554 találat a(z) egyszemélyes kft. cimkére
Többes jogviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónak van egy egyszemélyes kft.-je is. A járulékokat egyéni vállalkozóként fizeti. A kft.-ben nincs jövedelme, így ott nem fizet járulékot. Egyéni vállalkozóként az 58-as bevallást, 38-as kóddal adja be (egyéni vállalkozás társas vállalkozói tagság mellett), az szochót és az egészségbiztosítási járulékot az emelt alappal (1,125 és 1,5) számoljuk, a bevallás mégis sárga hibát jelez, miszerint a 38-as kóddal az alapoknak meg kell egyezni. Valamit nem jól értelmezünk?
Üzletrész-átruházás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésem lenne: adott egy cég, 50-50 százalékban tulajdonos a férj és a feleség. Férj kilép a cégből és átruházza üzletrészét a feleségre. Így lesz egy egyszemélyes kft. Ennek milyen adóügyi vonzata van, akár a férj, akár a feleség részéről? És ha az új társasági szerződésben kikötik, hogy a feladatokat a tulajdonos munkaviszonyban végzi, akkor lehet bérként adózni, és nem kell személyes közreműködőként (persze az ügyvezetésért nem vesz fel juttatást)? Segítségét előre is köszönöm.
Egyszemélyes kft. ügyvezetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes társaság egyetlen tagja személyesen munkát nem végez. Eddig gyermeknevelési támogatáson volt, ami most lejárt, de továbbra sem működik személyesen közre a cég tevékenységében. A cég ügyvezetését külsős ügyvezető látja el, aki egyúttal végzi a társaság tevékenységi körébe tartozó tevékenységeket is, mindezt ingyenes megbízás keretében. Ez a személy másutt 8 órás munkaviszonnyal rendelkezik. Kérdésem, hogy tb és jogi szempontból rendben lévő-e ez a gyakorlat? Tisztelettel várom válaszát.
Egyszemélyes kft. tagi kivét
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Adott egy egyszemélyes kft. tagja. Havonta megfizeti a garantált bérminimum után a kötelező járulékokat, de szja-t nem szeretne fizetni, mert jövedelmet nem vesz ki a cégből. Lehet ilyet tenni? Személyesen közreműködik (hiszen egyszemélyes kft.), de nem "kér" jövedelmet. Előre is köszönöm válaszukat!
Egyszemélyes kft. tag, alkalmazott járulék és adó
Kérdés
Egyszemélyes kft. tagja egyben a cég egyetlen alkalmazottja. Emellett 35 őrás alkalmazásban áll egy önkormányzati intézménynél. A kft. minimális tevékenységet végez, árbevétle évi 2 millió forint. Hogyan kell/lehet járulékot fizetni? 2014. februártól már 36 órában fog dolgozni az önkormányzatnál. Változtat-e ez valamit? A csekély forgalomra tekintettel mi a legjobb cég/adózás forma? Esetleg az egyéni vállalkozás? Köszönöm a választ.
Egyéni vállalkozó átalakulása
Kérdés
Egyéni vállalkozó korlátlan felelősségű társaságként szeretne a továbbiakban működni. Ez hogyan oldható meg. Egyéni céggé történő átalakulás esetén az egyéni vállalkozó vagyona milyen formában kerül át az egyéni cégbe? Az egyéni vállalkozásból kivont és az egyéni cégbe átvitt vagyon leltár alapján történik, és semmilyen adóvonzata nincs? Egyéni cégből csak egyszemélyes társasággá lehet-e átalakulni, vagy van rá lehetőség, hogy a társas vállalkozásnak több tagja is legyen. Az egyszemélyes cégből átalakulással létrejövő egyszemélyes társas vállalkozásba az egyszemélyes cég zárómérlege alapján kerül át a vagyon? Ennek milyen adózási vonzata van? Az egyéni vállalkozó vagyona mikor válik üzletrésszé, azt mikor, és mennyiért értékesítheti, hogy az átalakulással létrejött társaság ne egyszemélyes kft.-ként működjön? Mikor kell kötelezően, és mikor ajánlottan igénybe venni könyvvizsgálót, illetve mikor szükséges ügyvéd ellenjegyzése az átalakulások során?
Egyszemélyes kft. hölgy tagja szülni megy
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Szeretnénk tájékoztatást kérni az alábbi esetre vonatkozóan. Adott egy egyszemélyes kft., amelynek van egy ügyvezetője, aki tag is a cégben (tulajdonos=ügyvezető=vezető tisztségviselő=munkáltatói jog gyakorlója is). A tag hölgy, és főállású társas vállalkozóként (jogviszony kódja 1451-es kód) biztosított a cégében. A cégében 10 fő bejelentett alkalmazott is van. Hamarosan (2014. január) szülni fog az ügyvezető (tag), ezért érdeklődni szeretnénk, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlása (az alkalmazottai felett) tekintetében megvalósul a személyes közreműködés? Azaz nem igényelhet tgyást, gyedet és majd gyest, mert ő gyakorolja a munkáltatói jogokat, s ezzel megvalósul a személyes közreműködés, s így ugyanúgy a jogviszonya alapján a társas vállalkozókra vonatkozó járulékokat, adókat kell fizetnie? Maga a cég bevételszerző tevékenységében (ingatlanközvetítés) nem fog részt venni, hanem azt az alkalmazottak végzik el. Ő csak szerződést ír alá, ellátja szabadságengedélyezést, kiléptetést, beléptetést, stb. De effektív a cég bevételszerző tevékenységében nem vesz részt, csak a a további működés fenntartása érdekében látja el a dolgozók feletti munkáltatói joggyakorlást. Átutalja az adókat is, elfogadja az éves mérleget is, stb. De maga a cég főtevékenységében nem vesz rész, mert nevelni fogja a gyermekét. Várom mihamarabb megtisztelő válaszukat! Üdvözlettel: Böbe
Egyszemélyes kft.-ben munkavégzés gyes mellett
Kérdés
Egyszemélyes kft. tagja gyesen van (sérült gyermekkel, aki elmúlt már 3 éves). A társasági szerződésben ügyvezetőként ő és a férje (aki nem tag) van feltüntetve. Az ügyvezetés munkaviszonyban is ellátható a társasági szerződés alapján. A tag 4 órás munkaviszonyban látná el a kft tevékenységét, de az ügyvezető a férj lenne, szintén 4 órás munkaviszonyban. Kivitelezhető-e így? Elég megfizetni ebben az esetben a 4 órás (emelt) minimálbérek utáni járulékot, vagy ebben az esetben is ki kell fizetni a tag után a havi teljes minimum járulékfizetési kötelezettséget? Köszönöm válaszát!
Egyszemélyes kft. alapítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-t apporttal plusz készpénzzel szeretnék alapítani. Az apport egy szoftver, kell-e bizonyítani és mivel, hogy az az én tulajdonomban van? Kell-e könyvvizsgálót vagy más szakértőt felkérni a szoftver értékelésére? Köszönöm válaszát.
Pénzkezelés: sosem gondolná, min bukhat el az adóellenőrzésen
Cikk
Egyszemélyes korlátolt felelősségű társaság adóellenőrzésekor az ügyintéző közölte az ügyvezetővel, hogy nem megfelelő a pénzkezelési szabályzata, helytelen, hogy ő egyedül kezeli a pénzt (alkalmazottja nincs egyébként), és nem jó, hogy évente egyszer van pénztárzárás. Mit kellene vajon a szabályzatba írni, ki kezelheti még a pénzt, és miért nem jó az évenkénti zárás? Olvasónk kérdéseire Sinka Júlia szakértőnk válaszolt.
Egyszemélyes kft és munkaviszony
Kérdés
Adott egy egyszemélyes kft, az alapító okirat nem rendelkezik arról, hogy az ügyvezetést munkaviszonyban látja el. Van-e arra lehetőség, hogy a tag/ tulajdonos munkaviszonyban legyen foglalkoztatva a cég profiljához kapcsolódó munkakörben (nem ügyvezetőként?) Ha igen, a munkaszerződés hogyan jön létre: a tag aláírja + két tanú? Ez elég? Ha minimum heti 36 órában munkaviszonnyal rendelkezik (saját kft-ben), akkor mint ügyvezető után, ha az ügyvezetésért nem vesz fel juttatást, akkor nincs semmilyen adó és járulékfizetési kötelezettség?
Egyszemélyes kft. tagjának munkaviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha az egyszemélyes Kft. a társasági szerződésbe beírja, hogy az ügyvezetői feladatokat a Kft. tagja munkaviszonyban látja el, akkor a munkaszerződést önmagával kötheti meg a tag? Vagyis egy általa két helyen aláírt szerződés tartalmazza a munkaszerződés valamennyi kellékét, és így kell a szerződést például béremelés esetén is módosítani?
Egyszemélyes kft ügyvezetőjének jogviszonya
Kérdés
Egyszemélyes Kft tagja az ügyvezetői teendőit munkaviszonyban elláthatja-e? Ha nem, akkor milyen jogviszony alapján láthatja el? A tag, aki ügyvezető is, öregségi nyugdíjas, a Kft-nek van több alkalmazottja.
Egyszemélyes kft ügyvezetője és a tevékenység gyakorlója egy személy
Kérdés
Egyszemélyes Kft Alapító okiratában rögzítettük, hogy az ügyvezetést munkaviszony keretében látja el. Emellett ő az egyedüli munkát végző is a társaságban. Véleményem szerint, ebben a minőségében csak akkor minősül társas vállalkozónak, amennyiben a feladatokat nem munkaviszony (vagy egyéb jogviszony) keretében látja el.Készítettünk munkaszerződést heti 20 órás munkaviszonyra, munkaköri leírásában rögzítettük az ügyvezetői és egyéb munkafeladatokat, feor számként az ügyvezetői feor számot rögzítettük (08-as bevalláson ez kerül feltüntetésre), a munkaszerződést mindkét félnél ő írja alá. Helyesen jártunk-e el, vagy a leírtak alapján nem mentesül a főfoglalkozású társas vállalkozói besorolás és járulékfizetés alól? Köszönöm válaszukat előre is, üdvözlettel:vbtax