1217 találat a(z) táppénz cimkére

Táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017. 03. 14-én állt munkába a munkavállaló, előtte nem dolgozott, mert gyermekével volt gyesen. Kérdésem, hogy ebben az esetben elmehet-e 2017. 04. 10-ével táppénzre és mennyi ideig jogosult rá abban az esetben, ha kismama? Várom válaszát.

Munkáltatói felmondás egészségügyi alkalmatlanság miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő Asszony/Szakértő Úr! A 2017.03.04. napján, "Keresőképtelen munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése" cím alatt adott válaszukhoz kapcsolódóan az alábbi kérdésekkel fordulok Önökhöz: 1. A vonatkozó bírói gyakorlat alapján is jól tudjuk, hogy egészségügyi alkalmatlanságot a keresőképtelenség alatt megállapítani nem lehet? 2. Jogszerűen megszüntetheti a munkáltató egy olyan munkavállaló munkaviszonyát egészségügyi alkalmatlanságra hivatkozással, ha a keresőképes időszakban orvosi alkalmassági vélemény alapján megállapításra kerül, hogy a munkavállaló a munkaköre ellátására alkalmatlan, azonban a munkavállaló ismét betegszabadságra/ táppénzre megy? Szíves válaszaikat előre is köszönöm. Tisztelettel:

Gyed alatt terhességi táppénz, újabb csed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi helyzetben szeretném kérni a tanácsát, hogyan jár jobban a kismama. Jelenleg első gyermekével van otthon, most már gyeden. Rövid időn belül tervezik a második gyermeket. Párja elmenne gyedre a gyermekkel, míg a kismama táppénzre a terhességgel. 1. Van-e értelme saját vállalkozásban előbb visszamenni megemelt bérrel dolgozni ahhoz, hogy nagyobb legyen a táppénz, illetve a csed (különböző hivatalokban, jogászoktól más-más választ kapott). A korábbi terhesség előtt 36 órás garantált bérminimumra volt bejelentve. 2. Ha igen, ehhez mennyi időt szükséges újra munkába állnia? (Volt, aki azt mondta, elég egy nap, majd mehet táppénzre.) 3. Ha nem megy vissza dolgozni, csak a gyedről táppénzre, amíg apuka felváltja őt gyeden, akkor mi lesz a táppénz, majd később a csed számítási alapja? 4. Apának fel kell-e váltania őt a gyeden ahhoz, hogy táppénzt kaphasson az újabb terhességgel, vagy mindkettőt igényelheti ő? Illetve a gyedet, majd gyest, és közben az új babára tekintettel a csedet, gyedet is kaphatja, mint gyed extrát? Előre is köszönöm a választ!

Csed, gyed jogosultság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik partnercégünket eladják. A cégben lévő alkalmazottakat egy másik cég átveszi. Az egyik dolgozó viszont állapotos kismama, aki szeptemberre várja a babáját, jelenleg veszélyeztetett terhes. Kérdésem az lenne, hogy mi történik a csed és gyed jogosultságával, ha most átjelentik a kismamát az új cégbe? A két éven belüli 365 nap folyamatos munkaviszonya meglenne, de az utolsó munkahelyen már valószínűleg táppénzes állományba kerülne. Várom mielőbbi válaszát.

Egyszerűsített foglalkoztatás lehetősége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egészségügyi szolgáltatást végző ügyfelünk egy kórházban főállásban dolgozó asszisztensnőt a főállás mellett egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmazza heti egy-két nappal. Az asszisztensnő időközben terhes lett és a kórházi munkájából táppénzre ment. Kérdésem arra irányul, hogy ügyfelem tudja-e a továbbiakban jogszerűen foglalkoztatni az asszisztensnőt heti egy-két napban, ha egyébként az egészségi állapota megengedi. Köszönettel Ildikó

Munkavégzés alóli mentesülés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Munkavállalónk hosszú ideje beteg. Jelezték az OEP-től, hogy már táppénzt nem tudnak részére folyósítani. A munkavállaló továbbra is beteg, erről folyamatosan hozza a kórházi igazolásait. Kérdésem, hogy ebben az esetben (mivel táppénzt már nem folyósítanak a részére) a munkáltatónál szünetel a biztosítása? Be kell jelentenünk a szünetelést? A dolgozónak be kell jelentkeznie erre az időszakra egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére? Ha igen, milyen időponttal? Azzal a nappal, amikortól nem kap táppénzt? Ugyanez a nap lesz, amikortól szünetel a biztosítása? Köszönöm!

Ellátások összege Kérdés

A várandós nő veszélyeztetett terhes. Második hónapban már táppénzen van. Mennyi táppénzt kap, mi az alapja, és melyik időszaki bér? Valamint a csed és gyed alapja a szülést megelőző időszak alatt kapott táppénz, vagy a táppénzt megelőző időszak alatt folyósított bére? És ez hány százalék? Jelenleg 170 ezer forint a bruttó keresete.

Költségelhatárolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: 2017-ben kézhez vett táppénz hozzájárulás határozatban szereplő 1/3 táppénz költségként -amennyiben 2016. évi a táppénz hozzájárulás összege, 2016. évre könyvelhető a költség, vagy elhatárolás szükséges a 2016. évre a 2017. évre könyvelendő a költség? A következő kérdés az, hogy amennyiben a 2016. évben vettük kézhez a táppénz hozzájárulásról szóló határozatot, de a 2017. évben emelkedik jogerőre, és a táppénz hozzájárulás 2016. évi költség, ebben az esetben szükséges-e az elhatárolás 2016. évre, vagy könyvelhető a szóban forgó költség 2016. évre? Köszönöm a választ.

Egyéni vállalkozó gyes melletti táppénze Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abba, hogy az a főfoglalkozású egyéni vállalkozó, aki gyes mellett folytatja az egyéni vállalkozói tevékenységét, betegsége miatt jogosult-e táppénzre? Köszönöm.

Táppénz éves igazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk tavaly rövid ideig táppénzes állományban volt. Mivel nem vagyunk tb-kifizetőhely, így az egészségpénztár folyósította neki az ellátást. Úgy tudom, hogy minden olyan jellegű kifizetésről, melyből szja-t vonnak, kap a magánszemély egy éves elszámolást, ami alapján az '53-as bevallásba ezt be lehet állítani. A munkavállalónkat erről tájékoztattam is, de állítása szerint nem kapott semmi ilyen jellegű elszámolást. Lehetséges ez? Mivel mint munkáltató, megkaptuk a határozatot a táppénzhozzájárulás-fizetési kötelezettségről, amiben a bruttó táppénzösszeg szerepel, ki tudnám számolni a levont szja összegét is, de úgy gondolom, hogy a bevallás helyességének alátámasztására inkább egy hivatalos papír lenne a legmegfelelőbb. Mi a jó megoldás ebben az ügyben? Válaszát előre is köszönöm!

Nyugdíjas táppénze, kieső jövedelem pótlása egészségpénztárból Kérdés

Nyugdíjasként – 15 napon túl – nem voltam jogosult táppénzre. Ugyanakkor ezt meghaladóan rehabilitációs ellátásban részesültem, nem dolgoztam. Ez lehet fizetett szabadság vagy csak fizetés nélküli szabadságnak számolható el? Ha így történik igénybe vehetem-e az egészségpénztárban lévő megtakarításomat a kieső jövedelmem pótlására?

Próbaidős munkaviszony megszüntetése táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábbi kérdésem szeretném még annyival kiegészíteni, hogy mi van abban az esetben, ha a dolgozó még próbaidő alatt van? Akkor a táppénz ideje alatti felmondás milyen időponttal érvényesíthető? Azonnali hatállyal, vagy a táppénz lejárta után? Válaszát előre is köszönöm.

Katás jövedelem beérkezése táppénz alatt Kérdés

Kedves Szakértők! Ügyfelem, aki katás egyéni vállalkozó, 2017.01.27-2017.02.28-ig táppénzen volt műtét miatt. A bevétele a bankszámlájára 2017.02.02-án folyt be, amit amúgy 2017.01.19-én számlázott ki. Jogosan veszi-e igénybe így a táppénzt? S azt, hogy 2017.02. hóra nem fizeti meg az 50 ezer forint katát? Köszönettel

Rendkívüli felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2016.03.05-től folyamatosan keresőképtelen volt, táppénzben részesült 2017.03.04-ig. Társaságunk nem kifizetőhely, így a táppénzt az OEP folyósította. Dolgozónk a táppénzes papírjait közvetlenül az egészségpénztárnak postázta, és nekünk nem adott le másolatot belőle.Távollétét nem igazolta. Megpróbáltuk felszólítani erre, de telefonon nem tudtuk elérni, a tértivevényes levél visszajött a lakcíméről "nem kereste" jelzéssel. Háziorvosától azt az információt kaptuk, hogy 2017.03.04-ig volt táppénzes állományban, és nem indult rehabilitációs eljárás. Munkahelyén nem jelentkezett azóta sem. Kérdésem az lenne, hogy azonnali hatállyal rendkívüli felmondással megszüntethető-e a munkaviszonya? Mi a teendő, ha nem tudjuk közölni vele a felmondást? Milyen fizetési kötelezettség terhel bennünket a szabadságmegváltáson kívül? Köszönöm, és várom mielőbbi válaszukat, mert sürgős lenne.

Táppénz mértéke és összege Kérdés

Tisztelt Adószakértő! 2014.11.01-2015.08.31. között főállású egyéni vállalkozó (fizetve volt egészségbiztosítási járulék) 2015.09.01-től jelenleg is: 36 órát elérő munkaviszony melletti egyéni vállalkozó 2015.09.01- 2016.11.02 munkaviszony „ A’’ cégnél 2016.11.03- jelenleg is : munkaviszony „ B’’ cégnél 2017.02.01- terhességi táppénzre vétel. Érdeklődnék, hogy ilyen feltételek mellett 60 százalék vagy 50 százalékos táppénz jár-e? Köszönettel: Kisfaludyné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 May
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink