2541 találat a(z) számla cimkére
Katás bt. harmadik országbeli szolgáltatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves segítségét: Áfa szempontjából alanyi adómentes katás betéti társaság Amerikából érkező utasokat szállít a reptérről a megadott címre (jellemzően belvárosi hotelekbe). A szolgáltatási díj fizetése internetes megrendelést követően bankkártyával történik a cég honlapján keresztül történő fizetés útján. Szintén hasonló elven is szállít utasokat adott cég úgy, hogy az amerikai utazási iroda (akivel szerződéses viszonyban áll) megrendeli tőle XX fő elszállítását a repülőtérről az előre megadott címre. Ez esetben a díj kiegyenlítése havonta egyszer kiállított átutalásos számla alapján történik. A kérdésem az lenne, hogy így külföldi partner (aki egyik esetben sem EU-s) esetében is jogosan járunk-e el, ha alanyi adómentes minőségben számlázunk? Vagy esetleg kellene áfabevallást benyújtani? Továbbá, egy adótanácsadó azt mondta e cégnek, hogy ezt a tevékenységet (így külföldre) nem is végezhetné katás adózói formában! Ez valóban így lenne? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok.
Adott előleg követelésének engedményezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! „A” társaság termék vásárlása kapcsán előleget fizetett „B” társaság részére. Az előlegről a pénzügyi rendezés időpontjában 27 százalékos áfás számlát állított ki „B” Társaság „A” részére. „A” társaság engedményezési szerződés keretében engedményezéssel továbbadja „C” társaságnak a fizetett előleg követelését „B” hozzájárulásával. Kell-e számlát kiállítani áfatartalommal, és keletkezik-e áfafizetési kötelezettsége „A” Társaságnak, vagy elegendő az engedményezési szerződés mint könyvelési és utalási bizonylat? Válaszát előre is köszönöm.
Szálláshely Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérjük szíves állásfoglalását: Egy kft. bérbe vett egy szállásépületet, a bérbeadó biztosítja az ágyneműket, azok mosatását és egyebeket. 40 db 2-3 ágyas szobák vannak, recepcióval is rendelkezik személyzettel. A bérbevevő kft. szerződésben áll cégekkel, mely szerint havonta a szerződő cég munkásainak(kb.10-15 fő) szállást biztosít. Reggelit nem kapnak. Ebben az esetben a szolgáltatás igénybe vevőjének ezt 18 vagy 27 százalék adómértékkel kell kiszámláznia és milyen szolgáltatásnak kell feltüntetni? Válaszát előre is köszönjük. T.Mária
Alanyi mentes ev külföldi számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi adómentes katás egyéni vállalkozó egy angliai cégnek (kft.) szeretne weboldal készítéséről számlát kiállítani. Az angliai cégnek csak angol adószáma van, és nem áfaalany. Sem a magyar egyéni vállalkozó, sem az angol cég nem rendelkezik EU-s adószámmal. Ebben az esetben hogyan állíthat ki számlát az egyéni vállalkozó? Áfamentesen vagy áfásan? Szükséges EU-adószámot kérni a feleknek? Tisztelettel: TSGY
Export vagy belföldi értékesítés Kérdés
Tisztelt szakértő! Amerikai cég a webshopjában értékesített terméket magyarországi cégtől vásárolja úgy, hogy azt a magyar cég szállíttatja el (DHLszámla a magyar cégnek jön) az amerikai cég ügyfeleinek a világ különböző országaiba. Kérdés, hogy a magyar cégnek hogyan kell az ügyletet számlázni az amerikai cég felé? Van-e különbség, ha a végső vásárló magánszemély, ha uniós vagy harmadik országbeli? Köszönöm
Jogtalan kifizetésekkel, fiktív számlákkal összefüggő ügyben döntött a Kúria Cikk
Jogtalan kifizetésekkel, fiktív számlákkal összefüggő ügyben döntött a Kúria.
Számla teljesítési ideje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Építőanyag-kiskereskedelemmel foglalkozó cég az árut a nagykereskedő partnerétől a vevője címére történő szállítással rendeli meg. A nagykereskedelemmel foglalkozó partner cég a gyártótól szintén a végső felhasználó címére szállítással rendeli meg az árut. A szállítás megtörténik egy adott napon. Amíg a gyártó ezt számlázza a nagykereskedőnek, a nagykereskedő továbbszámlázza a kiskereskedelemmel foglalkozó cégnek, akár 30 nap is eltelik. Milyen teljesítési dátummal kell kiszámláznia a kiskereskedőnek a vevő részére a számláját?
Self billed számla eredeti példány Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni az alábbi kérdéskörben. Az egyik közösségen belüli vevőnkkel self billinges számlázásban vagyunk. Azt szeretném megkérdezni, hogy elfogadható az, ha a self billinges számlák csak másolati példányban állnak rendelkezésünkre? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!
Befektetési jegy Kérdés
Egy kft. euró pénzpiaci alapú befektetési jegyet vásárolt forgatási céllal. Az euró számláról napi rendszerességgel vásárol és kb. havi 4 alkalommal vált vissza. A banktól havi kivonatot kapunk a befektetési számláról. Kérdésem: hogyan kontírozzam a bankszámlakivonaton a napi, heti befektetésijegy-vételeket vagy -eladásokat? Válaszukat előre is köszönöm.
Bérleti díj mint közvetített szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy lízingcégtől bérel tehergépjárműveket, amiket bérleti szerződés keretében továbbad egy bérlőjének. A járművek tulajdonosa a lízingcég, üzembentartóként a társaság bérlője került bejegyzésre. A bérleti szerződésben havi bérleti díj került meghatározásra, ami nem egyezik meg a lízingcég által számlázott bérleti díjjal, illetve a bérleti időszak sem pontosan egyezik meg a két szerződésben. Milyen feltételek esetén minősíthetjük a lízingcég által kiállított bérleti díjas számlát közvetített szolgáltatásnak? A bérlőnkkel kötött bérleti szerződésben mi szerepeljen pontosan, hogy iparűzési adó szempontjából elszámolható legyen közvetített szolgáltatásként? Köszönettel.
Ügyvédi felszólítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk ügyvédi felszólítást kapott egy szállítói tartozásának behajtásáról. Ebben szó van a tartozás tőkeösszegéről, késedelmi kamatról, valamint az ügyvédi költség áthárításáról. Mi azt szeretnénk, hogy a plusz költségekről (késedelmi kamat, ügyvédi költség áthárítása) a szállító állítson ki egy számlát részünkre. Helyesen járunk-e el így? Természetesen egy bírósági ítélet esetén nincs szükség számla kiállításra, de szerintünk ez nem vonatkozik egy ügyvédi felszólításra.
Fizetés tag által fizetett szállítói számla után Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaság szállítói számláját kifizetheti-e a tulajdonos a magán bankszámlájáról, és ezt kölcsönszerződéssel vagy engedményezéssel dokumentálhatják-e? Amennyiben ez elfogadható, úgy hogyan tudja érvényesíteni a magánszámlán felmerült bank költséget? Ugyancsak kérdés ,hogy a magán bankkártyával történt fizetés esetén a társaság nevére szóló számla elszámolható-e és a tagnak akár pénztárból, akár átutalás útján megfizethető-e? válaszukat előre is köszönöm.
Építmény bérbeadása, tenyészállat, számlakiállítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Egy kft. 2014. évben magánszemélytől nagy értékű ingatlant vásárolt, mely gazdasági épületekből (állattartásra alkalmas) és udvarból áll. Ezeknek az épületnek egy részét szeretné bérbe adni egyéni vállalkozónak állattartás céljára. Kell-e felszámítani áfát a bérbeadás díjának kiszámlázásakor? A kft. tevékenysége között szerepel a bérbeadás. Az egyéni vállalkozó vásárolhat-e etetőberendezéseket a bérelt ingatlanra? 2. Egyéni vállalkozó tenyészállatot vásárol (szarvasmarha). Az szja-törvény 11. sz. melléklet II. 2.d.pontja alapján, akár egy összegben is elszámolható a tenyészállat beszerzési ára, de választható, hogy értékcsökkenés útján több év alatt számolom el. Ha egy összegben számolom el, akkor az de minimis támogatás? Ha nem, akkor a korábban elkülönített fejlesztési tartalék felhasználható-e a tenyészállat vonatkozásában? 3. Egyéni vállalkozó számlát állít ki áfa fizetésre kötelezett adózó részére. A szolgáltatás díjába pl. vetés beszámítódik a vetőmag értéke is, vagy műtrágyázás esetén a műtrágya értéke. Helyes ez a megoldás, vagy meg kell bontani és külön a vetésről és külön a vetőmagról kell kiállítani a számlát. 4. Mg-i e.v. termőföldet vásárol, de még nem tudja használatba venni 2 évig. A jelenlegi bérlő a bérleti díjat megfizeti. Ez a magánszemély vagy az egyéni vállalkozás bevétele? Van utána valamilyen adófizetési kötelezettség? Válaszukat előre is köszönöm!
Tanfolyam teljesítés időpontja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szervezetünk egy képzési program lebonyolítását rendelte meg egy felnőtt képzéssel foglalkozó cégtől mint alvállalkozótól. A közöttünk létrejött szerződés szerint a tanfolyam 2018 októberétől, 2019 júniusáig tart. A tanfolyam teljes díját, mely áfát is tartalmaz, a megbízó 2018. december 15-éig számla ellenében köteles kiegyenlíteni. Kérdésünk arra vonatkozik, hogy a képző cégnek milyen teljesítési dátummal, és mikor kell a számlát kiállítani szervezetünk felé? Feltételezésünk szerint ebben az esetben nincs időszakos teljesítésről szó. A teljesítés a tanfolyam befejezésekor történik, így ha december 15-éig ki kell egyenlíteni a díjat, az csak előlegnek minősülhet, így előlegszámlát a kiegyenlítést követően, végszámlát, mely tartalmazza az előleg elszámolását, a tanfolyam befejezésekor kell kiállítani. Helyes-e a gondolatmenet, vagy másként kell számlázni? Az áfa-visszaigénylés miatti adókockázatot szeretnénk biztosan elkerülni. Üdvözlettel, Eco-Design Kft.
Látvány-csapatsportok támogatása - kiegészítő sportfejlesztési támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk több sportegyesülettel kötött együttműködési megállapodást látvány-csapatsport támogatása céljából. A megállapodások elválaszthatatlan részét képezik a kiegészítő sportfejlesztési támogatási szerződések, melyek lehetnek támogatási és szponzori szerződések is. Kérdésem, melyben segítségét kérem, a szponzori szerződésekkel kapcsolatos. Abban az esetben ha támogatottal szponzori szerződés születik és a támogatott áfás számlát bocsát ki, van-e lehetőség az áfa összegének levonására, illetve a SPORTBEJ nyomtatványok az áfa értékkel növelt kiegészítő sportfejlesztési támogatás összegét kell-e szerepeltetni? Válaszát előre köszönöm. Tisztelettel