376 találat a(z) személygépkocsi cimkére
Céges személygépkocsi eladása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tárgyi eszközök értékesítésekor áfát kell felszámítani és befizetni, még az alanyi adómentesnek is. Így van ez a személygépkocsi eladásánál is, hiszen ott nem volt áfalevonás a beszerzéskor? A konkrét esetben "duplán" nem volt, mert a cég magánszemélytől vásárolta az autót. Köszönettel.
Személygépkocsi költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem adóköteles futárszolgálatot üzemeltet, melyet a cég saját személygépkocsijának használatával lát el, magánhasználat nem merül fel. Kérdésem, hogy nagyobb összegű karosszériafóliázás (a gépkocsi teljes átfóliázása) Ön szerint tekinthető-e a személygépkocsi üzemeltetésével, fenntartásával kapcsolatban felmerült költségnek, és ezáltal levonható-e az áfa 50 százaléka? Valamint a kocsiba beszerelt gps felügyelet havi díja tekinthető-e szintén a személygépkocsi üzemeltetésével, fenntartásával kapcsolatban felmerült költségnek? Válaszát előre is köszönöm.
Személygépkocsi nyílt végű lízingjének áfája Kérdés
Tisztelt Kelemen László! Köszönöm szépen a 01. 12-ei válaszát. Ezzel kapcsolatban inkább konkrétan tenném fel a kérdést: 2017-ben indult a nyílt lízing. A kezdő lízingdíj áfája 368 ezer forint volt. Minden hónapban útnyilvántartás alapján kimutatásra került, hogy hány százalékos a teljes futásból a magánhasználat. Tegyük fel, ez a tárgyhónapban 15 százalék. A havi lízindíj áfájának 15 százalékát nem helyeztük levonásba, és a kezdőrészlet 368 ezer forint 1/60-ad részének 15 százalékát fizetendő áfaként bevallottuk. Helyes-e ez az eljárás? Azt értem, hogy 2019-től élhetek az 50 százalékos levonási tilalommal (tehát ez esetben a havi lízingdíj áfájának csak az 50 százalékát vonom le), de 2019-től mi a helyzet a kezdő lízingdíj 2017-ben visszaigényelt áfájával? Hogy végzek így kiigazítást? Köszönöm. És általánosságban igaz-e az a teóriám, hogy egy 2019-ben indult nyílt végű lízing első részletének áfáját levonom, akkor 60 hónap alatt ennek a felét vissza kell fizetnem a költségvetésbe?
Áfalevonás személygépkocsi bérlésénél 2019-től – 4. rész Cikk
A bérelt személygépkocsik áfájára vonatkozó, 2019-től hatályos új szabályokat ismertető cikksorozatunk befejező részében az előírások hatályba lépésével kapcsolatos rendelkezéseket elemezzük, illetve a jövőbeli adóhatósági gyakorlatot próbáljuk előrevetíteni.
Áfalevonás személygépkocsi bérlésénél 2019-től – 3. rész Cikk
A bérelt személygépkocsikkal kapcsolatos adólevonási szabályok változásával foglalkozó cikksorozatunk harmadik részében egyebek között az 50 százalékos, illetve az üzleti használattal arányosított levonás részleteit elemezzük. Ismertetjük a kizárólag adóköteles, illetve kizárólag magáncélra használt autókra vonatkozó előírásokat.
Áfalevonás személygépkocsi bérlésénél 2019-től – 2. rész Cikk
A 2019-es év egyik legfontosabb újdonsága a bérelt személygépkocsikkal kapcsolatos adólevonási szabályok változása. Cikksorozatunk második részében ismertetjük, hogy miként kell értelmezni az adóalany adólevonással kapcsolatos választási lehetőségét, illetve milyen szabályokat kell követni rövid távú bérlés esetén.
Személygépkocsi áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vásárolt (nyilt végű lizing keretében) december hónapban személygépkocsit. Előleget kért a kereskedő 2 részletben megrendeléskor (2018.03.20), amely 100 ezer forint felett volt, plusz december 10-én is. Később lestornózta az előleget egy számlában (de a két előleges számla két időszakos, illetve az egyik számla jelentés előtti a másik decemberi). A lízingcég kiállította a személygépkocsi.nettó értékét áfa nélkül. Állományba vettük a személygépkocsit. A kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan, hogy az előlegekről készült számlák áfatartalmát az áfa M lapon kell-e jelenteni plusz-mínusszal? Mivel személygépkocsi, az áfát nem igényelte vissza a cég, mert volt magánhasználat is, és útnyilvántartást nem vezetett a cégvezető. Köszönöm gyors válaszukat a határidő rövidsége miatt.
Áfalevonás személygépkocsi bérlésénél – 1. rész Cikk
A 2019-es év egyik legfontosabb újdonsága a bérelt személygépkocsikkal kapcsolatos adólevonási szabályok változása. Cikksorozatunk első részében az új rendelkezésekkel kapcsolatos fogalmakat tisztázzuk.
Külföldről vásárolt személygépkocsi értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 2012-ben vásárolt Ausztriából egy személygépkocsit, ami után Magyarországon megfizette az áfát. Most szeretné cégünk értékesíteni. Szeretném megkérdezni, hogy értékesítéskor adómentesen számlázhatunk-e? Köszönettel: Gál Veronika
Személygépkocsi áfája, ha a hasznosítás módja változik Kérdés
2017-ben cégautóként beszerzett személygépkocsi számlájában felszámított áfát a cég nem vonta le. 2019-től ezt az autót már nem cégautóként használja, hanem bérbe adja, erről áfás számlákat állít ki bérlő felé. Kérdéseim: 1. A bérleti időszakra vonatkozóan az áfatörvény 135. § (1)–(2) bekezdése alapján évvégén utólag levonhatja a beszerzéskori áfa 1/5-öd részét? 2. A fent leírt esetben, ha a bérleti időszak végén értékesíteni akarja a gépkocsit, az értékesítéskor kell-e áfát felszámítania?
Személygépkocsi áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy flottát kezelő társaság belföldi adóalanytól (közvetlen a gyártótól) vásárolja meg az új személygépkocsikat áfával növelt értéken. A törvény szerint az új személygépkocsi tekintetében az áfa-visszaigénylés a továbbértékesítés vagy bérbeadás esetén nyílik meg. A beszerzett autók folyamatosan bérbeadásra kerülnek, természetesen áfával növelt értéken. A kérdésem az alábbi lenne, hogy a fent nevezett autókat a bérbeadás miatt, használatukból adódóan és a megtett kilométer után már nem tekinthetőek új személygépkocsinak. Tárgyi eszközként kerületek a könyvelésbe, ami után értékcsökkenés volt elszámolva. Cégautóadót és gépjárműadót jól gondolom, hogy fizetni kell? Továbbá, ha a fent nevezett autók értékesítésre kerülnének, belföldre (társaság vagy magánszemély), EU-s közösség (közösségi adószámmal rendelkező adóalany, vagy magánszemély) részére, fel kell-e számítani áfát? Köszönettel: MOBIZ KFT
500 km Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy az a műkörmös egyéni vállalkozó, aki otthonában végzi a tevékenységét, a vállalkozói költségei között a havi 500 km elszámolhatja-e, ha rendelkezik saját autóval, jogosítvánnyal, elismert költsége lesz? Köszönöm a segítséget.
Lízingelt személygépkocsi karbantartásának, beszerzésének áfája Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk 2018 novemberében személygépkocsit lízingelt, nyíltvégű lízing keretében. Ezt követően vásárolt téli gumit, és egyéb felszerelési tárgyakat. Kérdésem, hogy az áfa milyen mértékben vonható le a 2019.01.01-től érvényes szabályok szerint? Köszönettel: Csengődi Mária
Tartós bérlet Kérdés
Tisztelt Cím! Tisztelt Szakértő! Cégünk bérleti szerződéssel tartós bérletre (48 hónap) bérel személygépkocsit, melynek bérletét előre kell meg fizetni. A bérleti díj tartalmazza a gépjármű teljesítményadóját, cégautóadóját, finanszírozását, kötelező biztosítását, casco biztosítását, amortizációját. Cégünk a bérleti díjat költségként elszámolja (5 számlaosztály), melynek áfáját arányosítva (80 százalék) visszaigényli, útnyilvántartást vezet a gépkocsi használatról. Kérdésem, hogy cégünknek is meg kell-e fizetni a cégautóadót, mivel költséget számol el (üzemanyag, fenntartási költségek, téli gumi, alkatrészek stb.) ezen autó után, hiszen a a bérbeadó megfizeti a cégautó adót. Válaszát köszönöm!
Katás bt. személygépkocsi értékesítése Kérdés
2019. évben katát választó bt. beltagja a bt. tulajdonában levő személygépkocsit értékesíti saját magának. A gépkocsit magáncélra is használta, cégautóadót fizetett. A gépkocsi nyilvántartási értéke 0. Hogyan fog adózni a személygépkocsi vételára? köszönöm