft.-nek. Helyes-e az az eljárás, hogy ezek alapján a kft. számlát állít ki egy másik cégnek az ingatlan bérbeadásáról úgy, hogy bérleti szerződés a magánember és a másik cég között van? Válaszát köszönöm!

Bérleti díj + közös költség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. egy magánszemélytől bérel ingatlant. A bérleti szerződésben rögzítésre került, hogy a bérleti díj 85 000 Ft, a közös költség pedig 5000 Ft, amit a bérlő kft. egyösszegben utal át a magánszemély részére. A közös költséget a magánszemély utalja tovább a társasház részére. A magánszemély 10%-os költséghányad alkalmazását választotta. Ebben az esetben az szja és eho alapja csak a 85 000 Ft-os bérleti díj, vagy a 90 000 Ft-os egyösszegű díj? Válaszát előre is köszönöm!

Airbnb: ezek a közterhek, ha cég adja ki az ingatlant Cikk

Milyen adók terhelik a céget, ha a saját tulajdonában lévő ingatlanban kialakított apartmanokat zrt.-ként adja ki airbnb formájában? – kérdezte egyik olvasónk. Erdős Gabriella adószakértő, a TaxMind Kft. munkatársa válaszolt.

Uniós állampolgár ingatlanbérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Litván állampolgár adná bérbe magyarországi ingatlanát. Mi az eljárás a 14%-os eho kapcsán? Ugyanúgy meg kell-e fizetnie a bérbeadás után Magyarországon, mint az adót? Vagy a litván hatóság felé kell rendeznie ezt? Köszönettel.

Ingatlanhasznosítás vagy ingatlanbérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A szakszervezetünk évről-évre bérbeadja az üdülőjét, viszont a székhelyén levő irodáját alkalmanként szintén bérbeadja. A Tao törvény szerint 2016-tól az ingatlanhasznosítást adóalap-növelő tételként kell kimutatni a bevallásban és adózni kell utána. Kérdésem: a két bérbeadás közül melyik számít ilyen szinten adóalap-növelő tételnek, mindkettő vagy csak az üdülő egész évi bérbeadása? Költséget nem számolunk el az üdülőre csak az értékcsökkenési leírást. A székhelyen viszont rezsiköltséget és minden egyéb felmerülő költséget elszámolunk. Tisztelettel: Mihály Gáborné

Ingóság felújításának elszámolása bérleti díj szja-előlegénél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Albérlet szja-előlegénél az ingóság felújítását, gondolok itt most egy kanapé újrahúzásáról, mennyire számíthatom be a költségeimbe? Van valami értékhatára ennek éves szinten, vagy maximálisan leírhatom az összes költséget? És ha esetleg újat vennék? Köszönöm!

Egyévi vállalkozó székhelyének bérbevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában. Egyéni vállalkozó állandó lakóhelye és székhelye is az édesanyja tulajdonában lévő lakás. Ebben az esetben köthet-e az édesanyjával bérleti szerződést a lakás egy helyiségére mint „irodára” négyzetméterben meghatározva, és a kifizetett bérleti díjat költségként venné figyelembe a vállalkozásában? Ha ez lehetséges, az édesanyának kell-e adószámot kérni a bérbeadáshoz, vagy elegendő egy bevételi pénztárbizonylaton átvenni havonta a bérleti díjat, és a bevétele után megfizetni az adót? Tisztelettel és köszönettel: Vincze Ildikó

Ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tulajdonosa a saját tulajdonában lévő, illetve részben tulajdonában lévő ingatlanokat szeretné bérbe adni a kft.-n keresztül. Ez lehetséges-e? Ha igen, milyen feltételekkel? Segítségét köszönöm. Ildi

Művelés alól kivett szérűskert bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném művelés alól kivett szérűskertem bérbe adni. Milyen adó- és járulékfizetési vonzatai vannak a bérbeadásnak? Mivel ez így nem termőföldnek minősül, ha jól tudom, az 5 évnél hosszabbi időre történő bérbeadás esetén nem adómentes? Melyik törvény vonatkozik erre az ügyletre? Választát köszönöm!

Több ingatlan bérbeadása – eho Kérdés

Házaspár két ingatlannal rendelkezik. Az egyiket a férj, a másikat a feleség adja bérbe. Egyik ingatlan éves bérleti díja sem éri el az évi egymillió forintot, de a kettő együtt már igen. Ilyen esetben mi a helyzet az ehofizetési kötelezettséggel?

Ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem magánszemélyek közös tulajdonában lévő ingatlan bérbeadására vonatkozik. A magánszemélyek egyenlő arányban tulajdonosai az ingatlannak, melyet a közösen tulajdonolt kft. részére adnak bérbe 10%-os költséghányad figyelembe vételével. Az egyik tulajdonos egy gépet is bérbead a kft.-nek, melyről számlát állít ki. Elegendő-e a szerződés, mint a bérbeadás számviteli bizonylata, vagy számlát kell kiállítani? Vonatkozik-e rájuk az áfatörvény 5. § (2) bekezdése? A kft. mint kifizető bérszámfejtésében szerepel a bérbeadás címen számfejtett összeg. Hogyan kell könyvelnie, milyen adónemben kell szerepeltetni a költségeket a kft. esetében? Válaszukat előre is köszönöm.

Több ingatlan bérbeadása II. Kérdés

Több ingatlan bérbeadása, Surányi Imréné által megválaszolt kérdésre hivatkozással a következő észrevételem és kérdésem van. Szerintem a kérdés arra irányult, hogy a ki nem adott időszakban felmerült rezsiköltség figyelembe vehető-e – jelen esetben – az egyhavi bevétellel szemben. Vagyis több ingatlan kiadása esetén a ki nem adott ingatlanok rezsiköltségei figyelembe vehetők-e az éves jövedelem megállapítása során? Kizárólag ingatlan bérbeadásával hasznosított több ingatlan esetében a jövedelem meghatározása során a bevételeket és költségeket összesítve vagy ingatlanonként kell figyelembe venni?

Ingatlan-bérbeadás esetén áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., normál áfás, amely a tulajdonában lévő lakást adja ki. Nem választott adókötelessé tételt, áfa nélkül adja bérbe a lakást és az egyéb, lakáshoz kapcsolódó beszerzések áfatartalmát nem vonja le. Csak ezt a tevékenységet végzi, csak ebből van bevétele. A kérdésem: ilyen esetben az egyéb költségei (pl. könyvelési díj) áfatartalmát levonásba helyezheti-e a cég? Köszönettel.

Egyéni vállalkozó alanyi mentes és bérbeadás Kérdés

A 2016. évben az egyéni vállalkozó alanyi adómentesként végezte tevékenységét, árbevétele 3700 ezer Ft. Magánszemélyként ingatlan bérbeadás 11 000 ezer Ft. Most értesültem, hogy összeadódik a két összeg az áfatörvény alapján. Kérdésem: az ingatlanbérbeadás teljes egészében áfamentes és a vállalkozás bevétele attól a hónaptól, amikor a kettő bevétel összege átlépi a 6 millió Ft-ot, áfakörös lesz?

Bérbeadás utáni eho elszámolása Kérdés

Magánszemély elszámolhatja-e költségként a bérbeadás után fizetendő ehot és az építményadót? Ha az ingatlan a magánszemély tulajdonában van, de a bérbeadás vállalkozóként történik, elszámolható-e az építményadó? Ha a vállalkozás nyereséges és ehot is fizet a vállalkozó, elszámolható-e költségként? Előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink