482 találat a(z) munkáltató cimkére
Nőtt az önkéntes pénztárak vagyona, de megcsappantak a munkáltatói befizetések Cikk
Nőtt az önkéntes nyugdíjpénztárak és az egészségpénztárak vagyona az első negyedévben éves összehasonlításban, azonban aggasztó, hogy jelentősen visszaestek a munkáltatói befizetések az adóterhek növekedése miatt – mondta Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (ÖPOSZ) elnöke a szervezet sajtóbeszélgetésén szerdán Budapesten.
Jogutódlás lehet-e az alábbi? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Mt. 36. § (1) bekezdése szerint a gazdasági egység (anyagi vagy nem anyagi erőforrások szervezett csoportja) jogügyleten alapuló átvételének időpontjában fennálló munkaviszonyból származó jogok és kötelezettségek az átadóról az átvevő munkáltatóra szállnak át. Kérdésem az, hogy jogutódlás-e az, ha kapcsolt vállalkozások (akár elismert vállalatcsoport) esetén megváltozik a szervezeti struktúra, és emiatt változna meg a munkáltató? Elképzelhető-e olyan változás, ahol emiatt egy munkáltató helyett kettő lenne, és ez jogutódlásnak számítana? Jól gondolom, hogy ilyen eset nincs (nem történik adásvétel, de például SZMSZ-változás igen)? Segítségét köszönöm. Tisztelettel.
Fizetési meghagyás: ilyen esetekben alkalmazhatja a munkáltató Cikk
A munkaügyekben alkalmazható fizetési meghagyásos eljárás részletszabályairól érdeklődött olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Munkáltatója bejelenti alkalmazottait? Itt megnézheti! Cikk
Összesen 4461 adózó szerepel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bejelentetlen alkalmazottakat foglalkoztató legfrissebb listáján.
Adómentes lakáscélú munkáltatói támogatás: ezekre kell ügyelni Cikk
Fontos-e az adómentes lakáscélú vissza nem térítendő munkáltatói támogatásnál a támogatott ingatlanban szerzett tulajdoni hányada, a házasság, a beköltözők száma? Olvasói kérdésekre Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Így kaphat lakhatási támogatást Cikk
Mit tehet a munkáltató, ha a számára fontos szakembernek nincs lakása a munkavégzés helyének közelében? Az adótörvények 2017. január 1-jétől hatályba lépett egyes rendelkezései több kedvezménnyel is segítik az álláskeresők lakhatásának munkáltatói megoldását, támogatását.
Tudálékosok kíméljenek! Szempontok munkaerő felvételénél Cikk
Legyen megfelelő szakismerete, de ne okoskodjon folyton. Legyen csapatjátékos, de ne szellőztesse ki a munkahelyi információkat. Milyen tulajdonságokkal rendelkezzen a megfelelő munkaerő, hogyan vizsgálhatja ezt felvétel előtt a munkáltató? Ismertetjük.
Több magánszemély lakhatási támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van olyan pont a törvényben, hogy ha "több magánszemély is jogosult adómentes lakhatási támogatásra ugyanattól a munkáltatótól ugyanazon lakás tekintetében, akkor azt közülük csak az egyik veheti igénybe". Nos: ha egy kertes házból van kialakitva 2 külön bejárattal (ház eleje, utcafront, és ház hátulja kertkapcsolat) 2 lakóegység, benne 1 szoba, konyhasarok, fürdőszoba), de ugyanazon a házszámon van. Akkor a fenti törvény a bérbeadóra, illetve a cégre, illetve a bérlőre nem érvényes? (Év elején a munkáltatónak adatot kell szolgáltatni, hogy a cégétől kiknek adott ilyen támogatást és milyen cimre? Ha egy címre 2 dolgozónak ad támogatást?) köszönöm válaszát
Keresőképtelen munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése Cikk
Hogyan szüntethető meg a tartósan beteg munkavállaló munkaviszonya? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Ezek a leggyakoribb munkahelyi adatkezelési hibák Cikk
A munkáltató a működése során személyes adatok sokaságát kezeli, mellyel összefüggésben számos hibát elkövethet. Ezek közé tartozik a jogalap nélküli vagy rossz jogalapra épülő adatkezelés, de az is előfordulhat, hogy a kezdetben még megfelelő jogalappal történő adatkezelés idővel fordul át jogellenesbe. Az alábbiakban néhány gyakori hibát, valamint a helyes megoldásokat mutatjuk be.
Minősítés/képzettség sorsa – munkajogi kérdés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hegesztő ismerősömtől különös dolgokat hallottam. Szerinte az általa szerzett minősítés nem kizárólag a hegesztőé, így bizonyos esetekben a munkáltató "megtartja" a minősítést. Ha ez így van, milyen esetekben lehetséges ez? Ha tanulmányi szerződés keretein belül szerez minősítést, vagy ha a munkáltató egyéb kötelezés nélkül fizeti, létezik olyan, hogy a munkavállaló "nem viheti magával" a minősítést, csak ha kifizeti a képzés költségét? Kié akkor a minősítés? Vagy ismerősöm valamit félreértett? (Én nem találtam ilyen dolgokra utaló jogszabályt, esetet.) Segítségét köszönöm!
Gyes melletti munkavállaló után fizetendő járulékok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyesen lévő kismama a gyes mellett munkaviszonyt szeretne létesíteni. Kérdésem, hogy a munkáltatónak milyen járulékokat kell fizetnie ezen munkavállaló után? Mint munkáltatót milyen kedvezmények illetik meg? Gyors válaszukat nagyon köszönöm.
Működik önnél visszaélés-bejelentési rendszer? Ezek a vonatkozó szabályok Cikk
A visszaélés-bejelentési rendszerek működtetésének célja a munkáltatók törvényes, illetve etikus működésének fenntartása, amihez kiemelt munkáltatói, sőt társadalmi érdek fűződik. Figyelembe kell venni azonban azt is, hogy a munkavállaló személyiségi joga csak akkor korlátozható, ha a korlátozás a munkaviszony rendeltetésével közvetlenül összefüggő okból feltétlenül szükséges és a cél elérésével arányos.
Munkáltató jogutódja Kérdés
Tisztelt Winkler Róbert! Köszönet az előző válaszáért. Az Önök szervezete vállal nyugdíjügyekben intézést, körülbelül mennyibe kerül és fizetni kell-e, ha semmit nem találnak keresettel kapcsolatban? Például a Kecskeméti Házgyárban dolgoztam több mint 3 évig és a nyugdijfolyósító minimum keresettel számolta a nyugdíjamat és a többi munkahelyeken hasonlóan járt el. Tisztelettel, Kővárfi Edith
Dolgozókat átveszi másik munkáltató Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy hotel üzemeltetését átveszi az egyik "A" Kft.-tól egy másik "B" Kft. Mindent átvesz, a dolgozókat is. Ebben az esetben a dolgozókat kijelenti az "A" Kft., másnap bejelenti a "B" Kft. Hogyan kell a dolgozók jogviszonyát ebben az esetben kezelni? "A" Kft. -nek ki kell fizetni az időarányosan járó szabadságokat és a munkaviszony megszűnésével az esetlegesen járó végkielégítést, vagy minden mehet folytonosan, átvezeti "B" Kft. úgy a dolgozókat , hogy átvállalja az áthúzódó szabadságokat? Van esetleg arra lehetőség, hogy ne kelljen "A" Kft.-nek végkielégítést fizetni a dolgozóknak, vagy eleve nem is kell?