554 találat a(z) egyszemélyes kft. cimkére
Egyszemélyes kft. tagjának biztosítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy egy egyszemélyes kft. tagja (aki nem a társaság ügyvezetője) végezheti-e a tevékenységét a társaságban munkaviszonyban napi 4 órában? (Máshol nincs biztosítási jogviszonya.) Ha igen, erről milyen módon kell rendelkezni az alapító okiratban?
Adómentes lakáscélú támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-m van, amiben munkaviszonyban dolgozom. Adhat-e a cégem magamnak mint munkavállalónak adómentes lakéscélú támogatást a lakáshitelemhez? Elvált vagyok, jelenleg 4 szobás lakásban lakom 2 gyermekemmel és a párommal. A párom a szülei lakásába van bejelentve. Kell-e valahogy bizonyítani, hogy ő az élettársam? Vagy annyi elég, ha bejelentkezik hozzám, és itt lesz az állandó lakcíme? Köszönettel.
Többes jogviszonyos katás
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy személy tulajdonosa egy egyszemélyes kft.-nek és egyben bt.-beltag is. Ha a bt. katát választ és megfizeti az 50 ezer forintot, akkor az egyszemélyes kft.-ben kell járulékot fizetnie? Továbbá a bt. kültagja után kell-e katát fizetni, ha ő nem személyesen közreműködő tag? Köszönettel
Tulajdonos jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Válaszadó! Szeretném a segítségét kérni abban, hogy egyszemélyes kft. tulajdonosa milyen jogviszonyban végezhet munkát (villanyszerelési munkálatokkal foglalkozó vállalkozás villanyszerelési munkálatait), ha a társasági szerződésben nincs erre vonatkozóan információ. A tagnak nincs máshol jogviszonya, nem nappali tagozatos hallgató, nem tag máshol és nem nyugdíjas. Az ügyvezetői feladatokat is ő látja el díjazás nélkül. A kérdésem arra vonatkozik, hogy terheli-e a vállalkozót a minimum járulékfizetési kötelezettség, illetve az emelt alapok? A villanyszerelési munkálatok ellátásához nem kell a heti 40 óra. Abban az esetben történne-e változás jogviszonyát tekintve, ha az ügyvezetői feladatokat nem a tag, hanem külsős személy végezné megbízási jogviszonyban? Ugyanezek a kérdések merülnek fel új induló vállalkozásnál is? Válaszát előre is köszönöm.
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ,,A" cég egy egyszemélyes kft. (100 % tulajdonrész). A ,,B" cég kétszemélyes kft., ahol a tulajdoni hányad 50-50 százalék, és az egyik tulajdonos az ,,A" cég tulajdonosa. A vállalkozások egymással nem folytatnak gazdasági tevékenységet. Kérdésem: ez kapcsolt vállalkozás-e?
Tagnak kölcsön
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. tagjának kölcsönt nyújt. 1. Elég-e a jegybanki alapkamat + 5%-os kamat mérték ahhoz, hogy ne keletkezzen kamatkedvezmény jogcímén a magánszemélynél jövedelem? 2. A felek elviekben kapcsolt vállalkozásban vannak, így a 14T201T jelű nyomtatványon a tagot be kell jelenteni? 3. A szerződést mindkét fél részéről ugyanaz a személy aláírhatja? Hiszen nincs más a cégben, a könyvelő pedig (szerintem jogosan)nem írja alá. Köszönöm a válaszát előre is. Tisztelettel: Léderer Györgyné
Repülőjegy-elszámolás svájci ügyvezető esetében
Kérdés
Egy svájci állampolgár a tulajdonát képező egyszemélyes kft.-ben saját maga látja el az ügyvezetői teendőket. Az év jelentős hányadát, több mint a felét, Svájcban tölti. Svájcból a lakhelyéről „távmunkában” végzi a kft. irányítását, ellenőrzését e-mailen keresztül, illetve telefonos kapcsolattartással. Magyarországi feladatellátásához szükséges a hazánkba történő utazás, mely repülővel történik. A repülőjegyek költségét a kft. az ügyvezetői feladatok folyamatos ellátására tekintettel, „távmunkában” Svájcban, illetve személyesen Magyarországon végzett, a vállalkozás érdekében felmerült költségként elszámolja. A kft. ügyvezetője Svájcban nyugdíjas, feladatát nem munkaviszonyban látja el. Kérdés: a kft. a repülőjegyek elszámolását jogosan minősíti-e a vállalkozás érdekében felmerült költségnek, esetleg a repülőjegyek elszámolása miatt felmerülhet-e valamilyen adó-, illetve járulékfizetési kötelezettség?
Egyszemélyes kft. heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Heti 36 órás munkaviszony mellett egy magánszemély egyszemélyes kft.-t alapított. Jól járunk-e el, ha a kft.-ben a magánszemély havonta nem fizet járulékot, hanem csak heti 36 órát meghaladó munkaviszony melletti társas vállalkozóként jelentjük a 08-as bevalláson, és majd csak osztalékként veszi ki a tulajdonos a nyereséget? Köszönettel: Erdélyi Andrea
Munkavégzés külföldön
Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Járulékfizetéssel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Adott egy egyszemélyes kft., amelynek tagja kettős állampolgár (szerb állampolgár is). Magyarországon bejelentkezett, itt végezte a tevékenységet és fizette is a járulékokat. Külföldre szeretne menni (Amerikába) dolgozni, s itthon nem szeretné fizetni a járulékokat. Mivel sajnos kft.-t nem lehet szüneteltetni, ő meg elmenne dolgozni külföldre, a járulékot továbbra is fizetnie kellene? Ha már itthon nem végzi a tevékenységeget, abban az esetben is kellene fizetnie maga után a járulékokat? Van-e rá esetleg valamilyen megoldás, hogy ne kelljen? Esetleg egy társasági szerződés módosítás készítése megoldás lenne? Ő nem venne részt a tevékenységben, egy külsős ügyvezető lenne, akinek van 36 órát meghaladó munkaviszonya? Előre is köszönöm a segítséget.
Egyszemélyes kft
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Úgy adódott az elmúlt időszakban, hogy két általam könyvelt kft. is kétszemélyesből egyszemélyessé vált. A társasági szerződés módosítása során azon kívül, hogy egy-egy tag kivált, igazodtak az új Ptk.-hoz, rendezték a jegyzett tőkére vonatkozó előírásokat is. A megmaradt tag mindkettőben munkaviszony keretében látta el ügyvezetői tevékenységét. Kérdésem, hogy maradhat-e ez a jogviszony? Benne kellene-e lennie a társasági szerződésben, a korábban a Gt. által előírt kitételnek, miszerint egyszemélyes társaság ügyvezetője csak akkor láthatja el feladatát munkavállalóként, ha azt a társasági szerződés lehetővé teszi. Köszönöm a segítséget! Vágner Emília
Kft. megszüntetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésem lenne: alakult egy egyszemélyes kft. 100 100 000 forint jegyzett tőkével, melyből a 100 millió forint szellemi termék. A társaság azért alakult, mert kilátásban volt egy nagy értékű beruházás. Úgy tűnik, hogy az nem valósul meg, ezért szeretné a tulajdonos a kft.-t megszüntetni. A céget idén januárban jegyezték be, semmilyen tevékenységet nem végzett, az alapításon kívül költsége sem volt. Mi a legegyszerűbb módja a megszüntetésnek? Az egyszerűsített felszámolás szóba jöhet? Erre szeretnék választ kapni. Köszönöm!
Cégvásárlás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégvásárlás könyvelése kapcsán kérném a segítségét. Cégünk (egyszemélyes kft.) megvásárol egy másik kft.-t. A megvásárolt cég tovább folytatja tevékenységét, majd idővel ügyfélkörét átvesszük, mivel a mi szolgáltatásunkat fogják kapni. Ilyen esetben a vásárlással egyidejűleg a megvásárolt cég főkönyvi kivonata alapján lekönyvelem az átvett eszközöket, kötelezettségeket, és az így kapott érték és a vételár közötti különbséget lekönyvelem üzleti vagy cégérték közé?
Kft. átalakulása
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kétszemélyes kft. nemrég átalakult egyszemélyes kft.-vé.Megvásároltam az üzlettársam 50 százalékos részét 1 forintért. Ilyen esetben kell készíteni például mérleget? Milyen változás-bejelentési kötelezettségeim vannak? Köszönettel: Papp Renáta
Egyszemélyes kft.
Kérdés
2014. március 15-e előtt alapított egyszemélyes kft.-ben az ügyvezetői és a személyes közreműködést hogyan kell kezelni? Társas vállalkozónak minősül? A kft. vezetőjének nincs máshol jogviszonya. Az helyes, hogy főállású társas vállalkozóként van bejelentve, és úgy fizeti a járulékokat?
Egyszemélyes kft. tevékenységének szüneteltetése
Kérdés
Tisztelt Adószakértők! A kérdésem az, hogy egyszemélyes kft. tulajdonosa több hónapra külföldre megy munkavállalás céljából. (Nem Eu-országba.) Ezen időszak alatt milyen járulékfizetési kötelezettség marad és kell-e bejelenteni valahova a távollétet? A tulajdonos heti 36 órás magyarországi munkahellyel nem rendelkezik.