hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A kisvállalatok likviditási támogatása a leghatékonyabb válságellenes eszköz az ifo szerint

  • MTI

A kis- és középvállalatoknak nyújtott likviditási támogatás a járvány miatt bekövetkezett gazdasági károk helyreállításának leghatékonyabb eszköze az ifo gazdaságkutató intézet felmérése alapján. A tanulmány megállapítása szerint az idei 4,4 százalékos globális GDP-csökkenést legkorábban 2022-re lehet kompenzálni.

A müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézete és az EconPol Europe kutatói hálózat együttműködésével 110 ország mintegy 950 gazdasági szakértőjének bevonásával készült felmérés alapján az idén 4,4 százalékkal csökken a globális bruttó hazai termék (GDP) a járványvédelmi korlátozó intézkedések miatt. Az idei visszaesést jövőre 3,2 százalékos növekedés követi majd.

Az elemzők többsége arra számít, hogy a világgazdasági teljesítmény valamikor 2022-ben, vagy azt követően éri csak el a krízis előtti szintet. A megkérdezettek 36,4 százaléka számít arra, hogy a gazdasági teljesítmény 2022-ben korrigálja a visszaesést, 19,4 százalékuk szerint erre 2023-ban kerülhet sor, 15,7 százalékuk szerint pedig még ennél is később. A járvány miatt elszenvedett gazdasági visszaesés teljes korrekcióját csak a megkérdezettek 24,4 százaléka tartja teljesíthetőnek 2021-re.

A gazdasági szakértők szerint a járvány miatt bekövetkezett válság káros következményeit a leghatékonyabban a kis- és középvállalatoknak nyújtott likviditási támogatással lehet orvosolni. Az 1-től 6-ig terjedő értékelési skálán a likviditási támogatások hatékonyságát 5-nek értékelték a felmérésében. A nagyvállalatoknak nyújtott likviditási támogatások hatékonyságát pedig 4 pontra értékelték a 6-os skálán.

A likviditási támogatás a leghatékonyabban a fejlett gazdaságokban, az Egyesült Államokban és az Európai Unióban fejtheti ki a hatását. A fejlődő országokban, Ázsiában, Latin-Amerikában és Afrikában pedig az egészségügyi rendszer fejlesztése a leghatékonyabb intézkedés a járvány gazdasági következményeinek a leküzdésére a felmérés alapján.

Az adózási könnyítések hatékonyságát 4,4 pontra, a részmunkaidős foglalkoztatási programokét 4,3 pontra értékelték a szakértők a 6-os skálán.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink