434 találat a(z) adómentes juttatás cimkére
Arányosítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó saját gépkocsival intézi a vállalkozása és a magán ügyeit. Fizeti a gépjárműadót, így jogosult tételes költségelszámolásra, a vállalkozási és a magánutak arányában. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez az arányosítás meddig terjed visszamenőleg, illetve mikor kezdődik? Például 2014. 01.01-től fizeti a gépjárműadót, januárban 80, februárban 70, márciusban 80 százalékban vállalkozási ügyekben használta a gépkocsiját. Áprilisban 100 000 Ft javítási költség merült fel a gépkocsin. A gépkocsiban január 1-jén 250 000 km volt. Hogyan kell arányosítva elszámolni a felmerült költséget? Még egy kérdésem lenne: a nyári hónapokban a saját dolgozóknak adott ásványvíz, tea, ballonos víz költségként adómentesen adható-e, mint például védőital? Az áfa ebben az esetben visszaigényelhető-e? Válaszát előre is köszönöm. András
MÁV Start bónusz kártya juttatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkáltató a munkavállalója számára szeretne juttatni a 39/2010 (II.26.) kormányrendelet 3. § (1) bekezdés alapján a munkavállalója számára napi munkába járással összefüggésben a lenti MÁV Start Bónusz kártyát. 1 éves időtartamra). MÁV Start Bónusz kártya jellemzői: http://www.mav-start.hu/ajanlatok/utazasi_ajanlat.php?mid=14b17d446c9951 Ez a kártya éves szinten olcsóbb, mint a napi vasúti menetjegy váltása során. A munkavállaló bejelentett lakcíme Nagykőrös, és naponta Budapestre (a munkahelyére) utazik vonattal. Kérdésem: el lehet-e ezt a kártyát számolni szja és eho megfizetése nélkül a fenti kormányrendelet alapján? Köszönettel: Hoffmann Helga
Útiköltség fizetése megbízás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy amennyiben megbízási szerződéssel foglalkoztatnak és a 10 százalékos költségátalányt választottam, kaphatok-e ezen felül 9 Ft/km útiköltség-térítést adómentesen, vagy ebben az esetben a tételes költségelszámolást kellett volna választanom?
Adható adómentesen munkaruha az irodai dolgozóknak? Cikk
Irodában dolgozó alkalmazottnak jár-e adómentesen papucs, mint munkaruha, például biztosítás-közvetítéssel foglalkozó irodában? – kérdezte olvasónk: Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Szállás félpanzióval Kérdés
Tisztelt Adózóna! Céges kihelyezett tréningünkön a szálloda úgy állította ki a számlát, hogy a ,,szállás félpanzióval" tételt nem részletezte. Szállás + reggeli ugyebár elszámolható adómentesen, de a félpanzió után adóznunk kellene. Ilyen esetben mi a teendő? Köszönettel.
Utalvány-visszaváltás készpénzutalványra Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre szeretném megtudni a választ. Ha a cégnél az alkalmazottak sportutalványt kapnak (béren kívüli juttatás címen), és ezt az utalványt a dolgozó, az utalványt kibocsátó cég utalványtőzsdéjén bármilyen utalványra cseréli (többek között készpénz-utalványra is), a cserélt sportutalvány béren kívüli juttatásnak minősül-e? A készpénzutalványra való csere visszaváltásnak minősül? Ha a NAV emiatt bírságol, kit, és milyen arányban büntet (cég, dolgozó)? Várom válaszát, üdvözlettel: Z.B.
Devizahitel-támogatás cégtől Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra vonatkozna, hogy adhat-e a cég (vagy átvállalhat-e valamilyen formában) ingatlan devizahitelkölcsön-tartozást tagtól vagy munkavállalótól adókedvezmény mellett vagy adómentesen? Válaszát előre köszönve: Tekeli Tímea
Munkaruha Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: irodában dolgozó alkalmazottnak jár-e adómentesen papucs, mint munkaruha, például biztosítás-közvetítéssel foglalkozó irodában? Válaszát előre is köszönöm.
Így lehet támogatni a dolgozó továbbképzését, és a költséget elszámolni Cikk
Egy kft. személyesen közreműködő tulajdonosa részt vesz egy egyéves posztgraduális képzésen, ami szakmérnöki diplomát ad (a cég tevékenységéhez szükséges). Elszámolható-e ennek költsége a cégben, és van-e bármilyen adóvonzata? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles adószakértő és okleveles könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.
Formaruha, munkaruha Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni formaruha juttatásának adózásával kapcsolatban. Utazási iroda alkalmazottainak (buszvezetők, idegenvezetők, pultosok) munkáltatói utasításnak megfelelően emblémázott inget, pulóvert, nyakkendőt kell hordani. Azt szeretném megtudni, hogy ez lehet adómentes juttatás? Az Szja Tv. 1. sz. mell. 8.24 pontja írja le a munkaruha mentességét és a 9.2 pontja pedig, hogy mi számít munkaruhának. A 9.2 ca) bekezdésének megfelel a fent említett ruházati termék? Ennek megfelelően adhatjuk mentesen a juttatást? Ha igen, milyen nyilvántartást kell erről vezetni? Válaszát előre is köszönöm! P. Éva
Adómentes lakáshitel-törlesztés Kérdés
Tisztelt Cím! Egy kft. tulajdonosa vagyok 50 százalékban, és ebben a vállalatban dolgozom 4 órában, mint alkalmazott (mellette gyesen vagyok). A feleségem is 50 százalékos tulajdonos a cégben és egyben az ügyvezető igazgató is. Kamattámogatott lakáshitelt vettünk fel mintegy 6 éve, melynek én vagyok az adósa és a feleségem az adóstársa. Lehetséges-e, hogy adómentesen törlesztünk e hitelbe, illetve milyen mértékben és módon lehetséges? Fontos még, hogy a cégben jelen állapot szerint rajtunk kívül 4 fő dolgozik. Nekik nincs lakáshitelük, így nekik nem tudunk ebben a formában segíteni. Ellenőrzéskor a NAV részéről mi várható (gyakorlat)? Előre is köszönöm válaszukat!
Munkaruházat áfalevonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy takarítási szolgáltatásokat nyújtó társaság munkaruhát vesz alkalmazottainak. Az szja-törvény értelmében véleményem szerinte ez adómentes juttatásnak tud minősülni, ugyanis védi a saját ruháikat. A megvásárolt ruházat áfatartama ilyen esetben levonható? Előre is köszönöm.
Jó hír a lakáshiteleseknek! Ötmilliót adhat adómentesen a munkáltató Cikk
Ötévente 5 millió forinttal adómentesen támogathatják a munkaadók alkalmazottaik lakáshiteleinek törlesztését – jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Construma-szakkiállítás megnyitóján Budapesten. Hozzátette, hogy az erről szóló rendeletet szerdán írta alá.
Munkába járás, bérlet térítése Kérdés
Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben kérjük szíves állásfoglalásukat: budapesti székhelyű cég milyen feltételekkel adhat adómentesen BKV-bérletet a munkavállalónak, aki szintén budapesti lakos, egy távolabbi kerületben lakik? A Budapesten kívül élőknek kötelező a városhatárig bérletet biztosítani, de adható-e nekik is adómentesen a budapesti bérlet? Az a zavaró számunkra, hogy a cafetéria-rendszerben is felsorolják a helyi bérletet, mint adható, de adófizetésre kötelezett elemet. Üdvözlettel: Fix Kft.
Életbiztosítás elszámolhatósága Kérdés
Tisztelt Cím! A következő kérdéssel kapcsolatban kérem a tájékoztatásukat. Egy kft. ügyvezetője a következő módon kötött életbiztosításra szerződést. Unit-linked típusú életbiztosítást választott, amely kockázati elemeket nem tartalmaz. A kötvényen az szerepel, hogy a szerződő az ügyvezető magánszemély, kedvezményezettként az ügyvezető felesége van megjelölve, akinek 50 százalékos részesedése van a kft.-ben, de sem alkalmazottként nem dolgozik a cégben, sem tagként nem működik közre a cég tevékenységében. A kft. csak díjfizetőként van megjelölve a szerződésben, 2013. decemberben a kft. bankszámlájáról el is utalta az ügyvezető az éves biztosítási díjat a biztosító részére. A kötvényt azonban januári dátummal állította ki a biztosító. A kft.-ben kizárólag az ügyvezető végzi a tevékenységet, alkalmazott egyáltalán nincs a cégben. Azt szeretném kérdezni, hogy a cég elszámolhatja-e adómentesen jelen esetben a biztosítást? Ha igen, akkor mikor kell szerepeltetni a 08-as bevallásban a biztosítás értékét? Decemberi bevallásban vagy januári bevallásban? Amennyiben a kft. nem számolhatja el adómentesen, akkor milyen adókötelezettségei keletkeznek a biztosítási díj utalására vonatkozóan? Köszönettel: