302 találat a(z) napidíj cimkére

Napidíj árfolyama Kérdés

Tisztelt Szakértő! Napidíj kapcsán az alábbi kérdést szeretném feltenni. Helyesen jár el cégünk, ha a február havi fizetést a gépkocsivezetőinknek, melyet március 10-én fizetünk ki, a január 15-ei MNB-árfolyam alapján forintosítjuk? Válaszát köszönöm. Üdvözlettel: Norbert

Átlagkereset Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bíróság átlagkeresetet kér, pontos megfogalmazásban ez áll: összes keresete, járandósága. Mit kell ilyenkor közölni? Például a gépkocsi-költségtérítés, napidíj, vagy béren kívüli juttatás beleszámít-e a kereset, járandóság fogalmába? Köszönettel várom válaszát.

Egyéni vállalkozó és a kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy alapítvány egy egyéni vállalkozót bízott meg azzal, hogy a közhasznú tevékenységéhez kapcsolódó feladat ellátása érdekében külföldre utazzon. Megtéríti számára a munkadíjon felül a repülőjegyet, a szállást, és napidíjat is kap. A repülőjegy a magánszemély nevérel, a szállásdíj az alapítvány nevére szól. A kérdésem az lenne, hogy ezeket a "járulékos" költségeket milyen módon kell elszámolni a vállalkozóval? Külföldi kiküldetési rendelvénnyel, vagy a vállalkozónak kell számlát kiállítania ezekről a költségekről? Nagyon köszönöm a válaszát. Lédererné

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk jelentős exportforgalmat bonyolít, ami miatt szükségessé vált, hogy a munkavállalóink külföldre utazzanak az üzleti partnereinkhez tárgyalásra, megrendelések lebonyolítására és egyéb hivatalos ügyekben. Kérdésem, hogy helyes-e az az eljárás, amely szerint a munkavállalók 1 napra 30 eurót kapnak, ebből 15 euró bizonylat nélkül elszámolható adómentesen napidíjként, 15 euróval pedig a cég nevére kiállított számlákkal (szálloda, utazás...stb.) elszámolnak?

Napidíj-elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Napidíjjal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nemzetközi fuvarozással foglalkozunk. Cégünk napi 40 euró napidíjat ad forintban a gépkocsivezetőknek. Nemrégiben olvastam egy NAV-állásfoglalást, miszerint a 3,5 tonna alatti járművet vezető sofőröknek nem számolható el a 3 000 forintos belföldi napidíj, mert a jogszabály szerint csak és kizárólag engedélyhez kötött közlekedési szolgáltatást végző cégek tehetik ezt meg. Mivel a 3,5 tonna alatti tehergépjárművekkel való fuvarozáshoz semmilyen engedély nem kell, ezért vonják meg a napidíj elszámolását. Mi a helyzet a külföldi napidíjjal? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: T. Norbert

Napidíjátalány 2016-tól Kérdés

Egy kft. futártevékenységet végez (főtevékenység: 4941 közúti áruszállítás). A futár dolgozók 8417 feorral lettek bejelentve alkalmazottként. Milyen feltételekkel lehet a napi 3 ezer forintos napidíjátalányt adni nekik adómentesen 2016-tól? Köszönettel.

Napidíj árfolyama Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk fuvarozással foglalkozik. Gépkocsivezetőink napi 40 eurónak megfelelő napidíjat kapnak forintban. A kérdésem a következő lenne. Megfelelő a számítási módszerünk, ha egy adott hónapban a napidíjat nem az előző hónap 15-ei árfolyam alapján forintosítjuk, hanem az elszámolható napidíj napján érvényes MNB-árfolyamon? Válaszát köszönöm, Norbert.

3 000 forintos napidíjátalány Kérdés

Tisztelt Szakértő! A belföldi hivatalos kiküldetést teljesítő munkavállaló költségtérítéséről szóló 437/2015. (XII.28.) kormányrendelet 5. §-a szerint a hat órát meghaladó kiküldetés esetén a belföldi közúti árufuvarozásban és személyszállításban gépkocsivezetőként foglalkoztatott magánszemély részére adható napidíjátalány 3 000 forint. A fenti jogszabály társaságunknál történő alkalmazhatóságával kapcsolatban szeretnénk állásfoglalásukat kérni: Hatvani székhelyű társaságunk szerződéses járatokkal munkásszállítást végez hatvani és jászfényszarusi székhelyű multinacionális vállalatok részére a települések 100 kilométeres vonzáskörzetéből. Autóbuszvezetőink munkaszerződésében az szerepel, hogy a munkavállaló tudomásul veszi, a munkaköréhez kapcsolódó munkáját, feladatait szokásosan a székhelyen/telephelyen kívül végzi. Buszvezetőink osztott munkakörben dolgoznak, a társaságunk székhelyén és telephelyén csak ritkán, adminisztratív teendőik és gépkocsijavítás miatt tartózkodnak. Dolgozóink egy része az adott napon a reggeli (munkaidő: 4-8 óráig), déli (munkaidő: 12-15 óráig) és éjszakai (munkaidő: 20-23 óráig) be- és hazaszállítást úgy végzik, hogy az osztott munkavégzések közötti pihenőidőt a járat indulási helyén (ami nem társaságunk székhelye) töltik. A fenti munkavégzés megfelel-e a fenti rendeletben megfogalmazott kiküldetésnek? Ebben az esetben dolgozóink munkaideje meghaladja a 6 órát. A fenti munkarend szerint dolgozó buszvezetőink megfelelnek-e a 6 órát meghaladó kiküldetésnek, és adható-e részükre adómentesen a 3 000 forintos napidíjátalány? Dolgozóink másik része a reggeli, délutáni és éjszakai be- és hazaszállítást úgy végzik, hogy az osztott munkavégzések közötti pihenőidőt a lakásukon töltik. Az ő esetükben is bár megszakításokkal, de összességében meghaladja a munkaidejük az adott napon a 6 órát. Ezen munkarend szerint dolgozó autóbuszvezetőink napi 6 órát meghaladó munkaidejét lehet-e 6 órát meghaladó kiküldetésként értelmezni, és részükre a 3 000 forintos napidíjátalányt adómentesen kifizetni, vagy a napi 6 órát meghaladó kiküldetést csak egybefüggően lehet értelmezni?

Alkalmi munkavállaló Kérdés

Közúti árufuvarozó cég alkalmi munkavállalójának adhatja-e a 3000 forintos belföldi napidíjat vagy a 60 euró külföldi napidíjat, illetve adhat-e üzemanyag-megtakarítást úgy, mint a főállású alkalmazottjának?

Belföldi napidíj belföldi fuvarozás esetén Kérdés

Belföldi közúti árufuvarozást végző társaság munkavállalói esetében a munkaszerződésben meghatározott munkavégzés helye változó. Naponta több fuvart is lebonyolítanak a munkavállalók "kiküldetésben", azonban a távollétek egyike sem haladja meg a hat órát. Együttesen naponta meghaladják azt. A változó munkahely miatt járhat-e nekik belföldi napidíj, és ha csak együtt számolva éri el a távollét időtartama a napi hat órát, kaphatnak-e napidíjat..

Belföldi napidíj 2016 Kérdés

Kedves Szakértő! Belföldi fuvarozó cég januártól napi 3000 forint adómentes kiküldetési költségtérítést adhat a dolgozóknak. Ennek az elszámolására vonatkozna kérdésünk. 1. A 1608-as bevallás melyik sorában kell bevallani az összeget? 2. Hogyan kell könyvelni és elszámolni a költséget? Köszönettel várjuk a választ.

Külföldi munkavállaló kiküldetésének napidíja Kérdés

Tisztelt Szakértő, Kérem, segítsen nekem a következőben. Egy másik közösségi tagállam hatóságai által kiállított A1 igazolással rendelkező, Magyarországon dolgozó külföldi munkavállaló részére napi 50 eurónak megfelelő napidíjat biztosítunk a kiküldetései során. Az igazolásra tekintettel a munkabéréből csak szja-t vonunk. Megtehetjük-e ugyanezt a napidíja esetében, amennyiben az 50 euróból adómentesen 15 eurót számfejtünk, a fennmaradó 35 euróra ugyanígy csak szja-fizetési kötelezettség keletkezik, vagy ebben az esetben a normál munkabér adózásával kell figyelembe venni? Tehát az a kérdésünk, hogy ebben az esetben felveszi-e a munkavállaló adózási státuszát a napidíj adóztatása? Válaszát előre is köszönöm szépen!

Napidíj számítása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Napidíj számításában szeretném kérni a segítségüket. Az egyik cégnél nettó 50 euró a napidíj (rendes, napi 8 órás a dolgozó). Hogyan kell kiszámolni a járulékot, illetve az adót? (Tudom, hogy van a napi 15 euró adómentes rész.) Részletes levezetést kérhetnék? Köszönettel.

Kiküldetés belföldre: mi jár, mi adható, mi jön még rá? Cikk

Egyéni vállalkozó alkalmazottaival együtt gyakran dolgozik belföldi kiküldetésben. Kaphatnak-e napidíjat, kötelező-e adni, mennyi lesz a közteher? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértő válaszolt.

Napidíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Utazási iroda buszvezetőinek (kiránduló buszok vagy sima, csak személyszállítást végző buszok) napidíjával kapcsolatban érdeklődnék. A belföldi napidíjátalány 3000 forint/nap külföldi 60 euró. A rendelet azt írja, hogy ezekben az esetekben a munkáltató a kiküldetés többletköltségeire tekintettel más juttatást nem ad. Nem tudom értelmezni a más juttatást, például szállás, gépkocsi üzemeltetéséhez szükséges költségek stb. elszámolhatók, vagy ezek is, az átalány fizetése mellett, az el nem számolható költségek közé tartoznak? Bár úgy gondolom, hogy ez az eset nem kiküldetés, de a napidíj fizetését ez nem befolyásolja. Ha a szállásköltség nem tartozik bele az átalány összegébe, és az tartalmazza a reggeli árát is, akkor 2016. évben is érvényes, hogy csökkenteni kell a napidíj mértékét? Üdvözlettel: Páll Miklós

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink