533 találat a(z) Kúria cimkére
Külföldivel kötött termőföldügyletről döntött a Kúria Cikk
Magyar és német állampolgárok közötti, termőföld vétele és eladása kapcsán keletkezett jogvitára tett pontot a Kúria, közölte a bíróság sajtótitkársága.
Rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátás: az Alkotmánybírósághoz fordult a Kúria Cikk
A megváltozott munkaképességű személyek ellátása megállapítása ügyében a Kúria nemzetközi szerződésbe ütközés okán az Alkotmánybíróság eljárását kezdeményezte – közölte a Kúria sajtótitkársága.
Ingatlan-adásvételi szerződés felbontásának adójogi következményei Cikk
Hogyan kezelendő a társaságok közötti ingatlan-értékesítés, majd e szerződés felbontása következtében az általános forgalmi adó? A NAV egy peres ügyet ismertetett honlapján.
Szabadságtól fosztották meg, mégsem kap kártérítést az államtól Cikk
Az új munka törvénykönyve (Mt.) 2014. december 31-éig az uniós szabályokkal ellentétesen tartalmazta, hogy a naptári évenként harminc napot meghaladó keresőképtelenség nem jogosít szabadságra. Emiatt – bár sérült a munkavállaló magánélethez való joga –, nem jogosult kártérítésre a magyar államtól, mivel ahhoz hiányzott a jogszabályi feltétel – mondta ki egy magánszemély ügyében nemrégiben meghozott ítéletében a Kúria.
Húszéves bankkártyaügy a Kúria előtt, az Európai Bíróság előzetes döntése kell Cikk
Előzetes döntéshozatali eljárást kezdeményez az Európai Bíróságnál bankokat és bankkártya-szolgáltatásokat érintő versenyügyben a Kúria.
Fennáll-e az áfaalanyiság? – a Kúria döntése Cikk
Az áfaalanyiság megállapítására vonatkozóan beszerzett bizonyítékokat a bíróságnak okszerűen kell értékelnie – mondta ki a Kúria.
Tiltakozott a szomszéd az építkezés miatt, igazat adott neki a Kúria Cikk
Nem tartották be az építtetők a zöldfelületi és beépítettségi előírásokat, megsértették a csapadékvíz-elvezetési szabályokat, amihez az érintett hatóság asszisztált. Beigazolódott a szomszéd ingatlannal rendelkező közvetlen érdeksérelme, ezért kereshetőségi joga is fennáll – mondta ki a Kúria a Kfv.VI.37.798/2017. számú ügyben.
Jól figyelje meg, milyen dátumot írt az orvos az igazolására! Cikk
Beteg volt a munkavállaló, majd a munkáltató portáján hagyta az orvos igazolását, hogy mikortól állhat ismét munkába. Ám az igazoláson az szerepelt, hogy az igazolás benyújtásakor már több mint két hete keresőképes volt, miközben nem jelentkezett munkavégzésre. A munkáltató azonnali hatállyal felmondott neki, a munkavállaló bírósághoz fordult.
Döntött a Kúria: mikor védett, mikor nem, aki lombikprogramban vesz részt? Cikk
Mesterséges megtermékenyítési eljárással próbált teherbe esni a munkavállaló, ám többszöri beavatkozás ellenére sem járt sikerrel Aláírta a közös megegyezést, amellyel a munkáltatója elküldte, később viszont pert indított, arra hivatkozva, hogy a felmondás idején védelem alatt állt.
Kölcsönzött munkavállaló? Jár az egyenlő bánásmód Cikk
A munkaerő-kölcsönzés alatt a munkavállaló számára biztosítani kell a kölcsönvevővel munkaviszonyban álló dolgozókra irányadó alapvető munka- és foglalkoztatási feltételeket. A kölcsönvevő kollektív szerződésében szabályozott egyes jogosultságok, kötelezettségek akkor vonatkoztathatók a kölcsönbeadónak munkaerő-kölcsönzés céljából kölcsönbe adott munkavállalójára, ha a kölcsönbeadó és munkavállalója közti munkaszerződés erre kiterjed – mondta ki ítéletében a Kúria.
Elmaradt munkabér sorsáról döntött a Kúria Cikk
Nem fizetett pótlékokat több munkavállalójának a munkáltató, majd a bizonyítékok elvesztésére hivatkozva próbálta megúszni a költségeket. A Kúria azonban másként ítélte meg az ügyet.
Gyorsítania kell a NAV-nak, ha büntetni akarja a jogszerűtlenül adózókat Cikk
Szigorúbbá váltak az adóeljárási határidőkre vonatkozó szabályok az adóhatóság és az adózók számára is – hívta fel a figyelmet a Mazars könyvvizsgáló és adótanácsadó cég.
Olcsóbban adta az árut a rokonainak – ezek a következmények Cikk
A munkavállaló kárfelelőssége megállapítható, ha a munkáltató termékeit saját hozzátartozói cégének közbeiktatásával értékesíti a munkáltató megrendelőinek úgy, hogy az árrésből eredő hasznot a dolgozó hozzátartozói fölözik le.
Csalt a rendőr. Ki gyakorolja a fegyelmi jogkört? Cikk
A fegyelmi jogkör gyakorlójának személyét a hivatásos szolgálati viszonyban álló személy fegyelmi eljárás megindításakor betöltött beosztása határozza meg – mondta ki a a Kúria.
Nem vette át a munkát a megrendelő, így döntött a bíróság Cikk
Füle botját nem mozdította a megrendelő a vállalkozó felhívására, amikor át akarta adni az elvégzett munkát, ezért a bíróságon kötöttek ki, a végső szót pedig a Kúria mondta ki a vállalkozási szerződés teljesítéséről szóló Pfv.V.22.430/2017/8. számú egyedi ügyben.