51 találat a(z) figyelési időszak cimkére
Az Adózóna válaszol: tárgyi eszközök figyelési időszaka, áfakorrekció Cikk
Mit jelent a tárgyi eszközök figyelési időszaka az Áfa tv. megfogalmazásában? Melyek azok a fő szabályok, amelyeket érdemes szem előtt tartani a figyelési időszakban áfakorrekció szempontjából, és milyen speciális esetekkel találkozhatunk? Gyüre Ferenc adótanácsadót hallhatják.
Áfaarányosítás – ezek a szabályok Cikk
Írásunkból megtudhatja, hogyan vonható le az előzetesen felszámított áfa, hogyan kell arányosítani, melyek a speciális esetek, milyen megosztási módszerek léteznek, valamint, hogy milyen kihatásai vannak az arányosításnak.
Az áfafigyelési időszak szabályai II. rész – Ingatlan Cikk
Az áfatörvény egyik legtöbbet használt paragrafusai a 135. § és a 136. §. Ezen jogszabályhelyek írják le, hogy egy-egy tárgyi eszközhöz kapcsolódó áfa milyen szabályok mentén vonható le, és mennyi ideig kell azt korrigálni. Természetesen az áfatörvény főszabálya az irányadó, azaz a 120. §, mely szerint egy előzetesen felszámított áfa akkor helyezhető levonásba, hogy ha azt bevételszerző tevékenységhez használják.
Az áfafigyelési időszak szabályai I. – Ingóságok Cikk
Az áfatörvény egyik legtöbbet használt paragrafushelye a 135. § és a 136. §. Ezen jogszabályhelyek írják le, hogy egy-egy tárgyi eszközhöz kapcsolódó áfa milyen szabályok mentén vonható le, és mennyi ideig kell azt korrigálni. Természetesen az áfatörvény fő szabálya az irányadó, azaz a 120. §, mely szerint egy előzetesen felszámított áfa akkor helyezhető levonásba, ha azt bevételszerző tevékenységhez használják. A figyelési időszak a tárgyi eszközök élettartamához köthető. Az áfatörvény megkülönbözteti, hogy ingó, vagy ingatlan eszközökről beszélünk-e, jelen cikk az ingó vagyontárgyra fókuszál, az ingatlannal egy külön cikkben foglalkozunk.
Üzletértékesítés Kérdés
Áfafizetési kötelezettség megállapításának módja Kérdés
Ezt kell tudni a tárgyi eszközökről III. rész – az áfalevonás szabályai Cikk
A tárgyi eszközök az egyik legnagyobb értéket képviselik egy-egy vállalkozás vagyonában, ezért fontos annak számviteli és adójogi helyzetével tisztában lenni. Cikksorozatunk első részében a számviteli szabályokat jártuk körbe, a második részben az áfakötelezettség megállapításával, az áfa alapjával és mértékével foglalkoztunk. Most az áfalevonás szabályait tekintjük át.
Utólagos áfakorrekció kezelése – példákkal Cikk
A vállalkozások napi működése során gyakran előfordulnak olyan esetek, amikor egy már rendelkezésre álló számla módosul, melynek következtében a számlában felszámított áfa utólag változik.