82 találat a(z) karrier-rss cimkére
Tilos a próbamunka, a próbaidő alatt lehet tesztelni a munkavállalókat Cikk
A próbaidő nevében szerepel a rendeltetése, ami az, hogy a munkáltató és a munkavállaló kipróbálják egymást, és ettől tegyék függővé a jövőbeli együttműködésüket. Ha bármelyik félnek nem felelnek meg a munkaviszony körülményei, a másik fél mentalitása stb., akkor indoklás nélkül azonnal felmondhatják a szerződést. Éppen ezért sem felel meg a törvénynek a munkáltatók azon gyakorlata, hogy a munkaviszony létesítését megelőzően próbamunka keretében dolgoztassák a munkavállalót.
Béremelés: ennyit keresnek átlagosan a fizikai dolgozók Cikk
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1441 forint volt tavaly a negyedik negyedévben, ez 9 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában mért 1322 forinthoz képest – közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary.
Várandós munkavállaló: mennyibe kerül a munkáltatónak? – 1. rész Cikk
Egy várandós, majd gyermeket szült munkavállaló távollétre és különféle ellátásokra lehet jogosult, ebben az időszakban a munkáltató a munkájára nem számíthat, hiszen vagy már nem dolgozik – akár az egészségügyi állapota miatt, akár, mert nemsokára megszületik a gyermeke –, vagy gyermekgondozás céljából otthon van a gyermekével. Erre joga és lehetősége is, számos munkáltató azonban nem veszi jó néven a várandósságot, mivel jó ideig nem számíthat a dolgozóra, és még bizonyos mértékű költséget is jelent számára.
Minimálbér-emelés: kell-e szerződést módosítani, mikor adható kisebb összeg? Cikk
Január 1-jén jelentősen emelkedett a kötelezően alkalmazandó minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege, ami kihathat mind a már megkötött munkaszerződésekre, mind pedig azokra, amelyeket január 1. napját követően kötnek meg.
Friss KSH-jelentés a keresetekről: ennyi volt az átlagbér tavaly októberben Cikk
Tavaly októberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete 8,5 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A bruttó átlagkereset 431 300, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 286 800 forint volt – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Körforgásos gazdaság és adattudomány: új szakok a felsőoktatásban, kredit jár a sportolásért Cikk
A következő szemesztertől a többi között a körforgásos gazdasághoz és az adattudományhoz kapcsolódó új szakokkal bővül a hazai felsőfokú képzési kínálat - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A hallgatók egészséges életmódjuk érdekében kredittel ösztönözhetők rendszeres testmozgásra, sportolásra.
Hibrid munkavégzés: kell munkaszerződést módosítani vagy nem? Cikk
A koronavírus negyedik hulláma még felfelé ível, így egyre több foglalkoztató és munkavállaló tér vissza a távoli munkavégzéshez. Jelenleg is a veszélyhelyzetben bevezetett kormányrendelet szabályait kell alkalmazni a munka törvénykönyve helyett távmunka esetén. Megállapodás hiányában, az eredeti munkaszerződésben meghatározott munkaidő érvényes a munkavégzés helyétől függetlenül. Hibrid munkavégzés során azonban nem szabad megfeledkezni a munkaszerződés módosításáról sem – mutat rá az act Bán és Karika Ügyvédi Társulás szakértője.
A nap kérdése: mi lesz az átvitt pótszabadsággal, ha jövőre felmond a munkavállaló? Cikk
Ha a dolgozó munkaviszonya jövőre megszűnik, az egyedi megállapodás alapján átvitt életkori pótszabadságot hozzá kell számítani az éves szabadságához, és a munkaviszony megszűnésekor azt kell arányosítani, vagy az átvitt szabadságot az arányosítástól függetlenül meg kell váltani, ha azt nem adja ki a munkáltató? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Ő az Év Fiatal Vállalkozója Cikk
Egy mára milliárdos cégcsoportot felépítő zalaegerszegi polihisztor, Péntek Károly, a Windoor cégcsoport tulajdonosa lett az Év Fiatal Vállalkozója díj 2021 nyertese – írja a Piac és Profit.
Soha nem látott mozgás a munkaerőpiacon: mindennél fontosabb a fizetésemelkedés Cikk
Újabb jelentős mozgás indulhat be világszerte a munkaerőpiacokon – mutat rá a Randstad Workmonitor 2021-es második felmérése. A több mint 27 ezer dolgozó megkérdezésével 34 piacon, köztük Magyarországon végzett kutatás eredményei azt mutatják, hogy globálisan és itthon is egyre többen fontolgatják új munkahely keresését. Míg a nemzetközi adatok arra utalnak, hogy e mögött sok esetben a pandémia hatására átértékelt professzionális és személyes célok és a felülvizsgált munkaerőpiaci pozíció állhat, addig nálunk továbbra is – globális összehasonlításban is kiugróan magas léptékben – a bérezés és a juttatások vezetnek a karrierdöntések során.
Év végi juttatás: a magyar cégek alig több mint fele tervez adni a munkavállalóinak Cikk
A hazai cégek 58 százaléka tervez év végén valamilyen eseti juttatást adni munkavállalóinak – derül ki a Magyar Utalvány Zrt. októberben végzett felméréséből.
Pályázat külföldi ösztöndíj felvételi eljárásának támogatására Cikk
Ismét lehet pályázni a Stipendium Peregrinum ösztöndíj azon részére, amely a tehetséges fiatalok külföldi felvételi eljárását támogatja – közölte a Nemzeti Tehetség Központ.
Kétmilliós támogatás egy szakképzett fiatal elhelyezkedéséhez Cikk
A novembertől elérhető új bértámogatás a szakképzettséggel rendelkező, 30 év alatti álláskeresők foglalkoztatására ösztönöz.
Külföldi home office és az adózás – a munkáltató nem dughatja homokba a fejét Cikk
A távmunka előtérbe kerülésével egyre több munkavállaló szeretne külföldön, az ideiglenes otthonában dolgozni. Ilyen esettel találkozhatunk amikor a munkavállaló hozzátartozója, házastársa, barátja, szülei külföldön dolgoznak, vagy csupán a környezet, éghajlat, kultúra stb. miatt a munkavállaló rendszeresen látogat egy meghatározott országba, és ott hosszabb- rövidebb időn keresztül dolgozik. Cikkünkben adózási szempontból gondoljuk át ki viseli az kockázatot és kinek kell helyrehozni a hibát, ha később kiderül, hogy a munkavállaló külföldről végezte a munkát.
Támogatás szakképzett fiatalok foglalkoztatásához Cikk
A munkahelyteremtési program új eleme legfeljebb 9 hónapon át biztosíthat állami hozzájárulást a szakképzettséggel rendelkező, 30 év alatti álláskeresők elhelyezkedéséhez. A 2021. november 1-jétől kérhető támogatás három hónapon át fedezheti az újonnan felvettek munkatapasztalat-szerzésének költségeit, a folytatásban pedig Vállalkozások munkaerő támogatása keretében fél évre igényelhető az összesen 600 ezer forint – jelentette be Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.