1217 találat a(z) táppénz cimkére
Folyamatos biztosítási idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A táppénz és más anyasági ellátások (csed, gyed) szempontjából folyamatosnak számít-e a biztosítási idő, ha valaki két munkaviszony között másfél hónapig megbízási szerződéssel dolgozik és a szerződés szerinti megbízási díja az aktuális minimálbér 30 százalékát meghaladja? Köszönettel várom válaszát.
Egyéni vállalkozó – táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni vállalkozása mellett 36 órás biztosítási jogviszonnyal rendelkezik. Az egyéni vállalkozásában nem vesz ki kivétet, így nullás 1858-as bevallást készít. 2018 januárjában lebetegedett, az egyéni vállalkozásában sem tud munkát végezni. Kérdésem, hogy jogosult-e az egyéni vállalkozásában is táppénzre, attól függetlenül, hogy ott nem fizet járulékot, vagy csak a biztositási jogviszonya után, ahol a járulékokat megfizeti: Köszönettel: Kocsis Lászlóné
Így számolhatja ki táppénzét! Cikk
Az Adózóna kalkulátora a biztosítási jogviszonnyal rendelkező munkavállaló betegség miatti kereső képtelenségének idejére eső táppénz napi összegét számolja ki, beleértve a fekvőbeteg ellátás esetén érvényes napi táppénz összegét is.
Áthúzódó táppénz. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozónk 2017. évben 12.18-tól a mai napig keresőképtelen. 2017.12.18-12.31-ig kifizettünk részére 10 nap betegszabadságot. Mivel indul a 2018.01.01-től? 15 nap betegszabi vagy táppénz? Köszönöm szépen. Tóthné
Szabadság táppénz ideje alatt Kérdés
Tisztelt Adózóna! Azt szeretném megkérdezni, hogy a gyakorlatban mit kell tenni a szülés előtt táppénzre ment munkavállaló év végén megmaradt szabadságával? A hölgy 15 nap betegszabadság után táppénzre ment, majd augusztus 1-jétől csecsemőgondozási díjban részesült. Egész évre 24 nap szabadság járt volna neki, amiből az év elején 9 napot ki is vett. A szabályt olvastam, hogy táppénz alatt is jár a szabadság, de a gyakorlatban, számfejtés esetén szabadságot vagy táppénzt kell számfejteni, ha ki szeretném adni a szabadságot? Vagy a megmaradt 15 nap ilyenkor később valamikor kivehető? Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm! Üdvözlettel: Jáni-Budea Magdolna
500 kilométer gépkocsi-költségátalány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az szjatörvény 11. melléklet III. 11. pontja szerinti havi 500 kilométer átalányköltség és a hozzá kapcsolódó kilométerenként 15 forint elszámolása egyéni vállalkozó esetében hogyan alakul, ha a vállalkozó táppénzen van? Átalányról lévén szó, arányosítani kell-e a költséget? Segítségüket előre is köszönöm!
Munkába járás költségtérítése felmondás alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég munkavállalója a munkanap végén felmondott, majd a következő munkanaptól már beteget jelentett, táppénzes állományba vetette magát, és jelezte, hogy a felmondás alatt már nem is fog "meggyógyulni" (a felmondási idő 30 nap). A munkavállaló részére jár munkába járási térítés (vidéken lakik), ahonnan korábban bejárt. Kérdés: a táppénzben töltött időszakra, amikor nem jár munkába, megilleti-e őt a munkába járási költségtérítés (bérlet ellenértéke)?
Táppénz többes jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem január 22-én létesített munkaviszonyt. Január 29-én egyéni vállalkozó lett 36 órás munkaviszony mellett. Február 1-jén táppénzre megy. Hogyan alakul a táppénze Köszönöm válaszát.
Katás vállalkozó táppénze Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó, havi 50 ezer forintos tételes adófizető. 2018. április 23-május 28-ig műtik, kórházban lesz, emiatt keresőtevékenysége szünetel. Érdeklődöm, hogy kaphat-e erre az időszakra táppénzt, és a tételes adó fizetése alól hogyan mentesülhet erre az időszakra? Köszönöm segítségüket.
Gyermek utáni kedvezmények átruházása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk azzal a kéréssel fordult hozzánk, hogy szeretné az otthon a gyerekével lévő lánya helyett igénybe venni a különböző ellátásokat, úgy mint családi adókedvezmény, gyerek utáni pótszabadság, gyermek ápolási táppénz. A munkavállalónk nem gyámja az unokájának. Van-e lehetőség a fent leírtakra? Köszönöm a segítséget, Révész-Dunszt Petra
Időszakok, amelyekre a katásnak nem kell megfizetnie a tételes adót Cikk
Főszabály szerint a kisadózó vállalkozás a bejelentett kisadózó után a havi tételes adót (legyen szó 25, 50 vagy éppen 75 ezer forintról) minden megkezdett naptári hónapra köteles megfizetni, azzal, hogy amennyiben az adott hónapban a kisadózó egyetlen napot is főállású volt, akkor az ennek megfelelő összeget kell lerónia a hónap egészére vonatkozóan. Ez alól is van azonban kivétel, mutatjuk, mely esetekben.
Bedolgozó keresőképtelen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunkban bedolgozókat is foglalkoztatunk. Jelenleg "atipikus" munkaviszonynak minősíti ezt a munka törvénykönyve. Kérdésem az, hogy jár-e a bedolgozónak keresőképtelensége időtartamára táppénz? Illetve a betegszabadság a keresőképtelenség első 15 napjára? Köszönettel: Vajda Sándorné
Táppénzen lévő, csökkent munkaképességű – statisztikai létszám Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne Önhöz, hogy április óta tartós táppénzen lévő (tehát 30 napot meghaladóan) csökkent munkaképességű kollégámat figyelembe vehetjük a rehabilitációs hozzájárulás által megkövetelt kötelező foglalkoztatási arány vizsgálatánál, vagy ő nem számolandó bele, mint ahogyan a statisztikai létszámba sem? Várom megtisztelő válaszát! Üdvözlettel!
Táppénzügyek: ki, mikor, milyen ellátásra jogosult? Cikk
Nap mint nap számos kérdés merül fel a táppénzszabályokkal kapcsolatban. A következőkben a jogosultság vonatkozásában hívjuk fel a figyelmet néhány jellemző problémára, előrebocsátva, hogy a baleseti táppénzre más – jelen cikkünkben nem részletezett – szabályok érvényesek.
Gyesen lévő anyuka táppénzigénylése Kérdés
Ügyfelem felvett egy jelenleg gyesen lévő anyukát, mert az előző munkahelyén megszüntették a munkaviszonyát. Két hónap betegállományba ment, veszélyeztetett terhes. Meddig jár a táppénz? Beleszámít-e a munkaviszonyába a gyes, vagy csak a ledolgozott munkaidő után 2 hónapra kaphat táppénzt? Köszönöm válaszukat.