adozona.hu
Miért kell igazolnunk a NAV felé, ha az EU-ban munkát vállalunk?
//test-adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Miert_kell_igazolnunk_a_NAV_fele_ha_az_EUba_ZM9BBZ
Miért kell igazolnunk a NAV felé, ha az EU-ban munkát vállalunk?
Biztosan sokan ismerik azt a mondást, hogy a „törvény nem ismerete nem mentesít a felelősségrevonás alól”. Azt azonban nagyon kevesen tudják, hogy "ha külföldön vállalunk munkát, következményekkel járhat, ha nem jelentkezünk ki a lakcímnyilvántartásból”.
Amennyiben Európán kívülre megyünk dolgozni, és megtartjuk Magyarországi bejelentett lakcímünket, akkor havonta meg kell fizetnünk 6390 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ha ennek nem teszünk eleget, a NAV egészségügyi szolgáltatási járulékot visszamenőleg, akár bírsággal növelten megfizetteti velünk. Hiába mondjuk, hogy „nem tudtuk”, vagy „nekünk senki nem mondta, hogy havonta 6390 forintot kell fizetnünk”, a fenti mondásból – illetve jogi alapvetésből - adódóan nem mentesülünk a felelősségrevonás alól. Nézzük meg egy kicsit részletesebben a fentieket társadalombiztosítási szempontból, különválasztva az EU-n belüli munkavállalást az EU-n kívülitől.
Hozzászólások (5)
no erre csak annyit, hogy amikor 2 éve bementem a helyi tb kirendeltségre, hogy 'csókolom, szeretnék havi hozzájárulást fizenti', azt mondták lehetetlen, ha külfödlön dolgozom, hiába van állandó bejelentett lakcímem Mo-n (mert az APEH meg tudja, hogy kint dolgozom.)Tehát be sem tehetem a lábam állami orvosi rendelőkbe/kórházakba, hacsak nem a Euoropean Health Insureance kártyával (régi E111) sürgősségi ellátásra. Most akkor mi a halál van?
Az alabi linken lehet nemi tampontot kapni EU-s egeszsegbiztositasra vonatkozo elvekrol. Lenyeg, hogy ott kell fizetni, mashol nem is szabalyos, ahol a kereso tevekenyseget vegzi az ember. A magyar lakcimet termeszetesen senkinek nem kell lemondani, kijelentkezni, ez teljesen ertelmetlen, azert mert valahol teszem azt hetkoznap melozik az ember, alberletben, vagy munkasszallon lakik, es meg a lakasabol is jelentkezzen ki? Sok minden mukodik rosszul nalunk, de ennyire meg nem gaz a helyzet. Abban van valami, hogy ha hiavatalos papirra nem tud valaki idoben valaszolni, es nem jelezte, hogy nem tartozkodik otthon, akkor megvaghatjak, de ennyi. OEP adatbazisrol meg annyit, hogy egy kalap kaki, fogalmuk sincs, ki, mikor fizetett utoljara, jogosult-e ellatasra vagy sem, sot siman illegalisan hasznaljak a TB adatokat, eleg ugyfelkapun visszanezni, hogy milyen kezeleseket, vizsgalatokat szamoltak el orvosok abszolut szabalytalan modon, mivel vannak beteg, akik nem jogosultak, vagy tul sokat jarnak orvoshoz, es masok terhere vizsgaljak oket, ez van.
http://www.euvonal.hu/index.php?op=egeszsegugy&id=152
És ha külföldön gyakornoki munkát végez, és ezért annyi térítést kap, hogy abból a szállás ktg-t fedezi, akkor mi a helyzet. Egyáltalán, ha az egyetem alatt, vagy az egyetem után megy gyakornoknak külföldre, akkor mi a teendő TB tekintetében és Szja bevallás tekintetében?
Teljeskörű tájékoztatást tartom korrektnek, ezért a cikkben mind az EU-n belüli munkavállalásról mind az EU-n kívüli munkavállalásról írtam. "A 6390 forint megfizetése azok számára is kötelező, akik külföldön dolgoznak?" alcím alatti négy bekezdés csak az EU-n, EGT-n belüli munkavállalásról szólnak, amely terjedelmében is a cikk jelentős részét teszi ki.
Kicsit értelmetlen a cikk. A címében EU-n belüli munkáról írnak, a cikkben pedig EU-n kívüli. Jó lenne, ha a cikk írója tudná miről ír. Amúgy én úgy tudom, ha Magyarországon nincs munkám, akkor teljesen önkéntes alapon fizetem vagy nem fizetem az EU kártya után járó 5900FT-ot. Ezután ha akarok akkor dolgozhatok az EU területén bár hol, és nem kell lemondanom a Magyarországi lakcímemről sem. Ezenfelül miért kellene bármennyit is fizetnem a Magyar államnak, ha nem tartózkodok otthon?