586 találat a(z) kedvezmény cimkére
Visszamenőleg koronavírus-kedvezmény önellenőrzése Kérdés
Üzletnyitási kedvezmények Kérdés
Licenc könyvelése, és adókedvezménye Kérdés
Hybrid személygépkocsi-beszerzés tao-kedvezménye Kérdés
Kata, COVID-kedvezmény Kérdés
A munkaerőpiacra lépők után érvényesíthető szochokedvezmény Kérdés
Halasztott iparűzésiadó-bevallás: így kell számítani a szeptemberi előleget Cikk
A társaság 2020. szeptember 15. után adja be a 2019. évi iparűzésiadó-bevallását, így – a törvény szerint – szeptember 15-én az előzőleg bevallott előlegrészletet kell megfizetnie. Ez a 2019. szeptember 15-én esedékes, vagy a 2020. március 15-én esedékes előleg összegét jelenti? Ebben az esetben előlegrészlet-összegnek a bevallásban ezt az összeget kell feltüntetni? Ha nem, hanem a ténylegesen kiszámolt összeget, akkor az önkormányzatnak van-e lehetősége az előleg kiegészítését kérni a 2019. évi adókötelezettség szerint számolt előlegre? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Társaság nevére szóló számla – magánszemély vásárlása Kérdés
Kedvezmény áfa százaléka Kérdés
Így alakultak a keresetek májusig Cikk
2020. májusban a bruttó átlagkereset 398 800 forint volt, 9,4 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. 2020. január–májusban a bruttó átlagkereset 390 000, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 259 300 forint volt, mindkettő 8,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Építményadó: kit illet kedvezmény? – Döntött az Alkotmánybíróság Cikk
Az Alaptörvény arányos közteherviselést előíró rendelkezéséből nem olvasható ki olyan tartalom, amely a jogalkotó által a magánszemélyek számára biztosítani kívánt adókedvezményeket tilalmazná, illetőleg amelyet ilyen alanyi kör számára biztosított, meghatározott mértékű kedvezmény sértene – foglalta össze a jogiforum.hu az Alkotmánybíróság IV/1294/2017. számú, alkotmányjogi panaszt elutasító határozatát.
Háromszoros K+F kedvezmény alkalmazható hipaalapra? Kérdés
Rokkantsági ellátás Kérdés
Covid: katamentesítés Kérdés
Tisztlet Adózóna! Kérdezném, hogy van-e arról állásfoglalás, hogy az adott hónapokban kell-e a mentesített tevékenységből bevételnek lennie, hogy jogosan igénybe lehessen venni a kedvezményt? Például szálláshely-szolgáltatással foglalkozó egyéni vállalkozónak még februárban volt bevétele, márciustól már nem. Mentesített tevékenységet folytatna, de bevétele nincs. Ő jogosan veszi igénybe a kedvezményt? Március 26-i cikkükből idézve: "Másrészt a Rendelet szövege feltételként csupán annyit ír elő, hogy ezen tevékenységeket »folytatnia« kell a kataalanynak. Vagyis nem szükséges, hogy főtevékenységként végezze azokat, sőt, a megfogalmazás alapján az is kérdéses, hogy feltétel-e egyáltalán a bevétel tényleges elérése az idei évben. Álláspontom szerint az adott mentesített tevékenység folytatására akkor is sor kerül, ha egyébként még bevételt nem ért el az adóalany, de ténylegesen, fizikailag és igazolhatóan megtörténik a tevékenység folytatása." Köszönöm!
Adózási könnyítések veszélyhelyzet idején Cikk
Számos adózási könnyítést vezetett be a 140/2020. kormányrendelet. A bevallások, beszámolók benyújtási határidejének szeptember 30-áig történő meghosszabbítása mellett az adózók a koronavírusra hivatkozással az adótartozásukra 12 hónapos részletfizetést, illetve 6 hónapos halasztást, illetve egy adónemre 20 százalékos törlést kérhetnek.