434 találat a(z) adómentes juttatás cimkére
Szálláshely besorolású ingatlan Kérdés
A társaság szálláshely besorolású ingatlannal rendelkezik. Ebben távoli lakhellyel rendelkező dolgozóinknak biztosítunk tartósan lakhatást. Az albérleti hozzájárulás havi piaci értékének 60 ezer forint/fő/hó összeget állapítottunk meg. A főkönyvi könyvelésben. szeretnénk kimutatni ezen értékeket, melynek számviteli elszámolásához kérünk segítséget. Vagy csak könyvelésen kívüli nyilvántartással, számítással igazoljuk a dolgozók lakhatása miatt az adómentességet? Például lehetséges-e a 2. számlaosztályban nyilvántartásba venni az 58 Saját teljesítménnyel szemben? Ezt követően kivezetnénk T55 Személyi költségek K 225 vagy 26? A felmerült rezsiköltségek, karbantartási költségek áfáját véleményünk szerint levonhatjuk, mivel szálláshely besorolású az ingatlan, és kizárólag a vállalkozás érdekében kerül használatba. Kérjük, ezt is legyen szíves véleményezni. Együtt gondolkodásukat előre is köszönjük. Négyökrüné
Adómentes juttatás Kérdés
Érdeklődöm, hogy 2018-tól valóban maradt-e az önkéntes nyugdíjbiztosításra a munkáltató által befizett összeg adómentessége? A biztosító dolgozójától kaptam azt az információt, hogy ez adómentes maradt.
Munkába járási költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megbízási szerződéssel foglalkoztatott munkavállaló részére is adómentesen kifizethető-e a munkába járással kapcsolatos kilométerenként 15 forint utazási költségtérítés? Köszönettel: Vincze Ildikó
Édességcsomag adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyházi fenntartású közoktatási intézmény saját tanulóinak édességekből összeállított, 1000 forintot meg nem haladó értékű mikuláscsomagot ajándékozott. Adhatja-e adómentesen, ha nem, minek minősül, egyes meghatározott vagy béren kívüli juttatásnak, vagy más adózás vonatkozik rá? Köszönöm.
Utazási költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hivatali, üzleti utazás esetén a kiküldetési rendelvény alapján fizetett költségtérítés összegéből igazolás nélkül elszámolható elismert költségnek minősül a kiküldetési rendelvényben feltüntetett kilométertávolság szerint a jogszabályban meghatározott üzemanyag-fogyasztási norma és legfeljebb a NAV által közzétett üzemanyagár, valamint 15 forint/kilométer általános személygépkocsi normaköltség alapulvételével meghatározott összeg [szja-törvény 3. számú melléklet II./4. és 6. pont; 60/1992.kormányrendelet]. Szeretném kérdezni, hogy a kilométerenkénti 15 forint általános személygépkocsi-normaköltség egy fix összeg, vagy az a kifizető által "adómentesen" fizethető maximális összeg, amitől a kifizető akár el is térhet, ennél alacsonyabb összegben is meghatározhatja? Válaszát előre is köszönöm!
Belföldi sofőr napidíja Kérdés
Tisztelt Szakértő, vélemyényét kérem. Abban az esetben, ha a cégnek vannak 24 tonnás és 3,5 tonna alatti gépkocsijai is, és van fuvarozói engedélye, akkor adható a kis autót vezető sofőrnek a 3000 forintos napidíj adómentesen? Előre is köszönöm.
Ennyi lesz a diákhitel kamata 2018-ban Cikk
A Diákhitel1 kamata 2,3 százalék marad a 2018. január 1-je és június 30-a közötti időszakban. A kötött felhasználású Diákhitel2 2017. október 1-je óta kamatmentes az állami kamattámogatásnak köszönhetően – közölte a Diákhitel Központ (DK) Zrt.
Lakástámogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 36 órás munkaviszonyban (határozatlan idejű) dolgozónak a cafetérián belül hiteltörlesztést adott a cég. A kérdésem arra vonatkozik, hogy előtörlesztésre 2 millió forintot lehet-e adómentesen adni a dolgozónak? A lakásvásárláshoz több mint öt éve kapott támogtást. Az szja-törvényen belül évi 1 millió forint adhatóságáról olvastam, csak a kérdésem az, hogy az előtörlesztés nem adható-e mint további támogatás? Válaszát előre is köszönöm.
Mobilitási célú lakhatási támogatás Kérdés
A munkáltató a dolgozónak visszamenőlegesen több havi albérleti díját mobilitási célú lakhatási támogatásként kifizetheti-e? Adómentesség minden feltételének a dolgozó megfelel. Hné
Járóbeteg-ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégem járóbeteg-ellátást biztosít néhány dolgozójának, illetve a tulajdonos ügyvezetőjének 50 ezer, 100 ezer és 250 ezer forint kategóriákban. Szeretném megtudni, hogy ez belefér-e az adómentes juttatások körébe, illetve ha nem, a cégnek vagy a magányszemélynek kell-e utána adót fizetni, s ha igen, mennyit? Köszönöm előre is a válaszukat!
Tanulószerződés számfejtése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Munkaviszonyban álló munkavállalónk tanulását támogatva tanulószerződést kötöttünk vele. Így kettős jogviszonyban van nálunk. Kérdésem a következő: a kötelező juttatáson felül biztosítani kell részére a gyakorlati napokon a kedvezményes étkezést, valamint a vizsgákra, beszámolókra való utazás során meg kell téríteni részére az utazást, amelyek 2017.01.01-től adómentes juttatásnak minősülnek. Az étkezést olyan formában biztosítanánk neki, hogy a telepen lévő büfében meleg ételt ehetne a gyakorlati napjain, és erről számlát állítana ki a büfé a cég részére. Ez tudtommal lehetséges megoldás, mivel nem szabályozza a törvény, pontosan milyen módon kell az étkezést biztosítani. Ha ezt a módot választjuk, akkor – annak ellenére, hogy a számlát beállítjuk a könyvelésbe – le kell-e számfejteni ennek az összegét a kötelező juttatással együtt? Valamint a részére térítendő utazási költségtérítést is kell-e számfejteni, vagy elegendő, ha a jegyről kapott számlát berakjuk a könyvelésbe? Válaszukat előre is köszönjük!
Tanulószerződéssel foglalkoztatott részére adott kötelező juttatás Kérdés
A következő ügyben kérek állásfoglalást. Tanulószerződéses tanuló részére járó kötelező juttatások közül a napi háromszori étkezés helyett a gyakorlati képzést folytató szervezet étkezési utalványt szeretne adni vagy pedig SZÉP-kártya vendéglátás alszámlára utalt összeggel szeretné ezt a kötelezettségét teljesíteni. Milyen adóteherrel adhatja a fenti juttatásokat? Besorolható-e az így adott juttatás az szja-törvény 1. melléklet 4.37. pontjában lévő adómentes juttatások körébe? Válaszát előre is köszönöm!
Munkaruházat elszámolhatósága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Salátabokszot üzemeltető kft. dolgozóinak emblémázott pólókat, illetve – az üzlethelyiség elhelyezkedése miatt – pulóvereket vásárolt. Mivel az üzletben készítik a salátákat, önteteket, így a munkavégzés során a saját ruhájuk nagy mértékben koszolódhatna. A kérdésem az lenne, hogy a felsőruházatot adómentesen adhatja-e a kft. dolgozóinak, illetve szükséges-e munkaruházati szabályzatot készítenie az elszámoláshoz. A dolgozók hazavihetik-e a kapott pólókat, vagy a cégnek kell biztosítani azok tisztítását? Ennek adózási szempontból van-e jelentősége? Köszönjük a segítséget!
Munkába járás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: a munkavállaló állandó lakcíme 200 kilométerre van a munkahelyétől. A munkába járás helyben torténik. Ebben az esetben kell-e a dolgozó részére a havi maximum négy alkalom hazautazási költséget megtéríteni, és mennyi a fizetendő minimum térítés a négy alkalomból? Csak közösségi közlekedési költségtérítés lehetséges, vagy alkalmazható a 9 Ft/km költségtérítés, ha a dolgozó állandó lakhelye Budapesten van, a munkavégzés helye pedig Miskolcon? Ha a dolgozó nem adott le nyilatkozatot, hogy honnan jár be dolgozni, de utólag több hónapra visszamenőleg megigényli a 9 Ft/km költségtérítést, jogos-e az igénye, adómentesen kifizetheti-e utólag ezt az összeget a munkáltató? Köszönettel a választ.
Hazautazás Kérdés
Ha egy munkavállaló nem kéri a hazautazás költségét, azt akkor is kötelező számára kifizetni? A munkavállaló tavaly jött a kft.-hez. Ha kéri a hazautazás térítését, az az elmúlt évre is jár neki? És ha idén fizetem ki a tavalyi költséget, ami adómentes, az ebben az évben is adómentes vagy terheli a kft.-t valamilyen adó?