836 találat a(z) bejelentés cimkére

Új NAV-feketelista a bejelentést elmulasztókról Cikk

Közzétette az adóhatóság honlapján a be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztatók, valamint a saját bejelentkezési kötelezettségüket elmulasztó személyek legújabb feketelistáit.

Vállalkozás közalkalmazotti jogviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni: Az a másodállásos egyéni vállalkozó, akit közalkalmazotti jogviszonyában felmentettek a munkavégzési kötelezettség alól, dolgozhat-e a saját vállalkozásában? Ha igen, szükséges-e a munkáltatójának bejelentenie és írásbeli hozzájárulást kérnie? Előre is köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Léderer Györgyné

Közvetített bérbeadas Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk magánszemélytől bérelne egy területet egyik vevőnk kérésére, mivel ő multi cég lévén nem tudja megoldani a magánszemély regisztrációját. A szerződésben ezt közvetitett szolgáltatásként kezelnénk (vevő, szállító és megrendelő hármasával). Így akkor az iparüzési adóban is levonásba tudnánk helyezni a bérleti költséget (815) a bérbeadási bevétellel szemben (911). Kérdés, hogy a fenti gondolatmenet helytálló-e, illetve, hogy a NAV-nál be kell-e jelenteni a bérbeadási tevékenységet? Ha igen, akkor áfára is be kellene jelentkezni, hogy ne kelljen arányositani. Az zavar meg, hogy nem a cég részére béreljük a területet, hiszen egy-az egyben átfut rajtunk, de azért mégis árbevételként jelentkezik, vagyis akkor ez a tevékenységem. Tisztelettel várom válaszukat.

Raktár, mint telephely Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem segítségét: Berendezési tevékenységet folytató kft. tárgyak/eszközök tárolása céljából egy nagyobb telepen (X. kerületben) bérel egy kis konténer raktárt (amely a tároláson kívül semmire sem alkalmas). A cég székhelye a 2. kerületben van bejegyezve. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben kötelező-e bejelenteni a X. kerületi címet, mint telephelyet a cégbíróság vagy a NAV felé? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!

Pénzmosás elleni törvény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy könyvelési szolgáltatást végző egyéni vállalkozónak, akinek nincs alkalmazottja, saját magát be kell-e jelentenie a VPOP KSZ17 számú nyomtatványon, mint kijelölt személyt? A NAV-tájékoztatóban erre nem térnek ki, lehet, hogy azért, mert ebben az esetben más személy nem is tud bejelentést tenni. Jól gondolom? Köszönettel.

Adószámos magánszemély 1041 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégem befogadott számlát adószámos magánszemélytől, melynem értéke meghaladja a minimálbér 30 százalékát, tehát biztosított jogviszony keletkezik. Járulékbevallásban be lett jelentve, és be lettek fizetve a járulékok, adók utána. Viszont arra az egy napra, amely a teljesítés dátuma a számlán be kell jelenteni 1041-esen is az adószámos magánszemélyt? Köszönöm.

Magyar ingatlannal rendelkező társaság bejelentési kötelme című kérdésre a szakértő saját válaszának várása Kérdés

A fenti című kérdésünkre szeretnénk kérni a szakértő saját válaszát akkor is, ha esetleg a NAV másképp ítéli meg később. Köszönjük, hogy a NAV-tól is próbál választ kapni, amelyről kérünk tájékoztatást, tudva, hogy az csak sokára lesz meg a NAV elfoglaltsága miatt. Köszönettel

Koszorú- és virágárusok, piacok, magánrendelők az adóellenőrök célkeresztjében Cikk

Folytatódik a koszorú-, virág- és mécsesárusok ellenőrzése, emellett a NAV munkatársai a számla- és nyugtaadást és az alkalmazottak bejelentésének szabályszerűségét is ellenőrzik.

Kft.-tag és ügyvezető Kérdés

Tisztelt Adózóna Szerkesztősége! Az alábbiakkal kapcsolatban szeretnék szakmai véleményt kérni: A kft.-ben kettő fő tag van és mindketten ügyvezetők. Ügyvezetői megbízatásuk határozatlan időre szól a társasági szerződés alapján, amely azonban nem rendelkezik arról, hogy milyen jogviszonyban látják el az ügyvezetői teendőket. Az egyik tag munkaviszonyban, heti 20 órában értékesítési vezető (FEOR 1333), bruttó bére 80 500 forint/hó. A törzsbetét aránya 90 százalék. Az ügyvezetői teendőket megbízási jogviszonyban, havi 1 forintért látja el. A másik tag is munkaviszonyban, heti 20 órában dolgozik a cégben eladóként, bruttó bére 80 500 forint/hó. A törzsbetét aránya 10 százalék. Az ügyvezetői teendőket díjazás nélkül végzi, azaz havi 0 forintért. Természetesen mindkét tag a T1041-en munkaviszony alapján be van jelentve. Jó ez így? Elég a garantált bérminimum felének a megfizetése, vagy nem szükséges legalább a havi minimálbér alkalmazása? Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Téglásné Lippert Erika Nodytax Kft ügyvezetője

Magyar ingatlannal rendelkező zrt. részvényesének bejelentési kötelme Kérdés

Ha egy ingatlannal rendelkező zrt.-ben két 50 százalékos részvényes van több mint 5 éve, akkor az illetéktörvény 19. § (5) bekezdés a) pontja kimondja, hogy az 50 százalékos tulajdonrészen felüli tulajdonszerzés esetén csak az 50 százalék feletti új részesedés után kell illetéket fizetni a tulajdont megszerző részvényesnek, és bejelenteni a 91. § rendelkezése szerint a NAV-nak, ha a részesedés 75% vagy több lett. Ha a fenti zrt. egyik tulajdonosa beolvad a másik tulajdonosba, akkor a befogadó 100 százalékos tulajdonos lesz. Illetéket viszont a fentiek miatt nem kell fizetnie, mivel az Art. 6. § (3) bekezdése szerint mint jogutód örökli a beolvadó részvényes 50 százalékos illetékcsökkentési jogát. Mivel esetünkben nem visszterhes vagyonszerzésről, és nem is illetékmentes szerzésről van szó – mivel az illetékmentességek között az illetéktörvény nem említi –, így a 91. § szerinti bejelentési kötelezettsége nincs a részesedést szerző befogadó tulajdonosnak. A befogadónak a tulajdonszerzést a cégbíróságnak be kell jelentenie, így a NAV is tudomást szerez a tulajdonszerzésről. Jól értjük a jogesetet és a megoldását?

Katások NAV felé teljesítendő bejelentései Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tudomásom szerint katás egyéni vállalkozás indításáról a NAV információt kap. Ugyanez igaz akkor is, ha szünetel az egyéni vállalkozás? Vagy mindkét esetben szükséges T104-es nyomtatványt beküldeni? Hogyan jelezzem a NAV felé, hogy másodállású katásból főállású lettem? Válaszát előre is köszönöm.

Kiva – iparűzési adó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég 2017.01.01-től a kiva hatálya alá tartozóan adózik. Az illetékes önkormányzat felé eddig nem jelezte, hogy a 2017-es évről a feltöltési és adóbevallási kötelezettségét a kiva hatálya alá tartozó adóalanyként szeretné teljesíteni, vagyis adóalapnak a kivaalap 20 százalékkal növelt értékét tekintené. Van rá lehetősége, hogy ezt bejelentse és a 2017-es iparűzésiadó-bevallásában érvényesítse? Meddig kell ezt a választást bejelentenie? Ebben az esetben alkalmazható az adóalap-megosztás? Tisztelettel. Lászlók Éva Virtus Kft

Egyesület – alanyi adómentes értékhatár Kérdés

Kerékpáros egyesület sportrendezvényeket szervez támogatásokból, nevezési díjakból, tagdíjakból. 1. Kérdés: amennyiben a rendezvényen akár több százan vesznek részt, a részvételi díjat a résztvevők előre utalják, azt minden esetben ki kell számlázni, minden résztvevőnek utólag? Ha helyben, a rendezvény helyszínén fizetnek készpénzzel, elég a nyugta? 2. Eddig az egyesület alanyi adómentes volt, bevétele 8 millió forint alatti. Jövőre viszont előreláthatóan meghaladja majd a 8 millió forintot a bevétele. Jól gondolom, hogy mivel az egyesület, mint közszolgáltató, amely az alapszabályban megjelölt tevékenység szerint sportolással kapcsolatos tevékenységet végez, rendezvényt szervez, tárgyi mentes tevékenységet végez (áfatörvény 85. paragrafus)? Emiatt nem válik áfafizetésre kötelezetté az alanyi adómentességi bevételi értékhatár átlépése esetén sem? Mit kell a számlára írnia: TM, vagy AM, ha meghaladja a 8 millió forintot a bevétele? Egyesületnél az alanyi adómentességi bevételi értékhatár megállapításánál mely bevételeket kell figyelembe venni: nevezési díj, tagdíj, rendezvényszervezés bevétele, támogatás? Ha így átlépné az egyesület az alanyi adómentes értékhatárt, azt be kell jelenteni a NAV-nak? Köszönettel: Királyné Anikó

Jövedéki adó Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőt szeretném kérdezni: egy egyesület kézműves sört szeretne értékesíteni az általa üzemeltetett büfében. Milyen bejelentési és bevallási, befizetési kötelezettsége keletkezik jövedék adó szempontból? Köszönöm a válaszukat. Tamásiné

Csiki-csuki a katában: 50 ezerről 75 ezerre, majd vissza Cikk

Hányszor lehet ide-oda lépegetni katás vállalkozásként a havi 50 ezer, illetve 75 ezer forintos tételes adófizetési limitek között? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink