554 találat a(z) egyszemélyes kft. cimkére

Egyszemélyes kft. Kérdés

Ha egy egyszemélyes kft. alapító okiratában nincs benne, hogy az ügyvezetői tevékenység munkaviszony keretében is ellátható, akkor kell-e ezt módosítani és a cégbírósághoz is elküldeni? Vagy elegendő egy jegyzőkönyvben és munkaszerződésben rögzíteni, hogy munkaviszonyban kívánja ellátni a tevékenységét? Az ügyvezető, aki egyben a kft. munkájában személyesen is közreműködik, 23 éves, és úgy tudom, hogy tagi jogviszonyban a 25 év alattiakat érintő szocho-kedvezmény nem vehető figyelembe.

Járulékfizetés nevelőszülő kft. tag Kérdés

Egyszemélyes kft. tagja nevelőszülői jogviszonyt létesített. Az egyesület munkaviszony-igazolást adott, hogy náluk nevelőszülői munkakörben dolgozik, személyi alapbére 30 450Ft/hó. Heti munkaidőnek 0 órát jelölt meg. A kérdésem, hogy a tagsága miatt a 101 500 forintos minimálbér utáni járulékot meg kell fizetni? Mi a teendő, mert nincs 40 órás munkaviszonya, nem fizetik meg máshol a minimálbér utáni járulékot, és dolgozni sem tud a saját vállalkozásában, mert a baba 5 hónapos?

Egyéni vállalkozó és egyszemélyes kft. Kérdés

Egyéni vállalkozónak lehet saját egyszemélyes kft.-je, ahol tagi viszonyban látja el az ügyvezetést az új törvényi változások alapján is, vagy meg kell szüntetni az egyéni vállalkozást? (Ilyet olvastam valahol.) Köszönöm.

Többes jogviszonyú vállalkozó Kérdés

T.Szakértők! Kérdésem a következő: az egyén rendelkezik 36 órás munkaviszonnyal és mellette egyszemélyes kft. tagja is jelenleg. Lehet-e ezekkel párhuzamosan katás egyéni vállalkozó is (25 000 Ft katafizetés mellett)?

Külföldi állampolgár járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Hölgyeim, Uraim! Harmadik országbeli (kazah) állampolgár Magyarországon 2012-ben kft.-t alapított kereskedelmi tevékenységre, amelynek ő az egyedüli tagja és ügyvezetője. A társaság székhely céljára ingatlant vásárolt. Családi okok miatt a tevékenység megkezdésére nem került sor, és a tulajdonos 2012 őszén elhagyta Magyarországot. A társaság tagja rendelkezett tartózkodási engedéllyel és lakcím-bejelentővel adó- és TAJ-számmal. A tartózkodási engedély 2012.10.12.-2013.09.21. közötti időszakban volt érvényes. A tag nem kíván visszatérni Magyarországra, és az ingatlan-értékesítést követően a kft.-t végelszámolással meg kívánja szüntetni. Kérdésem, hogy a tagnak kell-e, és ha igen, milyen időszakra kell Magyarországon járulékot fizetnie? Köszönettel: Makovsky Zoltán

Külföldi napidíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. személyesen közreműködő tagja, aki a társaságában kereskedelmi igazgató, valamint egyben ügyvezető igazgató is, elszámolhat-e kiküldetési rendelvény alapján külföldi napidíjat? Ha igen, milyen összeget és milyen árfolyammal kell átszámítani forintra, ez után milyen adót, járulékot kell fizetni? A 1408-as bevalláson havonta be kell-e vallani? Amennyiben csak ügyvezető igazgató lenne a tag, elszámolható-e napdíj? Előre is nagyon köszönöm válaszát! Tisztelettel: Rné

Kiküldetés, üzleti út költségei Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó vagyok, de van egy kft.-m is ugyanezen tevékenységre, tehát mindkét cégformát érintheti a válasz. Székhelyem Baranyában van, de telephelyem működik Pesten. Ügyfeleim nagy része Pesten tevékenykedik. Nincs autóm, az ügyfelekhez vonattal jutok el. Ha a székhelyemről a telephelyre megyek, gyakran 1-2 napot is lefoglal az üzletfelekkel való találkozás. Ilyenkor a telephelyemen alszom. Ezeken a napokon van valamilyen lehetőség arra, hogy étkezés címén költségeket számoljak el? Ha igen, akkor ez kizárólag csak éttermi étkezés lehet, vagy vásárolt hideg élelmiszer is elszámolható számla ellenében? Ha kiküldetési rendelvényt készítek ezekre a napokra magamnak, akkor abban különíthetek el magamnak költséget erre? Ez esetben hogyan, és kinek kell adózni a kiküldetés alapján részemre kiutalt költség vagy pénz után? Mik a szabályok erre vonatkozólag egyéni vállalkozóként, és mik társaságként? (Nem munkaviszonyban látom el a tevékenységemet, hanem ügyvezetőként és egyszemélyes a kft.) Ha a székhelyemről a telephelyre megyek, azaz először nem ügyfélhez, akkor, ha jól értelmezem, nem lehet üzleti útnak tekinteni az utat. Viszont, ha székhelyről először üzletfélhez, majd azután telephelyre, akkor már igen. Az útiköltség elszámolása tekintetében fontos az, hogy telephelyre vagy üzletfélhez megyek először? Köszönöm a válaszokat.

Cégvezető bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egyszemélyes kft.-ben a tulajdonos ügyvezető mellett a társasági szerződés rendelkezése szerint 2014.03.07. nappal kineveztek 1 fő cégvezetőt. A mai napig ténylegesen munkát nem végzett, munkaszerződés sem készült vele, és a NAV-bejelentés sem történt meg eddig. Kérném szíves tájékoztatásukat, hogy a cégvezető kinevezése napjától későbbi időpontban létesíthető-e munkaviszony, és ennek kezdő napjához igazodóan kell a biztosítottat bejelenteni? Köszönettel Gulyás Józsefné

Egyszemélyes kft. – kölcsön ügyvezetőtől és megbízási díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget kérnék az alábbiakban. 1) Egy egyszemélyes kft.-ben a feleség a tulajdonos, a férj az ügyvezető, akinek máshol van heti 40 órás munkaviszonya, a kft.-ben megbízási díjjal látja el az ügyvezetést, havi 15 ezer forintért. Helyesen jártunk el, ha így bérszámfejtettünk? Kérem a konkrét példán keresztül a segítő válaszukat. Tíz százalékos költséghányadról nyilatkozott az ügyvezető. Mint ügyvezető nem is nyilatkozhatott volna, függetlenül attól, hogy megbízási szerződésről van szó? Számfejtése így történt: megbízási díj 15 ezer Ft/hó, levont szja 2160 Ft; a kft. 3645 Ft szochót, és 203 forint szakképzési hozzájárulást fizet, és vall be havonta. Kifizetve havi nettó 12 840 Ft. 2) Az ügyvezető utal a kft. számlájára kölcsönt. Ez "tagi kölcsönnek" minősül? Az ügyvezető nem tag a kft.-ben, de családtag. Ez hogyan alakul a társasági adó bevallásban? Köszönettel.

Lakáscélú munkáltatói támogatás feltételei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, adható-e támogatás, ha egy egyszemélyes kft. tagja munkaviszonyban dolgozik a saját cégében? Adhat-e a cég neki támogatást? Adható-e támogatás olyan munkavállalónak, akinek már van lakható lakása (benne is lakik), nincs hitele ezzel kapcsolatban, de egy másik lakás vásárlása kapcsán igénybe venné a támogatást? Így 2 lakása lenne. Köszönttel: Vasvári Erzsébet

Bevallási dátumok kft. alapításakor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. alapító okiratának dátuma 2014. 03. 07., melyben a társaság ügyvezetője az ügyvezetői megbízást 2014. 02. 26-ai kezdő dátummal, határozatlan időtartamra fogadta el. A cégbírósági bejegyzés 2014. 03. 07-én történt meg. Az adószám érvényességének kezdete: 2014. 02. 28. A cégbírósági végzésen az ügyvezető tagsági jogviszonyának, illetve az ügyvezetői megbízatásának kezdete: 2014. 02. 26. Kérdésem az lenne, hogy az egyes bevallásokat (14T1041, 1408, 1465, 1401, 1429) milyen kezdő dátummal kell beadni? Tisztelettel: Erdélyi Andrea

Egyszemélyes kft. székhelye Kérdés

Üdvözlöm! Saját tulajdonú ingatlanom lett a cég székhelye, de azt már korábban teljes egészében magánszemélyként bérbe adtam, ami után adót fizetek. Szabályos-e ebben a formában a székhely megjelölése, ha azt nem használjuk székhelyként?

Magánszemély által nyújtott kölcsön egyszemélyes kft.-nek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyújthat-e kölcsönt az egyszemélyes kft. munkaviszonyban álló, nem tulajdonos magánszemély (ügyvezető) a likviditási gondokkal küzdő vállalkozásnak? A megállapított kamat a jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt összege lenne. Második kérdésem, hogy a magánszemélynél a kamatból származó jövedelem milyen jövedelemnek felel meg, milyen adókat járulékokat, esetleg egészségügyi hozzájárulást kell utána fizetni? Válaszát előre is köszönöm.

Útnyilvántartás vagy kiküldetési rendelvény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője és egyben tulajdonosa szeretné elszámolni a cég érdekében felmerült üzemanyag-költségét a saját autóját használva. Kérdés, hogy kiküldetési rendelvényt lehet-e használni az üzemanyagszámla elszámolásával, és akkor a konkrét elköltött összeghez jut hozzá a tulajdonos, vagy útnyilvántartást kell-e vezetni a NAV üzemanyagárral és fogyasztási normával? Ha a megengedett mértékkel számolva tériti meg a cég a költségét, akkor fel kell-e tüntetni a magánszemély adóbevallásában, bevétele, kiadása ugyanannyi lenne, nem keletkezne jövedelme, de meg kell-e jeleníteni a bevallásban? Ekkor érinti-e a magánszemélyt a cégautóadó bevallása és megfizetése? Köszönöm válaszukat. Vajdáné Cserveni Andrea

Tb-kötelezettség a végelszámolás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó 2013-ban katás főállású vállalkozónak jelentkezett be. Ugyanakkor a férjével együtt volt egy kft. vállalkozásuk is, ahol a férj volt az ügyvezető. A férj meghalt. Az ügyvédtől kapott társasági szerződés-módositások alapján 2013. 04. 09-étől a feleség lett az ügyvezető, az egyszemélyes kft.-ben és (mivel a cég a haláleset óta nem működött) 2013. 09. 03-ától a végelszámoló is. A kérdés arra vonatkozik, hogy ügyvezetőként ebben az esetben is társas vállalkozónak minősül-e? Legalább a tavalyi minimálbér, 98 000 forint után, meg kell-e fizetnie a tb-t, mivel a társaságnak egyáltalán nincs bevétele, a haláleset óta nem működik a cég? A 2013. 09 .03-ától terjedő időszakra, mint végelszámoló, minek minősül, mi a státusza tb-szempontjából? A végelszámolásért nem kap díjazást. Milyen jogviszonya van a végelszámolás alatt, és milyen kötelezettséggel jár a státusza? Köszönöm válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 May
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink