2541 találat a(z) számla cimkére
EU-s beszerzés, áfa Kérdés
Alapanyagokat szerzünk be EU tagországokból. Az egyik megrendelésre a cég leszállította a megrendelt teljes mennyiséget. Számlázni viszont 12 részletben szeretne. Megengedhető ez? Ebben az esetben hogyan kell az áfabevallásban elszámolni az áfa értékét? Abban az esetben, ha az EU-s cég hozza be Magyarországra a saját alapanyagát (áttárolja) kell-e adószámot kérnie? Hogyan tudja ezt továbbértékesíteni egy magyar cégnek?
Számlakibocsátó adatszolgáltatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a kimenő számlák előleglevonása alkalmával történő adatszolgáltatáshoz kapcsolódik az alábbi különböző esetekben: 1. Előlegszámla teljesítése 2018.06.hó, áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla 2018.09. havi, amely bruttó összegének áfatartalma 250 ezer ft, amelyből levonva az előleget az áfatartalom 50 ezer ft. 2. Ugyanez az eset, csak az előleg 2018. július havi. 3. Az előleg július havi áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla szeptember havi teljes összeg áfatartama 500 ezer ft, az előleggel csökkentett 300 ezer ft. 4. Az előlegszámla júliusi áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla szeptemberi, a teljes áfatartalma 200 ezer ft, az előleggel csökkentett áfa nulla. Kérdésem az, hogy a fenti esetekben mit kell tartalmazni a 2018. július 1-jétől érvényes kötelező adatszolgáltatásnak? Mi a teendő, illetve hogyan, mi módon javítható a helytelen adatszolgáltatás? Segítségüket előre is köszönöm.
Közüzemi díjak továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan-bérbeadással foglalkozó kft. a közüzemi díjakat (víz, gáz, áram, csatornahasználati díj) továbbszámlázza a bérlő részére. Kérdésem, hogy az említett szolgáltatás áthárítása során hogyan jár el helyesen a bérbeadó: ha "költségtérítésként" vagy ha "közüzemi díj áthárítása" címen számlázza tovább? A számlára szükséges ráírni, hogy: "a számla közvetített szolgáltatást tartalmaz"? Az említett közüzemi díjat mikor kell anyagjellegű ráfordításként, és mikor közvetített szolgáltatásként könyvelni? A közüzemi díjon felül a társaság a MÁV Zrt.-től igénybe vesz pályafelügyeleti- és vágányhasználati szolgáltatást, amelyet szintén áthárít a bérlő részére. Hogyan történik az említett szolgáltatás helyes elszámolása? Köszönöm a segítséget!
Itt a lista, hová mennek a héten az adóellenőrök Cikk
Közzétették a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) igazgatóságai az e heti adóellenőrzési terveiket, amelyek szerint őstermelők, piacok, vásárok lesznek a revizorok fő célpontjai.
Webáruház szállítási díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018.09.25-én az alábbi kérdést tettem fel:Tisztelt Szakértő! Van egy webáruház, amely a termékeit a Magyar Postával vagy GLS-sel szállítja ki a megrendelőkhöz. Költségként a 815-re könyveljük. Amikor a számlát kiállítják a vevőnek, akkor a szállítási költség külön soron jelenik meg, de a számlán nem szerepel, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz. Rajta kell lennie ennek a megnevezésnek ilyen esetben is? Erre az alábbi választ kaptam:SZAKÉRTŐNK VÁLASZA: Tisztelt Kérdező! Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 70. § (1) b) bekezdése alapján: "70. § (1) Termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetében az adó alapjába beletartoznak: b) a felmerült járulékos költségek, amelyeket a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója hárít át a termék beszerzőjére, szolgáltatás igénybevevőjére, így különösen: a bizománnyal, egyéb közvetítéssel, csomagolással, fuvarozással és biztosítással összefüggő díjak és költségek." Mint látható, az Áfa tv. 70. § (1) b) bekezdése lehetséges járulékos költségként a szállítási költséget kifejezetten említi, így esetében felmerül, hogy a postaköltség, járulékos költségként osztja a termékértékesítés adókulcsát. Üdvözlettel, Bartha László Köszönöm a választ, de a kérdésem nem ez volt! Megtennék,hogy a kérdésemre is válaszolnak? Előre is köszönöm!
A számlák ötödét késve rendezik Cikk
A számlák 77 százalékát fizetik időben a magyarországi ügyfelek, 19 százalékát késve rendezik, 4 százalékát pedig egyáltalán nem fizetik ki, ami megfelel a tavalyi adatoknak – ismertette Agárdi Marianna, az EOS Magyarország fedezetlen követeléskezelési igazgatója a kintlévőség-kezelő vállalatcsoport legújabb kutatásának eredményét szerdán, Budapesten.
Webáruház szállítási díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy webáruház, amely a termékeit a Magyar Postával vagy GLS-sel szállítja ki a megrendelőkhöz. Költségként a 815-re könyveljük. Amikor a számlát kiállítják a vevőnek, akkor a szállítási költség külön soron jelenik meg, de a számlán nem szerepel, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz. Rajta kell lennie ennek a megnevezésnek ilyen esetben is?
Repülőjegy és szállásköltség elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fióktelepünkhöz az anyacégünk megbízásából külföldi (a cégcsoport másik cégétől) belsőellenőrök érkeztek auditálásra. A cégcsoport belső szabályzata alapján a felmerülő repülőjegyeket és szállásköltségeket fióktelepünk fizette (a számlák vevőként ránk lettek kiállítva), majd könyvelte le költségként. Ez az eljárás helyes vagy további adóterhet, járulékot is figyelembe kell venni? Segítségüket előre is köszönöm.
Kérdéses számlaeredet Kérdés
Tisztelt Szakértő! A hétvégén igénybe vettem egy szállásszolgáltatást Budapesten. A fizetés előre történt a booking.com számára. Érkezéskor csak egy takarító hölgy volt, számlát természetesen nem kaptunk. Tegnap a booking.com-hoz fordultam, hogy kapok-e számlát, azt a tájékoztatást kaptam, hogy a szálláshely fogja küldeni. Ami meg is jött, pontosabban valami jött, amiről én nem gondolom, hogy számla lenne, csak egy excelben szerkesztett valami... ezt, hogy lehet ellenőrizni? Ha jól tudom, számlázni, csak hivatalos számlázóprogrammal, vagy regisztrált számlatömbbel lehet. Amennyiben ez a valami nem hivatalos számla, hol tudom megtenni a szükséges intézkedést/ bejelentést? Csatolom a "számlát" és várom válaszuk, köszönöm! https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Oe-O_aD4H2RYfDLmWUxVXkB-GiGROKmL-PrJchxoOQg/edit#gid=694485997
Katás egyéni vállalkozó, kompenzációs felár Kérdés
Alanyi adómentes, de kompenzációs felárra igényt tart a vállalkozó, tevékenysége mezőgazdasági termelés. Almát, bodzát termel, eddig felvásárlási jegyre történt az értékesítés. Most az egyik felvásárló azt akarja, hogy számlát bocsássunk ki. Mi a helyes, ha a vevő a felvásárlási jegy alapján veszi meg a terméket, illetve nekünk kell kiállítani számlát kompenzációs felár feltüntetésével? A NAV ügyfélszolgálatától azt a felvílágositást kaptuk, hogy csak a felvásárlási jegyen feltüntetett kompenzációt tudjuk érvényesíteni. Számlában nem tudjuk érvényesíteni, az őstermelői igazolványt le kellett adni, amikor a vállakozást meg kellett inditani a fiatal gazda pályázathoz. Elöre is köszönöm segítséget . Kutasi G.
Gépkocsiköltséghez történő hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk a cégautót használó munkavállalóitól havonta fix összegű költség-hozzájárulást szed be – a munkavállalók munkabéréből levonva. A kérdésem az lenne, hogy kell-e számlát kiállítani a költségtérítés összegéről, ha igen, akkor 27 százalék áfatartalommal vagy adómentesen, illetve hogy számvitelileg ez árbevételnek vagy egyéb bevételnek tekintendő-e? Üdvözlettel KZs
Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozói személyi jövedelemadózást alkalmazó egyéni vállalkozó 2018.01.01-től szünetelteti vállalkozását, egyúttal 2018.01.01-től az áfa alanyi mentességet választotta. 2008-ban 2 000 ezer Ft + áfa összegért vásárolt tárgyi eszközét (teherautóját) a szünetelés időszaka alatt 2018 szeptemberében értékesíti. A tárgyi eszköz beszerzési értéke a korábbi években amortizációs költségként elszámolásra került, nettó értéke 0 Ft. 1.) A szünetelés alatt állíthat-e ki számlát, illetve számlaadási kötelezettsége ugyanúgy fennáll-e? A tárgyi eszköz értékesítésére fel kell-e számolnia az áfát jelen áfa alanyi adómentes időszakában? 2.) A tárgyi eszköz értékesítés adózását a vállalkozói személyi jövedelem adózás, az önálló tevékenység szerinti adózás vagy az ingó értékesítés szerinti adózás szerint állapítja meg a szünetelő vállalkozó? Válaszát előre is köszönöm!
Számla adatszolgáltatás Kérdés
Szeretném kérdezni, hogy beszerzés esetén az áfabevallásban (M lapon) a 100 000 Ft feletti áfát hogyan kell bevallani? Például, ha ugyanazon szállító esetében 5 db számlának az áfa értéke meghaladja a 100 000 Ft-ot, akkor is kell adatot szolgáltatni róla? És külön külün fel kell-e sorolni a számlákat értékkel? Köszönöm válaszukat
Termékértékesítés, ha a termék nem jön be az országba Kérdés
Termékértékesítést bonyolítunk le magyar partnernek úgy, hogy az áru nem jön be Magyarországra, Hollandiából megy Csehországba, a cseh partner intézi a szállítást, viszont a magyar partnernek kell kiszámlázni a termékértékesítést. A kérdésem az lenne, hogy 27 százalékkal számlázom ki a magyar partneremnek?
Közösségi értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes egyéni vállalkozó közösségen belülre (Németország, Hollandia) számláz – magot, termést stb. Kérdésem az alábbi: kell-e közösségi adószámot fenti ügyletek miatt kérnie? Ha kell kérnie, A60-as bevallást kell benyújtania havonta? Számlát hogyan kell kiállítsa akkor, ha másik adóalanynak számláz –a vevőnek is van közösségi adószáma –, illetve ha a vevő nem adóalany (például egy magánszemély)? A számlán kell-e feltüntetnie: az alanyi adómentes vagy fordított adózás szöveget, illetve ezt mi alapján kell meghatároznom hogy mely szöveget kell feltüntetnie? Számlát elegendő-e euróban kiállítania – sehol nincs feltüntetve forint összeg, illetve árfolyam sem –, az MNB árfolyam használatára bejelentkezett. Számla összege beleszámít-e az alanyi adómentességi határértékébe? Köszönettel Orbán Ágnes