157 találat a(z) termőföld cimkére
Termőföldből átminősített ingatlan Kérdés
Magánszemély két éve vásárolt termőföldet 10 millió forintért, amit átminősíttetett belterületi építési területté. Értékesíti 50 millió forintért. Mennyi adót kell fizetnie (hozam, szokásos hozam)? Mi a helyzet abban az estben, ha ezt a területet beapportálja egy kft.-be 50 millió forint értékben, ahol résztulajdonos. Keletkezik-e adófizetési kötelezettsége? Köszönettel: N. Sándor
Termőföld bérleti díjának bevallása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy kft. (haszonbérlő) egy magánszeméllyel (haszonbérbe adó) több mint 15 évre kötött termőföldbérleti szerződést. Kérdésem: a kft. által a magánszemélynek kifizetett bérleti díjat kell-e szerepeltetnünk a kft. 1508-as bevallásában a kifizetéskor? (A bérleti díj szja- és ehomentes.)
Termőföld-értékesítés Kérdés
Őstermelő termőföldet értékesít. A vételár felét 2014. évben vételárelőlegként megkapta. Ezt az összeget nem vallotta be 2014-ben. Az adásvételi szerződés elkészült 2015-ben. A kifüggesztés után utalja a vevő a fennmaradó összeg 25 százalékát még 2015-ben, és a fennmaradó összeget a földhivatali benyújtáskor 2016-ban. Mikor, mennyi összeget vallok be? Jól gondolom, hogy 2016. évi bevétel lesz az egész összeg? A 2014. évi előleg és a 2015. évi 25 százalék is csak 2016. évi bevétel lesz?
Ilyenkor adómentes a termőföld eladásából származó jövedelem Cikk
Adókedvezményt vehet igénybe a termőföld eladásából származó jövedelme után az eladó, de könnyen lehet, hogy egyáltalán nem kell adót fizetnie. Összefoglaltuk az ilyen esetekre vonatkozó szabályokat.
Termőföld értékesítése: így számítsa ki a bevételt és a jövedelmet! Cikk
Számos speciális szabályt figyelembe kell venni, ha valaki termőföld értékesítésből szerez jövedelmet. Ezeket gyűjtöttük össze.
Örökölt földterület értékesítése, szja-bevallás Kérdés
Feles bérlet társaság esetén Kérdés
Egy mezőgazdasági cég feles bérlet címén bérel egy magánszemélytől termőföldet. Milyen bizonylatokat kell kiállítani ezzel kapcsolatosan?
Amikor kell ajándékozási illetéket fizetni, és amikor nem Cikk
Ki kapja kitől, mit és hol? Mekkora az értéke? Egyebek között ezektől is függ, hogy az ajándék után kell-e illetéket fizetni.
Javaslat a termőföld megadóztatása ellen Cikk
Törvényjavaslatot nyújtott be három szocialista országgyűlés képviselő a termőföld megadóztatásának elkerülése érdekében.
Termőföldet vásárolt? Így úszhatja meg az illetéket, vagy fizethet duplán! Cikk
Szántó, szőlő, rét, legelő és egy sor más mezőgazdasági terület tartozik a termőföld fogalmába, amelynek megszerzése – további feltételek teljesítése esetén – illetékmentes. Sorra vettük ezeket és a feltételek megsértésének szankcióit is.
Termőföld haszonbérlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném a segítségét: Egy magánszemély haszonbérbe kívánja adni 1 hektárnál kisebb területű termőföldjét egy másik magánszemélynek. Kérdésem, hogy kell-e ügyvédi ellenjegyzés a haszonbérleti szerződéshez (5 év, évi 100 ezer forint díjért) vagy elegendő 2 tanú? Ha a bérbevevő őstermelő, változtat-e ez a bérbeadó kötelezettségén? Ha 5 éves időtartamra adja bérbe, évi 100 ezer forintért, van-e adófizetési kötelezettsége a bérbeadó magánszemélynek (van 36 órát meghaladó munkaviszonya)? Köszönöm szépen a segítséget!
Termőföld bérbeadás Kérdés
Adott egy áfakörös mezőgazdasági növénytermesztéssel foglalkozó egyéni vállalkozó, aki 2010-ben 10 millió forint fiatal gazda támogatást nyert el, melyből termőföldeket vásárolt. A bevételként jelentkező 90 százalékos támogatás bevételként vettük figyelembe az adóbevallásban, olyan értékben, mint a földterületek érdekében felmerült költségek (föld értéke+ illeték+ügyvédi költség+ földhivatali díjak). A támogatás 10 százaléka utólagosan lett lefolyósítva, azt már nem szerepeltettük sehol és azokat a költségeket sem vettük figyelembe a költségek között, amelyek a 9 millió forint elérése után keletkeztek. Kizárólag a tárgyi eszköz nyilvántartásban szerepelnek, melyet már nem vonunk értékcsökkentés alá. 1. kérdés: helyesen gondoltuk-e a fenti elszámolásokat? 2. Amennyiben a támogatásból megvásárolt földterületeket haszonbérbe adja 10 évre egy mezőgazdasági kft.-nek (mert nem mindegyiket műveli meg), azt miként teheti meg? Adhatja ezt adómentesen "simán" magánszemélyként összevont adóalap részeként vagy ezt az egyéni vállalkozásnak kellene leszámláznia és az egyéni vállalkozás jövedelmeként leadózni? 3. Amennyiben az egyéni vállalkozásnak kell leszámláznia, megteheti, hogy több évet egyszerre számláz le vagy milyen gyakorisággal kell? 4. Ha megszűnik az egyéni vállalkozás, milyen korrekciós tényezők merülnek fel a termőföldekkel kapcsolatosan? Az illetéket megfizette vásárláskor, áfát nem érintett a beszerzés, mert magánszemélytől vette.
Termőföld bérbeadásának adómentessége: itt a NAV közleménye Cikk
Adómentes-e a termőföld legalább öt évre szóló bérbeadása, ha a szerződés időtartama alatt változik a bérbeadó személye? Itt a NAV közleménye.
Nehezítik a külföldiek földvásárlását Romániában Cikk
Hatályba lépett Romániában a mezőgazdasági területek adásvételének új szabályozása: alkalmazási rendelettel egészítették ki a márciusban kihirdetett új földtörvényt, amely a társtulajdonosok, a szomszédok, a településen élő gazdák és a román állam elővásárlási jogosultságával nehezíti a külföldiek földvásárlását.
Itt a legdrágább a termőföld Cikk
Országos átlagban 11 százalékkal, hektáronként 695 ezer forintra emelkedett tavaly a termőföld ára - közölte saját adataira hivatkozva az OTP Jelzálogbank az MTI-vel.