836 találat a(z) bejelentés cimkére
18 évet betöltött gimnazista bejelentése nyári munkára Kérdés
Ügyfelem egyéni vállalkozó kőműves, a 18 éves fia még gimnazista. Segédmunkásnak maga mellé bejelentheti-e nyári szünetre 3 hétre? Köszönöm a válaszukat.
Online számlázás 2018.07.01. Kérdés
Tisztel Szakértő! Hogy tesz eleget kötelezettségeinek az online számlázással kapcsolatban 2018. 07. 01-jétől azon adózó, aki helyett a vevő számláz, tehát a vevő úgynevezett önszámlát bocsát ki, ami számítógépes programmal készült. A vevő közölte a számlázóprogram adatait, amit az adózó be is jelentett az adóhatóság felé. Köszönöm szíves válaszukat! Tisztelettel!
PTGSZLA nyomtatványon kell-e jelenteni az átutalásos számlát, ha nem a helyszínen állítják ki? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A PTGSZLA nyomtatványon minden esetben kell jelenteni az adott telephelyhez köthető, de bankon keresztül utalt összegekről készült számlát. Adva van egy vendéglátó egység, akihez különböző szállásfoglalási portálokon foglalnak, kuponokkal, Erzsébet-utalvánnyal fizetnek, nem az üzlet területén, ezeket is szerepeltetni kell a jelentésben? Mi a helyzet akkor, ha rendezvényre kibérlik, előzetesen lefoglalják és utólag átutalással fizetnek számla ellenében? Egyébként a helyszínen van online pénztárgép, melybe a készpénzzel, helyszínen utalvánnyal egyéb fizetőeszközzel fizető partnereket szabályosan rögzítik, ezzel tesznek eleget nyugta-kibocsátási kötelezettségüknek. Kérdésem az, hogy a fenti két esetben van-e bejelentési kötelezettségük?
Számla jelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni abban, hogy hol található a webes felület, amelyen keresztül 2018.07.01-től be kell jelenteni a kézi számlákat a NAV felé? Segítségét előre is köszönöm.
Négyezernél több adózót fülelt le a NAV bejelentetlen foglalkoztatás miatt Cikk
4117 olyan adózó szerepel a NAV legfrissebb, április adatokat tartalmazó, be nem jelentett alkalmazottakat foglalkoztatókról közölt listáján.
Nem kapcsolt vállalkozások közötti kölcsön Kérdés
Tisztelt Hunyadné Szűts Veronika! Köszönettel vettem válaszát a „Nem kapcsolt vállalkozások közötti kölcsönadás” témában. Kérdés URL: http://adozona.hu/kerdesek/2018_5_25_Nem_kapcsolt_vallalkozasok_kozott_mta Ön a válaszában az alábbiakat írja: „Ha kölcsön nyújtását kölcsönszerződés nem támasztja alá, akkor az átadott pénz nem feltétlenül tekinthető kölcsönnek, hanem átminősíthető véglegesen átadott pénzeszközzé, és ekkor annak az összes következményével számolni kell.” Tudna abban segíteni, hogy mit ért Ön az összes következmény alatt? Ha jól tudom, akkor adóalap-módosítás az átadó fél esetében felmerülhet, ha nem áll rendelkezésre a tao-törvény 3. sz. melléklet 13. pontja szerinti nyilatkozat. Feltételezzük azt, hogy az átadó társaság növeli az adóalapját az átadott pénzeszközzel, az átvevő társaság pedig nem csökkenti az adóalapját az átvett pénzeszközzel. Illetékfizetési kötelezettsége sem áll fenn egyik fél részéről sem, ha jól tudom, csupán be kell jelenteni a pénzeszköz átadást az adóhatóságnak. A kérdésem lenne, hogy bejelentés esetére van-e bármilyen limit, amely felett kell csak a bejelentést megtenni? A fentieken kívül számolni kell-e még bármivel mint következménnyel? Köszönettel! Szilágyi Ferenc
Ezrével buktak le foglalkoztatott bejelentésének elmulasztása miatt Cikk
Összesen 4118 adózó szerepel a NAV be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztató áprilisi listáján.
NAV: adózói hibák a kapcsoltság bejelentésénél, értelmezésénél Cikk
A transzferárral kapcsolatos előírások számos teendő teljesítésére kötelezik az érintetteket. A NAV összeszedte az ellenőrzésok során tapasztalt hibákat.
Baj volt a részvényértékesítéssel – összesen 29 millió forint bírságot szabott ki az MNB Cikk
Az MNB 3 millió forint bírságot szabott ki az NVT Cooperation Zrt.-re az értékpapírok zártkörű forgalomba hozatalát érintő bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt. Emellett 26 millió forint bírsággal sújtotta a társaságban vezető tisztséget betöltő magánszemélyt is, aki a zárt körben kibocsátott részvényeit jogsértő módon ajánlotta nyilvános értékesítésre.
Egyéni vállalkozó nyugdíjba vonulása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású munkaviszony mellett jelenleg evás egyéni vállalkozó is vagyok. Szeretném nyugdíjazásomat kérni, ennek érdekében tudom, a főállású munkaviszonyomat meg kell szüntetni, az egyéni vállalkozás automatikusan kiegészítő tevékenységűvé válik: ezzel együtt milyen bevallási, bejelentési kötelezettségeim vannak: 1858, 18T1041 és 18T101E vonatkozásában, vagy vannak-e? Ha ezek után szeretnék esetleg katás vállalkozó lenni, akkor mit kell tennem, milyen bevallásokat kell beadnom, és főleg az áfaalanyiságom, amely az eva miatt most van hogyan alakul? Ezzel együtt választhatom-e az alanyi mentességet? Bevételem nem haladja meg a 8 millió forintot. Válaszát előre is nagyon köszönöm. Üdvözlettel
Próbaidő, próbamunka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Próbanap vagy próbahét alatt be szeretném jelenteni a munkavállalót. Az iránt szeretnék érdeklődni, milyen lehetőségeim vannak erre úgy, hogy a legkevesebb adminisztrációval járjon a be- illetve a kijelentés (például abban az esetben, ha nem felel meg a munkakörre, és két nap után el kell küldeni)?
Külföldön biztosított társas vállalkozás tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője Angliába megy dolgozni, és ott lesz biztosítása is. Kérdésem az lenne, hogy ezt milyen jogviszony alatt kell bejelentem a T1041-es nyomtatványon, hogy itthon ne kelljen járulékot fizetnie?
Egyszerűsített foglalkoztatás bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Mtv. 202. § (2) pontja szerint a bejelentéssel létrejön a jogviszony. Ez esetben elegendő a jelenléti ív vezetése és a pénztárbizonylat a bérkifizetéséről? Előre is köszönöm a válaszát. Szép napot!
Jogsértés megszüntetése miatt bírság? Kérdés
A NAV méltányolta, hogy az egyszerűsített foglalkoztatotti bejelentés (17T1042E) – alaposan alátámasztott és prezentált technikai okokra hivatkozva – nem jött létre, továbbá, hogy az egyszerűsített munkaszerződés a helyszíni ellenőrzés során rendelkezésre állt, ezért egyrészt megállapította, hogy a cselekmény nem be nem jelentett foglalkoztatásra irányult, abban szándékosság nem volt, másrészt bírságolt a kiszabható maximális összeg 5 százalékában a kellő körültekintés hiányára hivatkozva. A jogsértés megszüntetése végett a bejelentés (17T1041), a járulékok bevallása és megfizetése utólag megtörtént a Tbj. szabályai („normál munkaviszony”) szerint. Fél év elteltével a munkaügyi hatóság eljárást indít azért, mert az alkalmazott bejelentése (17T1041) későn történt meg, holott a bejelentés elmaradásáért a NAV már bírságolt, és ez utóbbi bejelentés nem egy kései bejelentés, csupán egy technikai jellegű cselekmény a jogsértés megszüntetésére. Honnan kerülhetett ez a munkaügyi hatóság látóterébe? Jogos-e az eljárása? Bírságolhat-e ezért?
Orosz állampolgár megbízási szerződése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk megbízási szerződéssel orosz állampolgárt kíván alkalmazni moszkvai értékesítési hálózat kiépítésére oroszországi munkavégzéssel. Kérdésünk, hogy terheli-e a megbízási díjat adó- és járulékfizetési kötelezettség Magyarországon (a minimálbér 30%-át meghaladja a megbízási díj) (értelmezésünk szerint nincs), illetve Oroszországban van-e cégünknek valamilyen bejelentési kötelezettsége? Köszönöm mikro