458 találat a(z) egyesület cimkére
Alanyi adómentes közösségi szolgáltatásnyújtása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alanyi adómentességet választó bt. Romániába, egy egyesületnek nyújt szolgáltatást (arculattervezéshez kapcsolódó). Szeretném kérdezni, hogy az egyesület adóalanynak tekintendő-e az áfatörvény értelmében, vagyis a főszabály szerint a szolgáltatásnyújtás teljesítési helye Románia lesz, és ha a magyar adóalany ott nem telepedett le, akkor fordítottan adózik? Vagy az egyesület nem adóalany és a szolgáltatásnyújtás teljesítési helye belföld lesz? Ez esetben alanyi adómentes számlát kell kiállítani, mint bármely belföldi szolgáltatásnyújtás esetében? Köszönettel.
Egyesület, ügyvédi iroda beszámoló-közzététel? Kérdés
Kedves Szakértő! Kell egy sportegyesületnek, egy sima egyesületnek és egy ügyvédi Irodának elektronikusan beküldeni az elkészített 2014. évi mérlegét? Tehát kell bármilyen illetéket (MÁK) fizetni, és közzétenni a mérleget úgy, mint a kft.-nek, bt.-nek, stb.? Én úgy tudom, nem, de azért inkább rákérdeznék.
Behajtási költségátalány – egyesületek Kérdés
Tisztelt Szakértő! A behajtási költségátalány vonatkozik az alapítványok, egyesületek, köztestületek és gazdasági társaságok, egyéni vállalkozások közötti ügyletekre is? Az alapítványok, egyesületek, köztestületek is kötelezettek ennek megfizetésére? Válaszát előre is köszönöm!
Egyesület adómentessége Kérdés
Az egyesület főtevékenysége gyermekek nyári táboroztatása (nyelvek, sport, stb.) A tagok részére nyújtott fenti szolgáltatásnál érvényesíthetők-e az áfatörvény 85. § 1) l, la, lb) pontjaiban foglaltak, miszerint a tevékenység "mentes az adó alól"?
Támogatók adják a tombola nyereményeit. Ki, hogyan adózik? Cikk
Adomány vagy reklámszolgáltatás az egyesületi tombolára vállalkozások által felajánlott tombolatárgy? Kinek, hogyan kell adóznia a nyeremények után? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné okleveles adószakértő válaszolt.
Alapítványok, egyesületek: ezért kell módosítani a létesítő okiratot Cikk
Alapítványok és egyesületek is kötelesek módosítani a létesítő okiratukat az új Ptk.- nak megfelelően. Cikkünkben megmondjuk, hogyan.
Rendezvény költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni: Egyesület nagyszabású rendezvényt, cukrász-, szakácsversenyt hirdet, amely megrendezéséhez vállalkozások támogatását kéri, pénzadomány, illetve tombolatárgyak formájában. A támogatókat közzéteszi a sajtóban, szórólapokon, plakáton, illetve lehetőséget biztosít szűmukra megjelenni, a terméküket kiállítani. Ezek a támogatások adománynak minősülnek? Vagy reklámszolgáltatásnak? Milyen igazolást kell kiadni az adományozó részére a pénzadomány, illetve a tárgyi felajánlások esetén? (Az egyesület nem közhasznú, illetve vállalkozási tevékenységet nem végez. A felajánlások között van például wellness hétvége is.) A megnyert tombola adómentesnek minősül, vagy valakinek (az egyesületnek vagy a nyertesnek) adózni kell utána? A felajánlott tárgyakat az egyesületnek hogyan kell könyvelni, nyilvántartani? A meghívottak és a versenyzők ellátása reprezentációnak minősül? A versenyzők tárgyjutalma, a kupák, oklevelek adómentesek? Válaszát előre is köszönöm!
Nevezési díj Kérdés
Horgászegyesület versenyt szervez, melyhez nevezési díjakat szeretne kérni, hogy fedezni tudja a versennyel kapcsolatosan felmerülő nevezési költségeket (például terület bérleti díja, engedélyek, tárgynyeremények, stb.). Az egyesület alapszabályzatában megfogalmazott cél: ,,Az egyesület alaptevékenysége a sporttevékenységek szervezése, valamint a sporttevékenységek megteremtése." A kérdés pedig, hogy a nevezési díj vállalkozói bevételnek számít-e, és milyen bizonylatot kell kiállítani az összeg átvételéről, ha valaki utalni szeretné a díjat? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel.
Pályázat útján megvalósuló beruházás nem áfakörös sportegyesületnél, értékcsökkenés elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesületünk - nem áfás - pályázaton nyert támogatásból az önkormányzat tulajdonában lévő ingatlanon sportöltözőt és konditermet (belevaló gépekkel) valósított meg, melyet legalább öt évig működtetni kell. Az önkormányzattal ingyenes használatra szerződést kötöttünk határozatlan időre, de minimum öt évre a működtetésre. A rezsiköltséget támogatásként az önkormányzat biztosítja a sportegyesület részére. Jól gondolom-e, hogy a teljes bekerülési érték (pályázati összeg) az értékcsökkenés alapja, s ez öt év alatt egyenlő részben leírható?
Egyesület fejlesztési támogatása Kérdés
Egy egyesület megnyert két pályázatot az egyik a 35/2013. (V.22.) VM rendelet (épületfelújítás és tárgyi eszköz beszerzése), a másik a 102/2012.(X.1.) VM rendelet (játszótéri eszközök). A rendeletekben nem találtam, hogy ezen támogatásokat bevételként kell-e elszámolni, vagy tőketartalékba helyezni. Azzal tisztában vagyok, hogy ha rendkívüli bevételbe kell tennem, akkor azt át kell vezetnem az elhatárolásba és onnan minden évben az értékcsökkenés összegével megegyező értékben bevételként kell figyelembe vennem. De ha tőketartalékként kell nyílvántartanom, akkor meddig kell így szerepeltetnem? És a pályázaton beszerzett tárgyi eszközre értékcsökkenést ha elszámolok, az az egyesület eredményét minden évben veszteségbe viszi. Vagy ha tőketartalékba teszem akkor innen vezetem minden évben a bevételbe az értékcsökkenésként elszámolt összeget? Vagy a pályázaton nyert összeg mindig a tőketartalékon fog szerepelni? Köszönöm a segítséget!
Adó 1 százaléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kisváros kis kulturális egyesületének vezetője vagyok és a városunkban azzal kellett szembesülnöm immáron második éve, hogy egy másik egyesület elnöke az adó 1 százalékának megszerzéséért úgy kampányol, hogy amennyiben neki ajánlják föl az 1 százalékot, cserében elkészíti az illető adóbevallását, tekintve, hogy abban a szerencsés helyzetben van, hogy könyvelő. Úgy vélem, ez az eljárás amellett, hogy etikailag is erősen kifogásolható, még törvénybe is ütközik. Ha ez így van, kérem a Tisztelt Szakértőt, legyen szíves megírni erről egyrészt a véleményét, másrészt az ide vonatkozó pontos törvényi hivatkozást! Köszönettel: Nyisztor Ervin
Nevezési díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha áfakörös egyesület versenyt hirdet, a jelentkezőktől beszedett nevezési díj áfaköteles? A rendezvény célja nem a nyereség elérése. Válaszát előre is köszönöm!
Egyesület vállalkozói tevékenysége. Kérdés
Egy egyesület cél szerinti tevékenysége a fogyasztóvédelem, egy másiknak a vállalkozói, munkaadói érdekképviselet. Bevételük meg- haladja 6 millió forintot, ezért az áfát az általános szabályok szerint számítják fel. Mindkét egyesület a cél szerinti tevékenységét végzi,de nem csupán a tagjainak szervez előadást, üzleti találkozót, illetve árusít fogyasztóvédelemre jogosító kártyát, hanem külső cégeknek is, akik ezért fizetnek.Ez vállalkozói tevékenységnek számít a tao-ban?
Egyesület képviselőjének bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesület képviselője évek óta díjazás nélkül látja el a tisztséget. Úgy tudtuk, hogy mindaddig nem kell a 1041-es nyomtatványon bejelenteni, míg nem kap semmiféle juttatást a munkájáért. Minden évben Ny nyilatkozatot küldtünk az adóhivatalnak, kiváltva ezzel a 08-as bevallást. Beadhatjuk 2015-re is az Ny nyomtatványt kiváltva vele a 1508 bevallást? Üdvözlettel: Ildi
Egyesület, tagdíj elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy közhasznú sportklub tagjai - attól függően, hogy milyen szolgáltatást vesznek igénybe - átutalással fizetik a tagsági díjat. Kell-e utalásonként számlát kiállítani a tagoknak? Előre is köszönöm a választ.