399 találat a(z) fizetés nélküli szabadság cimkére
Fizetés nélküli szabadság megszakítása
Kérdés
Fizetés nélküli szabadság, járulékfizetési alsó határ
Kérdés
Apai gyed – anya jogviszonya
Kérdés
A nap kérdése: felmondhat-e a munkavállaló fizetés nélküli szabadsága alatt?
Cikk
Munkavállalónk engedélyezett fizetés nélküli szabadságon van 2024.01.01-jétől 2024.02.29-éig, melyet külföldi munkavállalás céljából vett igénybe. Tudomásunkra jutott azonban, hogy nem szándékozik visszatérni Magyarországra, emiatt felmondását tervezi. Kérdésem, hogy amennyiben beadja a felmondását, mikor kezdődik meg a felmondási ideje, ha nem tér vissza Magyarországra? Kezdődhet-e a közlés, vagyis a levél kézhezvételének napján? Mi a teendő, ha az engedélyezett fizetés nélküli szabadság leteltét követően nem tér vissza? Szüneteltetjük a jogviszonyát a felmondási idő leteltéig, majd megszüntetjük, vagy esetleg azonnali hatállyal megszüntethetjük a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartása miatt? – az Adózóna oldalára beérkezett kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd, compliance szakértő válaszolt.
Munkavállalói felmondás fizetés nélküli szabadság alatt
Kérdés
Fizetés nélküli szabadság alatt újabb jogviszony
Kérdés
Statisztikai létszám fizetés nélküli szabadság esetén
Kérdés
A nap kérdése: társas vállalkozó, aki kft. ügyvezetője is, lehet-e fizetés nélküli szabadságon a kft.-ben?
Cikk
Egy társas vállalkozó, aki kft.-ben tulajdonos és ügyvezető is, elmehet-e fizetés nélküli szabadságra a kft.-ben? Mentesül-e ez alatt az idő alatt a kft. a minimum járulékok megfizetése alól? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértő, jogász válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.
Felmondási vélelem
Kérdés
Társas vállalkozó fizetés nélküli szabadságon
Kérdés
Jár vagy nem a táppénz? Különbség az orvosi és a jogi keresőképtelenség között, példákkal
Cikk
Keresőképtelen többek között az a személy, aki a betegsége miatt munkáját nem tudja ellátni – írja elő az 1997. évi LXXXIII. törvény (Ebtv.) 44. §-a. Sok olyan eset lehetséges, amikor a munkavállaló beteg lesz, elmegy orvoshoz, keresőképtelen állományba veszi az orvos, és orvosi igazolást kap. Ezt leadva a munkáltató felé, táppénzt igényel. Ennek a folyamatnak az eredménye azonban nem feltétlenül jelenti azt, hogy a munkavállaló jogilag is keresőképtelen. Ennek jártunk utána.