836 találat a(z) bejelentés cimkére
Egyéni vállalkozó külföldön létesít munkaviszonyt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg egyéni vállalkozó vagyok heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett. A közeljövőben külföldön vállalok munkát mint munkavállaló. Vállalkozásom szeretném megtartani a jelenlegi formában, elsősorban belföldi munkák vállalásával. Kérdésem: kell-e a vállalkozásom státuszán változtatni, vagy az eddigiek szerint működhet tovább? Van-e bejelentési kötelezettségem? Tisztelettel Fazekas M
Bt. kültagjának személyes közreműködése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. kültagja (más vállalkozásban 40 órás munkaviszonya van, ott megfizetik utána a járulékokat) személyesen közreműködne a társaság működésében. Nem ügyvezetőként (az a beltag), a tényleges munkát végezné. Ezért a közreműködésért díjazást nem kapna. A társasági szerződés nem rendelkezik arról, hogy a kültag mellékszolgáltatást nyújthat-e. Ezen rendelkezés hiányában, a kültag minek minősül? Megbízási szerződést kell vele kötni, és az alapján bejelenteni 1041-en, valamint minden hónapban 08-as bevallásban M pótlapon jelenteni? Vagy annak ellenére, h a társaság szerződés nem rendelkezik erről, ő mellékszolgáltatást végző másodállású társas vállalkozó lesz és ez alapján kell a bejelentéseket megtenni? Amennyiben a bt. megbízási szerződést köt a kültaggal (mivel a társasági szerződés nem rendelkezik a mellékszolgáltatásról, szerintem ez lenne a megfelelő megoldás), ezt később a NAV átsorolhatja társas vállalkozássá? Válaszát előre is köszönöm, MM
Ők azok, akik bejelentés nélkül foglalkoztatnak dolgozókat Cikk
Összesen 4078 adózó szerepel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal be nem jelentett foglalkoztatottat foglalkoztatók legfrissebb listáján.
Gyes melletti őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni mezőgazdasági őstermelő biztosítotti jogviszonyával kapcsolatban. Gyesen lévő kismama december hónapban lett őstermelő a férje mellett, gyesre alanyi jogon jogosult, mivel nem rendelkezett a szülés előtt semmilyen biztosítotti jogviszonnyal. A T1041-es nyomtatványon bejelentette, hogy főállású őstermelő december 20-ától. A kérdésem az lenne, hogy kell-e az 58-as bevallásban a minimálbér szerinti járulékot fizetni, vagy a kieső időnél jelölheti a gyest?
Alanyi mentességi értékhatár átlépése az áfában Cikk
Milyen tételeket kell figyelembe venni az általános forgalmi adóban az alanyi adómentesség értékhatárának vizsgálatakor? Mit kell tenni az értékhatár átlépésekor? Összefoglaltuk.
Áfakörből való kilépés Kérdés
Tisztelt dr. Bartha László! Köszönöm a választ. Pontosítok. Egyéni vállalkozó vagyok. A vállalkozásomat tovább akarom folytatni, csak áfás bevételem nem lesz. Nem inkább a 17T101E nyomtatványon kellene a módosítást bejelentenem?
Pénzmosási szabályzat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét: Megjelent-e már, és ha igen, milyen törvényhelyen a pénzmosás elleni szabályzat elkészítéséhez szükséges rendelet (útmutató) a könyvviteli szolgáltatók részére? Valamint, hogy van-e újabb "kitűzött" határidő (2017. szeptember 30-a helyett), a NAV felé beküldendő bejelentési kötelezettségről nevezett téma kapcsán? Válaszukat előre is megköszönve Tisztelettel maradok!
Pénztárgéphasználat Kérdés
Egy művirágkészítőt kötelezni akarnak a pénztárgép használatára, mert virágait egy kifejezetten nagybani vásárlók részére fenntartott piacon árulja, heti egy-két alkalommal. Vagy pedig ugye a bevallást kérik helyette a számlákról. Egy területet bérel, ami ketrecszerűen zárható. Kérhetik ezt? Valamint kérik ennek a területnek a telephelyként való bejelentését. Jogosan-e?
Kft. ügyvezetése Kérdés
Egy új kft. tulajdonosai: 3Kft. 50 százalékban és 4Kft. 50 százalékban. Az ügyvezetést megbízásban látja el a 3Kft. és a 4Kft. két tulajdonosa. Kell-e őket bejelenteni T1041-es nyomtatványon, amennyiben nulla forintért látják el az ügyvezetést? Nem természetes személyek az új kft. tagjai, ilyenkor mi az eljárás?
Áttérés katára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy áfás egyéni vállalkozó, aki 2006. óta szja törvény szerint adózik. Az eddig folytatott tevékenységét június 30-ával befejezte. Előreláthatóan az éves forgalma jóval kevesebb lesz, mint eddig. Az lenne a kérdés, hogy ő áttérhet-e 2018. január 1-jével katára, és ha igen, milyen bejelentési, illetve bevallási kötelezettségei vannak? Válaszát előre is köszönöm!
Ekáer: így terhelheti át a bírságot mulasztó üzletfelére Cikk
Ekáerellenőrzés során büntettek meg egy céget, mert a külföldi partnere nem jelezte, hogy a kamionja rendszáma megváltozott, és az ellenőrzéskor derült ki, hogy az adott ekáerszámhoz nem a megfelelő rendszám volt bejelentve. A NAV mulasztási bírságot szabott ki. Ezt a költséget nem tudja vállalni az önhibáján kívül megbüntetett cég, és szeretné azt átterhelni a külföldi partnerére. Hogyan lehetséges ez: számlával vagy más módon? Ha számlával, akkor hogyan kell eljárni az áfa tekintetében? – kérdezte olvasónk. Tüske Zsuzsanna vámszakértő válaszolt.
Ügyvédi iroda – eltérő üzleti év választása Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Ügyvédi iroda, ha 2017-re eltérő üzleti évet választana, azaz a mérlegfordulónapja nem december 31. lenne, hanem 2018. január 31. Mi a lehetséges módja ennek? Kettős könyvvitelt vezet, hová kell bejelenteni és mikor? Továbbá a társaságiadó-bevallásban is 13 hónap lenne? Tehát az évzárás, a mérlegfordulónap 2018. január 31. lenne. Válaszukat köszönöm.
Egyszerűsített adóraktár év végi leltárfelvétel bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A Jöt. 17..§ (2) bekezdése szerint az adóraktár engedélyese köteles az üzleti év mérlegfordulónapjával készülő leltárfelvétel időpontját a NAV-nak három nappal megelőzően bejelenteni. Kérdésem: ez a kötelezettség vonatkozik-e az egyszerűsített adóraktári engedélyesre is? Válaszukat előre is köszönöm: Köntös Antónia
Látványcsapatsport-támogatás: módosultak az igazolási és a visszafizetési szabályok Cikk
Változott a látvány-csapatsport támogatását biztosító támogatási igazolás kiállításáról, felhasználásáról, a támogatás elszámolásának és ellenőrzésének, valamint visszafizetésének szabályairól szóló kormányrendelet, derül ki a 2017/204. számú Magyar Közlönyből.
Mezőgazdasági őstermelő adózása Kérdés
Mezőgazdasági őstermelő a 8 millió forintos értékhatár túllépése miatt a korábban választott átalányadózásról 2017-ben áttért a tételes költségelszámolásra. 2018-ban várhatóan 8 millió forint alatt marad az árbevétele. Milyen módon választhatja újra az átalányadózást? Mikor kell a változást bejelentenie?