836 találat a(z) bejelentés cimkére

Minden tizedik munkavállaló feketén dolgozik Cikk

A foglalkoztatók kétharmadánál tártak fel munkaügyi jogsértéseket a hatóságok; továbbra is meghatározó a feketefoglalkoztatás, az ellenőrzött munkavállalók csaknem 12 százaléka így dolgozik – írja a Világgazdaság.

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. saját tulajdonú ingatlanában szálláshely-szolgáltatási tevékenységet folytat. Ingatlan-bérbeadási tevékenysége nem volt eddig, bár a tevékenységi körében már régóta szerepel a 6820 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése. Most kibérelnének tőle egy helyiséget és az udvari részt egy rendezvény megtartására. Be lehet-e jelenteni így év közben, hogy ingatlan bérbeadásra áfakötelezettséget választ, annak ellenére, hogy a tevékenységi körében már régóta szerepel ez a tevékenység, vagy ezt már csak kijavítási kérelemmel lehet kérni? Köszönettel: Némethné T. Krisztina

Bizonylatok elektronikus tárolásának lehetősége Kérdés

Tisztelt Szakértő! A hatályos szabályozások szerint dönthet-e úgy egy cég, hogy a számviteli alapbizonylatait (bejövő számláit) scannelés után elektronikus formában őrzi meg? Ennek mik a feltételei, van-e bejelentési kötelezettsége? Segítségét előre is köszönöm.

Figyelem, változtak a bejelentett részesedésre vonatkozó szabályok! Cikk

Augusztus 25-ei hatállyal módosult a bejelentett részesedés fogalmi meghatározása – hívja fel a figyelmet a változásra tájékoztatójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Kata - fantázia név Kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy katás vállalkozó választhat-e magának fantázianevet? Ha igen, a könyvelő hol tudja ezt a fantázianevet bejelenteni, ha egyáltalán be kell jelenteni? Köszönöm a választ

Különbözeti áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni, hogy milyen módon működik a 100 ezer forint áfát meghaladó számla bejelentése a használt autó kereskedőnél, aki különbözeti áfa szerint adózik. Nyilván a magánszemélynek történt értékesítést nem kell jelenteni. Azt azonban nem tudom, ha adóalany felé történik az értékesítés és az árrés meghaladná a 475 ezer forintot, akkor hogyan kellene számlázni, illetve jelenteni a NAV felé. Tudomásom szerint a számla az eladási árat tartalmazza, amelyből csak a beszerzési árat meghaladó rész (az árrés) áfa köteles. Válaszukat és egyben segítségüket előre is köszönöm.

Törzstőkeemelés cégbírósági bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Legyen kedves az alábbiakban segíteni. 2016 augusztusában alakult egyszemélyes kft-nél a bejegyzésig 300 000 forint törzstőke került megfizetésre, és a fennmaradó összeg rendezésére 2018. augusztus 1-jéig kapott "haladékot" a társaság. 2018. augusztusában meg is történt a társaság pénzforgalmi számlájára a befizetés, vagyis a törzstőkeemelés. A kérdésem az lenne, hogy cégbíróság felé jelezni kell-e a fennmaradó összeg befizetésének a megtörténtét? Nagyon köszönöm a válaszát!

Szülési szabadság és egyéni vállalkozói jogállás Kérdés

Tisztelt Széles Imre! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a munkáltatónak be kell-e jelenteni a biztosítás szünetelését a szülési szabadság kapcsán? A témához kapcsolódó válaszában (https://adozona.hu/kerdesek/2018_3_27_Biztositas_szunetelesenek_bejelen_ofj) azt írja, hogy nem számít biztosítás szünetelésének, ha a fizetés nélküli szabadság alatt csed, gyed, gyes folyósítása történik. Akkor sem, ha nem a munkáltató folyósítja az ellátást (nem kifizetőhely)? Azért érdekes számomra ez a kérdés, mert ha ezt a biztosításszünetelést nem kell bejelenteni, és a munkaviszony mellett egyéni vállalkozó is a magánszemély, akkor a NAV a rendelkezésére álló adatok alapján tényleg munkaviszony melletti vállalkozónak tekinti az egyéni vállalkozót, miközben a munkaviszonyos biztosítás szüneteltetése alatt főállású vállalkozónak minősül, aki a gyed idejére mentesül a minimum járulék fizetése alól, de a gyes alatti vállalkozói tevékenysége esetén már nem. Ha egy egyéni vállalkozónak szülés előtt volt munkaviszonya, és gyes alatt vállalkozói tevékenységet folytat, "megúszhatja" a járulékfizetést anélkül, hogy a rendszer hibát jelezne?

Ügyvezető-változás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha változott az ügyvezetés a cégben (a társasági szerződés szerint az egyik ügyvezető kikerült, egy másik meg be), azt be kell-e jelenteni a T201 nyomtatványon, vagy a cégbíróság jelenti tovább? Én úgy tudtam, hogy a cégbíróság jelenti, és nem is találok ilyen lehetőséget a nyomtatványon. Köszönöm előre is! Tóth Adrienn

Katás kkt. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amikor a kkt. a katát választotta, két nem munkaviszonyos ügyvezetője volt. Sajnos csak az egyikük lett kisadózóként bejelentve. Ezt szeretnénk korrigálni, hogyan tehetem meg? Eltelt egy hónap, a be nem jelentett ügyvezető lemondott, a társasági szerződést módosították. Ha bejelentem az egy hónapra, amíg ügyvezető volt, most ki kellene jelenteni, azonban a nyomtatványon nem találok erre vonatkozóan választási lehetőséget. Köszönöm a válaszukat.

Kapcsolt vállalkozás – házastársak Kérdés

A feleség egy egyszemélyes kft. tulajdonosa, ügyvezetője. Férje katás egyéni vállalkozó. A kft. leszerződött egy nagyobb munkára, melynek elvégzéséhez a férj munkájára is szükség van, ő lesz az alvállalkozó. Mikor és melyik félnek kell bejelenteni a "kapcsolt vállalkozás"-t? Társasági adóban és katában van-e ennek valami vonzata?

100 ezer forint áfa felett Kérdés

A kézi számlát a kibocsátás napján jelentettük a NAV felé, ezt hozzácsatolom a kézi számlához, de az áfabevallásnál kell ezt szerepeltetnünk? Köszönöm a segítséget.

Kft.-tag Kérdés

Egy kft. tulajdonos tagja az ügyvezető, de kozmetikusként dolgozik is a kft.-ben. A járulékokat a kozmetikusként kapott jövedelme után fizeti. Be kell-e jelenteni mint ügyvezetőt, és kell -e díjazásban részesülnie?

Katás kkt. Kérdés

Kata hatálya alá átjelentkezett kkt. -nak két ügyvezetője van. Az egyik ügyvezetőt, aki a társaság tevékenységében részt vesz, bejelentettük kisadózóként. A másik ügyvezető egyáltalán nem vesz részt a társaság életében, jövedelmet nem vesz fel, máshol van 36 órás munkaviszonya. A katás kkt.-ban mi a követendő eljárás, a második ügyvezetővel kapcsolatban? A 1808-as bevalláson őt továbbra is be kell vallani?

Megbízási jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egyik ügyfelünk azzal a kérdéssel fordult hozzánk, hogy megbízási szerződést köt valakivel, a megbízási díj havi 500 ezer forint, de majd csak januárban fogja kifizetni. Azzal kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni, hogy ebben az esetben hogyan, mikor kell bejelenteni. Az ügyfél kérdése pedig az volt, hogy ha az érintett személy elmegy orvoshoz, ez alapján a jogviszony alapján el fogják-e látni? Köszönöm szépen a segítséget! Krcsik Eszter

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink