1448 találat a(z) munkaviszony cimkére

Nyigdíjas ügyvezető munkaviszonya Kérdés

Betéti társaság nyugdíjas beltagja 2018 .évben személyes közreműködésért tagi jövedelmet vett fel. Az ügyvezetést a társasági szerződés szerint munkaviszonyban látta el. 2019-től lehet olyan munkaszerződést kötni, melyben az orvosi tevékenység és az ügyvezetés is munkaviszonyban látható el. Elég erről egy társasági határozat, vagy a társasági szerződésben kell szabályozni? Egy kft.-tulajdonos nyugdíjas ügyvezető máshol munkaviszonyban volt. A kft.-ből nem vett ki jövedelmet, csak fizette az egészségügyi járulékot. 2019. évben munkaviszonyban látja el a feladatot, például havi 5000 forintért, akkor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? Köszönöm.

Nyugdíjas ügyvezető utáni egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Széles Imre társadalombiztosítási szakértő úr mai napon megjelent írásával kapcsolatban az alábbi kérdést teszem fel: Egy kft.-nek saját jogú nyugdíjas tagja vagyok, és személyesen részt veszek a társaság munkájában, valamint ügyvezetője is vagyok ugyanennek a társaságnak. Jól értem-e, hogy 2019-től, ha a társasággal kötött munkaszerződésem kiterjed a személyes közreműködésre és az ügyvezetésre is, akkor nem kell megfizetni a 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Szükséges-e ehhez, hogy a munkaszerződés szerint leaglább heti 36 órás munkaviszony? Köszönettel: Lovász János

Nyugdíjas ügyvezető munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Saját jogon öregségi nyugdíjas ügyvezető a 2019. évtől munkaviszonyban szeretné az ügyvezetői teendőket ellátni. Emellett egyéni vállalkozó is, kiegészítő tevékenységet folytató. Egyéni vállalkozásából kivétet nem realizál. Az lenne a kérdésem, hogy 2019-től a kft.-ben elláthatja-e munkaviszonyban a teendőit, illetve jövedelmére vonatkozóan van-e korlát a saját jogú nyugdíj miatt?

Öregségi nyugdíjas bt.-beltag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Saját jogon öregségi nyugdíjas bt.-beltag a saját bt.-jében az ügyvezetést díjazás nélkül végzi, a bt. megfizeti utána a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. Emellett ugyanitt a fizikai munka végzésére köthet-e munkaviszonyos munkaszerződést, amiből csak a 15% szja-t vonják, és semmilyen járulékfizetési kötelezettség nem áll fenn? Köszönettel: Pócsföldi Zoltánné

Nyugdíjas munkaviszonyos Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságban nyugdíjasként dolgozó alkalmazott munkaviszonyban bérként kivesz havi 500 ezer forintot. Egyéni vállalkozásában májusban elkészíti a személyi jövedelemadó bevallását, amiben megállapítja a vállalkozói osztalékalapját. Levonhatja ilyen esetben a másik munkáltatónál munkaviszonyból kapott jövedelmet? Üdvözlettel:Szűcs Ildikó

Gyes mellett egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy gyesen lévő anyuka, akinek van főállása és mellette szeretne mellékállású egyéni vállalkozó lenni. Kérdésem a következő lenne: ha az anyuka egyéni vállalkozó, köteles a főállásában is dolgozni, hogy mellékállású egyéni vállalkozó maradhasson vagy lehet úgy is dolgoznia, hogy a főállásában passzív a jogviszonya (a gyes miatt), és ez mellett mellékállású egyéni vállalkozó, amiben aktívan dolgozna? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

Kivás cég nyugdíjas ügyvezetőjének adóalapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Többen megkérdezték már, de mégsem teljesen értem, hogy a kft. 2019. évben saját jogú öregségi nyugdíjas tulajdonosa , ha munkaviszony keretében végez tevékenységet cégében, a neki kifizetett munkabér képezi e kiva alapját? Köszönettel!

Tb-fizetési kötelezettség Kérdés

60 évesen saját jogú nyugdíjat kapó (röntgenben dolgozott), ha bt. beltagjaként munkaviszonyt létesít 20 órára, milyen kötelezettségek terhelik a vállalkozót és a bt. beltagját?

Kft.-tag rehabilitációs ellátás igénylése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. tagja hogyan igényelhet rehabilitációs ellátást? A kft.-ben a feladatait munkaviszonyban látja el. Nem ügyvezető, egyszerű irodai feladatokat lát el. A társasági szerződésben sem szerepel semmilyen konkrét feladat ellátása. Rehabilitációs ellátás igényléséhez esetében elég, ha 1 nap fizetésnélküli szabadságot vesz ki, és úgy megvalósul az hogy nem végez azon a napon keresőtevékenységet, vagy meg kell szüntetni a munkaviszonyát? Természetesen a kft.-ben lévő tagsága megmaradna. Válaszát előre is köszönöm.

Nyugdíjas társas vállalkozó munkaviszonyban Kérdés

Egy kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó, aki a cégben, ahol tag is, az ügyvezetést nulla forintért látja el, eddig megfizette maga után a egészségügyi szolgáltatási járulékot. 2019. 02. hónaptól munkaviszonyban is dolgozna, határozott időre. Ebben az esetben milyen járulékokat kell megfizetnie az új szabályok alapján, és milyen bejelentési kötelezettsége van?

Nyugdíjas társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Létesíthet-e a nyugdíjas többségi tulajdonos a saját kft.-jével megbízási jogviszonyt vagy részmunkaidőben munkaviszonyt? Jelenleg ügyvezető, de a későbbiekben tanácsadóként szeretne részt venni a vállalkozásában. Milyen jogviszonyban célszerű vagy lehet heti két alkalommal munkát végeznie? Válaszát köszönöm.

Családtámogatás 2019 Kérdés

Kérdésem a csed, illetve a gyed folyósítási feltételeinek pontosítására irányul, konkrétan arra, hogy a szülés időpontjában munkaviszonyban kell-e állnia a kismamának, hogy ezen támogatási formákat folyósítani lehessen részére. A biztosítási jogviszonynak megfelelne, hogy 2 éven belül rendelkezni fog 365 napi biztosítotti idővel, csak félő, hogy a munkahely meg fogja szüntetni a munkaviszonyát a szülés időpontjáig. Ezzel kapcsolatban várom szíves válaszukat.

Szolgálati idő híján is nyugdíjat kapnának a legalább négy gyermeket felnevelő lengyel anyák Cikk

Lengyelországban a jövőben azok az anyák is kapjanak minimálnyugdíjat, akik legalább négy gyermeket felneveltek, és emiatt egyáltalán nem tudtak munkát vállalni, vagy nem szerezték meg a nyugdíjfizetéshez szükséges szolgálati időt – így döntött a szejm a csütörtökre virradóra elfogadott törvénytervezetben.

Ügyvezetők megbízás helyett munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szeretném a segítségüket kérni, hogy azok az ügyvezetők, akik eddig megbízási jogviszonyban látták el az ügyvezetést, a továbbiakban elláthatják-e munkaviszonyban? A társasági szerződés ügyvezetésre vonatkozó szabályai alapításkor a következőképpen lettek írásba foglalva: „13.3. A tagok és az ügyvezető személyes közreműködésének szabályai: A tagok nem kötelesek a személyes közreműködésre. Nem minősül személyes közreműködésnek az ügyvezetés és a képviselet ellátása, valamint a tagnak munkaviszonyban, illetve polgári jogviszonyban (pI. megbízás alapján) történő munkavégzése. Ezért járó díjazás a tagot az erre vonatkozóan meghozott taggyűlési határozat alapján megkötendő szerződés (munkaszerződés vagy megbízási szerződés) rendelkezései szerint illeti meg. Az új Gt. 22. § (2)-(3) bek. szerint megengedett és ezt lehetővé tevő, eltérő társasági szerződési rendelkezés értelmében a tag a tisztségviseléssel járó (személyes közreműködésnek nem minősülő) ügyvezetési tevékenységet akár munkaviszonyban, akár a Ptk.-nak a megbízásra vonatkozó szabályai keretében is elláthatja, figyelemmel a Gt.-ben meghatározott eltérésekre is. Továbbá az ügyvezetést ellátó tag munkaviszony keretében végezhet bármely más, munkavégzésre irányuló tevékenységet is a cégben. Ezért járó díjazás az ügyvezetést ellátó tagot az erre vonatkozóan meghozott taggyűlési határozat alapján megkötendő szerződés (munkaszerződés vagy megbízási szerződés) rendelkezései szerint illeti meg.” Kötelező-e ebben az esetben a cég társasági szerződését ügyvéd által módosítani és a cégbíróságon ezt bejelenteni (közzétenni), vagy elegendő egy taggyűlési határozat, mely lehetővé teszi az ügyvezető számára a munkaviszonyos jogviszonyt? Válaszukat előre is köszönöm!

Egyszemélyes kft. tagjának munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértők! Adott egy üzletviteli tanácsadással foglalkozó egyszemélyes kft., amelynek tagja jelenleg heti 36 óra melletti társas vállalkozó. Munkaviszonya 2019. 02. 28-ával megszűnik. Alkalmazottja nincs, a tanácsadásokat/tevékenységet maga a tag látja el egyedül. A kérdéseink a következők: 1. A tag lehet-e heti 36 órás munkaviszonyban a kft.-ben abban az esetben, ha az alapító okirat sehol sem rendelkezik arról, hogy az ügyvezető megbízással vagy munkaviszonyban látja el tevékenységét? 2. Amennyiben nem lehet, akkor elegendő-e készíteni egy alapítói határozatot 2019. 02. 28-ai dátummal, amelyben arról rendelkezik a tag, hogy 2019. 03. 01-étől munkaviszonyban is elláthatja az ügyvezetőséget, vagy mindenképpen cégbíróságon keresztül kell ezt megváltoztatni? 3. És amennyiben lehet munkaviszonyos, akkor kötelező a heti 36 órát elérő munkaviszony neki, vagy lehet részmunkaidős is, mivel maga a társaság alig működik, így a minimum járulékfizetési kötelezettség nagyon nagy terhet róna rá? Válaszukat előre is köszönjük. Tisztelettel: Kiskovács Norbert

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink