2101 találat a(z) könyvelés cimkére
Ellopott pénz könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A házipénztárból a pénztáros ellopott 2 millió Ft-ot 2016-ban, amit elismert. Rendőrségi feljelentést is tettünk, az eljárás még folyik, bírósági tárgyalás még nem volt kitűzve. A pénztárhiány egyéb ráfordításként könyvelendő a pénztárral szemben. De a feljelentés alapján a követelésünket előírhatom T 36 - K 96, még a 2016-os évre? Köszönettel
Alapítvány – ingyenesen kapott hegedű könyvelése Kérdés
Az alapítvány célja fiatal tehetségek támogatása. Magánszemélytől kapott hegedűt, amit ingyenes használatba ad zenetanulásra, gyakorlásra. Ha megszűnne az alapítvány, a hegedű a zeneiskoláé lesz. A hegedűt könyvelhetem a nullás számlaosztályba érték nélkül? Adományként kell könyvelni valamilyen értéken? Könyvelhetem készletként, vagy tárgyi eszközként kell és értékcsökkenést kell elszámolnom? Köszönettel: NLN Könyvelő Kft.
Tranzakciós díj továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik könyvelt cégünk fesztivál- és koncertjegyek netes értékesítésével foglalkozik. Szeretné a banki tranzakciós díjakat (kártyás fizetés díja), átterhelni a vásárlókra. Ezt hogyan kell feltüntetni a számlákon? Mi például a Barion (ami jelen esetben a cég egyik bankszámlavezetője, hasonlóan a Paypalhoz) felé áfamentesen fizetjük ugye ezeket a díjakat, hiszen az bankköltség. Számlázva normálisan a tranzakciós díj plusz 27 százalék áfa, mint közvetített szolgáltatás? Vagy áfamentesen? És hogyan könyveljük a kimenő számlán lévő tranzakciós díjat? A normál bevétel részeként (91) vagy egyéb bevételként (96)?
Kártérítés, értékcsökkenés, társaságiadó-alap, na és a könyvelés Cikk
Másik fél hibájából kár keletkezett a vállalkozás gépében 2016-ban. A biztosító megítélte a kártérítést, amit csak az idei évben, de az is lehet, hogy csak 2018-ban fizet ki. Hogyan kell ezt figyelebe venni a társasági adó számításánál? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.
Installáció készítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy installáció készítése hová könyvelhető? A számla bto 863 600 forint, amely tartalmazza a szerelést, az anyagot és a munkadíjat. A számlában nincs külön részletezve, hogy mi mennyi. Köszönöm válaszát.
Osztalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a 2015. évben előírt 20 000 000 Ft osztalékot és nem tudta kifizetni a 2016. évben. Milyen lehetőségei vannak? Köszönettel várom a válaszát.
Könyvelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A követlkező kérdésem lenne. A könyvelő nem akarja befogadni 2017.01.24-én a 2016. 12.31-ei teljesítésű marketingszámlát, merthogy nem könyvelhető le, csak önrevizióval. A partnerem, aki kiállította a számlát, állítja,hogy mivel ez kiadás számla (marketing költség), ezért nyugodtan lekönyvelhető 2017. januárban. Kérdésem ez valóban így van? Köszönettel K. Éva
Elévült adótartozás kezelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság nagy összegű, több adónemben (köztük áfa, levont szja és járulék is) fennálló tartozását 2016. január 1. dátummal a NAV elévült követelésként leírta, amely az adófolyószámlán megjelent, erről külön tájékoztatást nem küldött. Kérdésem az lenne, hogyan kell ezt könyvelni, le kell könyvelni egyéb bevételként, és a társasági adót utána megfizetni? Hogyan kell kezelni a munkabérből levont járulék- és adótartozást? A munkavállalókat érinti-e, hogy a bérükből levont járulékokat csak bevallotta a cég, de meg nem fizette? Válaszukat előre is köszönöm.
Veszteségrendezés a végelszámolás alatt Kérdés
Egy kft. 2010-ben leszállította a jegyzett tőkéjét 3millió forintról 500 ezer forintra. A 2,5 millió forintot azonban nem tudta visszafizetni, még 1,35 millió forint tagokkal szembeni kötelezettség áll fent. A cég végelszámolási eljárást indított. Az ügyvéd szerint a Ctv. 107-108 §-ai szerint a veszteség rendezhető. Korrigált végelszámolási nyitómérleget kell készíteni. A tagoknak a hitelezők fedezetére harminc napon belül rendeznie kell a hiányzó összeget. Hogyan kell ezt a rendelkezésre bocsátott összeget könyvelni? Van-e adó- vagy illetékvonzata? Végelszámoláskor hogyan kell ezt kezelni a vagyonfelosztási javaslatban? (Az ügyvéd szerint ez nem tagi hitel, de akkor hogy könyvelem?) Mi a jó megoldás? Előre is köszönöm.
Import Kérdés
Tisztelt Szakértő! Import könyvelésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni Öntől. Cégünk Kínából vásárol anyagot. Pro forma számlát kapunk, amit kiegyenlítünk, majd hónapokkal később jön meg az anyag és a számla, és kezdődik meg a vámügyintézés. A könyvelési tételeket szeretném, ha levezetné, és mellé írná, hogy mikor, melyik árfolyamon történik a könyvelés. Valamint szeretnék választ kapni arra is, hogyan alakul a könyvelés, ha a pro forma számla 2016. évi, de a termék vámolása, illetve a végszámla 2017. évi. Segítségét előre is köszönöm!
Tudnivalók a pénzügyi lízingről és könyveléséről Kérdés
Tisztelt Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő! Kicsit leegyszerűsítette a könyvelést az azonos című cikkében, mert az életben sokszor nem ez történik. A lízingbe vevő kiválasztja a gépforgalmazónál, és ott áfás számlát adnak az ELŐLEGRŐL, melyet a forgalmazó felé kiegyenlít. A lízingcég ezután ezt mint önrészt beszámítja a nyílt végű lízingszerződés megkötésekor. Fenti eseményeket Ön hogyan könyvelné le? Ezután már az történik, amit Ön levezetett. A példában Ön a levonható áfa összegére T36-K 44 egyéb követelésként könyveli a teljes beruházás levonható áfarészét. Onnan nem kell havonta az áfás törlesztőrészlet-számlánál átvezetni a levonható áfatételeket? Vagy hogyan szűnik meg a 36 Különféle egyéb követelések tartozik egyenlege?
Alapítvány – síremlék-felújítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alapítvány egyik célja a város első polgármestere síremlékének felújítása. A síremlék nem az alapítvány tulajdona. A kérdés: a síremlék felújítási összegét a 86. számlacsoportba vagy esetleg az 52. számlacsoportba kell könyvelni? NLN Kft.
Természetben nyújtott adomány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk (kft.) 2016-ban természetbeni adományt adott át egy kiemelkedően közhasznú társaságnak. A közhasznú társaság az adományról az igazolást kiállította, melyben számszerűsítette annak értékét. Az általunk átadott árukészlet után, beszerzéskor társaságunk az áfát visszaigényelte, mivel továbbértékesítési céllal szerezte be az árut. A raktárban azonban a csomagolás sérülése miatt már nem tudjuk kiskereskedő partnereinknek továbbértékesíteni a kapott termékeket, ezért döntöttünk az adományozás mellett. Kérdéseim: milyen bizonylattal tudom a készletből kivezetni az eladományozott árukészletet 2016 december 31-én? Mi a helyes elszámolása a könyvekben és a társaságiadó-bevallásban az ilyen típusú adománynak? (Társaságunk év közbeni készletnyilvántartást nem vezet, a készletet év végén tételes leltárral állapítja meg). Kell-e az adomány után áfát vagy más jellegű adót fizetnünk? Válaszukat előre is köszönöm.
Nonprofit kft. támogatásának könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy nonprofit kft., amely EU-s támogatást vesz igénybe lakhatási támogatások nyújtásához, külföldi és magyar rászorultak részére. A kapott támogatással utólag számolnak el. Szeretném kérni, hogy legyen szíves kontírozni a kapott és felhasznált támogatást, valamint a szakmai felügyeletet ellátó minisztérium által – dokumentumok hiánypótlásának szükségessége miatt – felfüggesztett költségek könyvelését. Az előző könyvelő a lakásokba beszerzett asztalokat, szekrényeket és egyéb berendezési tárgyakat az 5-ös számlaosztályban könyvelte le. Hogyan javíthatom a 2014. évi könyvelést? Válaszát köszönöm.
Bt. áttérése év közben katára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Havi áfabevalló bt. február elsejétől szeretne a kata hatálya alá tartozni. A januárban kiállított februári teljesítésű számlákat melyik időszakra kell könyvelni? A bt. továbbra is az áfa hatály alá fog tartozni, és a fenti számla áfája már ezt az időszakot terheli? Köszönettel.