113 találat a(z) próbaidő cimkére
Próbaidő alatti felmondás táppénzen lévő munkavállalónak Kérdés
Próbaidő kikötésének tiltása Kérdés
Próbaidő alatt táppénz Kérdés
Próbaidő alatt okozott vagyoni kár Kérdés
Felmondás próbaidő alatt? Kérdés
Próbaidő Kérdés
Terhesség miatti elbocsátásért bírság is járhat Cikk
Próbaidejét töltötte a munkavállaló, amikor rosszul lett, és kiderült, hogy terhes. Munkaadója azonnal felmondott neki. A munkavállaló a megszűnt Egyenlő Bánásmód Hatóság feladatait átvevő Alapvető Jogok Biztosának Hivatalához fordult.
Munkaszerződés módosítása próbaidő alatt Kérdés
Munkavédelmi cipő levonása leszámoláskor Kérdés
Tilos a próbamunka, a próbaidő alatt lehet tesztelni a munkavállalókat Cikk
A próbaidő nevében szerepel a rendeltetése, ami az, hogy a munkáltató és a munkavállaló kipróbálják egymást, és ettől tegyék függővé a jövőbeli együttműködésüket. Ha bármelyik félnek nem felelnek meg a munkaviszony körülményei, a másik fél mentalitása stb., akkor indoklás nélkül azonnal felmondhatják a szerződést. Éppen ezért sem felel meg a törvénynek a munkáltatók azon gyakorlata, hogy a munkaviszony létesítését megelőzően próbamunka keretében dolgoztassák a munkavállalót.
Munkajogi szempontból miben más a szilveszter, mint a többi nap? Cikk
Szilveszter vonatkozásában számos munkajogi kérdés merül fel, így például az óév utolsó napján megkezdett és az újesztendő első napján befejezett munkavégzés, a próbaidő lejártának megítélése vagy az e napon született gyermekre tekintettel a szülőt megillető pótszabadság kiadásának érdekességei. Vajon miben más ez a nap, mint az év többi napja?
Próbaidőn lévő munkavállaló felmondása Kérdés
Szemüveg támogatása próbaidő alatt Kérdés
Munkaszerződés módosítása: mikor kötelező, mikor tiltott? Cikk
Ahogyan a munkaszerződést, úgy annak módosítását is kötelező írásba foglalni. Ha ez mégis elmarad, jogvita esetén a tartalmát annak kell bizonyítania, aki arra hivatkozik. A munkaszerződés ugyanis csak a munkáltató és a munkavállaló egyező akaratelhatározásával módosítható, egyoldalúan nincs rá lehetőség. Ugyanakkor van néhány olyan eset, amikor a munkáltató a munkavállaló kérelmére köteles hozzájárulni a módosításhoz, továbbá, amikor a munkáltató köteles ajánlatot tenni a módosításra, és végül bizonyos helyzeteken kizárt a munkaszerződés módosítása. Gyakran felmerülő kérdés, hogy a minimálbér, illetve garantált bérminimum összegének jogszabály alapján történő emelkedése miatt kötelező-e módosítani a munkaszerződést.