71 találat a(z) készpénzfizetési korlát cimkére

A társas vállalkozások tagjainak adómentesen adható juttatások Kérdés

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Ingatlaneladás készpénzkorlátos? Kérdés

Készpénzfizetési korlát átlépése Kérdés

Készpénzfizetési korlát: mikor számítsuk egybe az ügyleteket? Cikk

Cikkünk első részében megvizsgáltuk, hogy kire, milyen ügyletekre, milyen szerződésekre vonatkozik a készpénzfizetési korlát, és kire, milyenekre nem; most pedig arra keresünk választ, hogy mikor kell egybeszámítani az ügyleteket, és mikor vizsgálhatjuk külön azokat a készpénzfizetési korlát szempontjából.

Készpénzfizetési korlát: ezekre figyeljen, hogy megússza a bírságot! Cikk

Kire, milyen ügyletekre, milyen szerződésekre vonatkozik a készpénzfizetési korlát, és kire, milyenekre nem? Ismertetjük a tudnivalókat.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Felmerült egy kérdés, melyben segítségét szeretném kérni készpénzfizetési korlát kapcsán. Tudomásom szerint egy naptári hónapban egy szerződés keretében maximum havi másfél millió forint fizethető ki készpénzben. Fölötte csak utalni lehet. Ez a korlát vonatkozik két kapcsolt kft. közötti kölcsönre is? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Készpénzes fizetés-e a bankszámlára történő készpénzbefizetés? Cikk

Készpénzes fizetésnek számít, ha a vállalkozó úgy egyenlíti ki partnere számláját, hogy személyesen bemegy annak számlavezető bankjába, s ott készpénzt fizet be a partner bankszámlájára? Beleszámít ez a készpénzfizetési korlátba? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás, a a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Készpénzes kifizetés a banki befizetés? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben a vállalkozó úgy egyenlíti ki egyik partnere számláját, hogy személyesen bemegy a partner számlavezető bankjába, s ott fizet készpénzben a partner bankszámlájára, az készpénzes kiegyenlítésnek számít? A készpénzfizetési korlátba beleszámít? Válaszát előre is nagyon köszönöm.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bankszámlanyitásra kötelezett vállalkozásunk a nagybani piacon rendszeresen (hetente két alkalommal) árut (gyümölcsféléket)vásárol egy bankszámlanyitásra kötelezett vállalkozástól. Az áruvásárlásról sem szóbeli, sem írásbeli szerződés nem keletkezik. Az árut a szállítás előtti napon minden alkalommal telefonon rendeljük meg. Az áru ellenértékét minden esetben készpénzben egyenlítjük ki, amelyről készpénzfizetési számla készül. A számla mellékleteként szállító levelet és EKÁER bejelentési adatlapot is kapunk, amelyen cégünk címzettként van megjelölve. A számlák bruttó összege az adott hónapokban meghaladja a 1,5 millió forintos határt. Kérdésünk az, hogy ezeket a megrendeléseket önállóan, egymástól elkülönülten kell kezelni és az adott hónapban kiállított készpénzfizetési számlákat a 1,5 milliós készpénzfizetési korlát tekintetében összevontan kell-e figyelembe venni? Válaszukat előre is köszönjük!

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Folyamatos teljesítésű ügyletnél (havi könyvelés), ha a szolgáltatás nyújtója nem áfakörös, tehát alanyi adómentes, valóban össze kell számítani az ügyleteket éves szinten és így már biztosan beleesik a 1,5 milliós készpénzfizetési korlátba. Havi szinten kell ezt figyelni, vagy ebben az esetben éves szinten? Valahol ezt olvastam. Kérem, hogy ezt megerősíteni vagy cáfolni szíveskedjen. Köszönettel. Reinhardt Éva

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem partnerét úgy fizette ki (1,5 millió Ft felett), hogy megbízást írt a partner részére, aki a cég (ügyfelem) számlájáról felvette a pénzt és írt róla utólagosan egy nyilatkozatot, hogy a felvett összeget bizonyos számlák kiegyenlítés céljából vette fel. Ez elfogadható megoldás? A bankszámlakivonat és a nyilatkozat alapján a pénzfelvételt a számlák kiegyenlítéseként könyveljük.

2 millió forintos összeghatár bejelentésének eltörlése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy katás egyéni vállalkozó, aki alanyi adómentes, vesz a vállalkozása céljából egy ingatlant egy kft.-től. A vételárból 10 millió forint készpénzben lenne teljesítve. Az megállapításra került már, hogy erre az ügyletre az 1,5 millió forintos készpénzfizetési korlát nem vonatkozik, mert az alanyi adómentes egyéni vállalkozó nem pénzforgalmi számla nyitására kötelezett. Az is megállapítást nyert, hogy az Art. 2018.01.01-től hatályos új változata szerint egy ilyen ügylet már nem bejelentésköteles a NAV felé (a 2 millió forint feletti készpénzforgalom bejelentési kötelezettsége megszűnt). Azonban az egyik NAV ügyintéző azt mondta, hogy csak a bejelentési kötelezettség szűnt meg, attól még tilos a 2 millió forint feletti készpénzforgalom Magyarországon (tehát ha egy ilyen eset kiderül, bírságolnak, viszont bejelentési kötelezettség nincs, mert nem kötelezik az adózókat arra, hogy tegyenek bejelentést önmagukra, hogy szabályt szegtek, és a NAV bírságolja meg őket). Mivel azonban nem találtunk ilyen szabályt, újra felhívtuk a NAV-ot. Az másik NAV ügyintéző már nem tudott ilyen szabályról. Ezért a kérdésünk az, hogy létezik-e ilyen szabály, és ha igen, akkor hol találjuk meg, pontosan hogyan szól. Előre is köszönjük válaszát!

Készpénzfizetési korlát Kérdés

A kft. szeretne telket vásárolni magánszemélytől 10 millió forintért. A magászemély nem hajlandó bankszámlát nyitni csak készpénzben kéri a pénzt. Kifizetheti-e a kft., aminek, ha jól tudom, lejelentési kötelezettsége van, de kell-e utána fizetni még esetleg büntető kamatot?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink