adozona.hu
Ezt kell tudni a hallgatói munkaszerződésről
//test-adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Hallgatoi_munkaszerzodes_VSZNIL
Ezt kell tudni a hallgatói munkaszerződésről
Közeledik a nyár és ezzel ismét elérkezik az egyetemi, illetve főiskolai hallgatók nyári szakmai gyakorlata is. Az idei szakmai gyakorlatok vonatkozásában már alkalmazni kell a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 2012. szeptember 1-jétől hatályos 44. §-át. Az említett jogszabályi hely igyekszik pontosan meghatározni a hallgató szakmai gyakorlaton történő foglalkoztatásának a feltételeit, illetve az őt megillető díjazást.
Hallgatói munkaszerződés alapján történő munkavégzés típusai:
1.) a képzési program keretében, illetve a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat vagy gyakorlati képzés során az intézményben, az intézmény által alapított gazdálkodó szervezetben vagy külső gyakorlóhelyen,
2.) a képzési programhoz közvetlenül nem kapcsolódóan a felsőoktatási intézményben vagy a felsőoktatási intézmény által létrehozott gazdálkodó szervezetben.
A hallgatói munkaszerződés alapján munkát végző hallgató foglalkoztatására a Munka törvénykönyvének (Mt.) a rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell, azzal, hogy a törvény felhatalmazza a kormányt, hogy a hallgatói munkaszerződésre vonatkozó szabályok meghatározása során az Mt-ben foglaltaknál a hallgató számára kedvezőbb feltételek megállapítására.
A felhatalmazás alapján született a felsőoktatási szakképzésről és a felsőoktatási képzéshez kapcsolódó szakmai gyakorlat egyes kérdéseiről szóló 230/2012. (VIII. 28.) kormányrendelet, amely többek között meghatározza a hallgatói munkaszerződés tartalmát, illetve a munkavégzés szabályait.
Hallgató díjazása
Az 1.) pont esetében díjazásban részesülhet, illetve a hathetes időtartamot elérő egybefüggő gyakorlat esetén díjazás illeti, melynek mértéke legalább hetente a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) tizenöt százaléka, a díjat -- eltérő megállapodás hiányában -- a szakmai gyakorlóhely fizet.
Hozzászólások (0)