adozona.hu
A nap kérdése: társas vállalkozásban is teljesíteni kell-e a minimálbér utáni járulékot, ha megbízás után már megfizették?
//test-adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/A_nap_kerdese_egy_tarsas_vallalkozo_megbiza_CGE3RC
A nap kérdése: társas vállalkozásban is teljesíteni kell-e a minimálbér utáni járulékot, ha megbízás után már megfizették?
Ha egy társas vállalkozó máshol megbízási szerződéses jogviszonyában megfizeti a minimálbér alapján a járulékot, a járulékot társas vállalkozásban is meg kell fizetnie? – kérdezte olvasónk. Dr. Radics Zsuzsanna jogász, társadalombiztosítási szakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.
SZAKÉRTŐNK VÁLASZA
Ha kérdésben leírt esetben úgy áll fenn a többes jogviszony, hogy van egy társas vállalkozói jogviszony és emellett egy biztosítási jogviszonyt képező megbízási szerződés, akkor a társadalombiztosítási járulékot a következők szerint kell fizetni: a megbízási szerződés alapján, ha az biztosítási jogviszonyt hoz létre, a járulékalapot képező jövedelemből kell fizetni a társadalombiztosítási járulékot. A társas vállalkozói jogviszonyban pedig legalább a minimálbérből, még szakképzettséget igénylő tevékenység esetén, legalább a garantált bérminimumból meg kell fizetni a társadalombiztosítási járulékot. Azaz nincs olyan szabály, hogy ha megbízási szerződés kapcsán a minimálbérből társadalombiztosítási járulék megfizetésre kerül, akkor társas vállalkozói jogviszonyban a minimális alapok szerint nem kell fizetni társadalombiztosítási járulékot.
Társas vállalkozók témájában további írásokat az Adózóna oldalán itt olvashat. |
Ha ön arra gondolt a kérdésében, hogy a társas vállalkozás tagja megbízásban ügyvezetői tevékenységet lát el, és ezáltal társas vállalkozónak minősül, és ebben a társas vállalkozói jogviszonyban kerül megfizetésre legalább a minimális alap szerint a társadalombiztosítási járulék és a szociális hozzájárulási adó, akkor ez esetben többes jogviszonyban a következő szabály érvényesül: Ha ezen társas vállalkozói jogviszony mellett fennáll egy másik társas vállalkozói jogviszony is (ami a kérdésben nevesítve lett), akkor ebben a másik társas vállalkozói jogviszonyban már nem kell a minimális alapok szerint fizetni társadalombiztosítási járulékot és a szociális hozzájárulási adót. Ebben a másik társas vállalkozói jogviszonyban a társadalombiztosítási járulék és a szociális hozzájárulási adó alapja a tényleges (felvett) jövedelem.
Hozzászólások (0)