71 találat a(z) készpénzfizetési korlát cimkére

Váltóval való fizetés Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha készpénzben, váltóval fizetek ki egy szállítói tartozást, és az magasabb összeg, mint 1,5 millió forint, be kell jelentenem a NAV felé a váltó kifizetését?

Mi számít a készpénzfizetési korlát átlépésének? Cikk

A készpénzfizetési korlát átlépésének számít-e, ha az ugyanattól a cégtől, készpénzben, kisebb tételekben vásárolt áru számlái összesen meghaladják a 1,5 milliós határt? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Készpénz engedményezés Kérdés

Engedményezési szerződés alapján fizet készpénzben "C" vállalkozás "A" vállalkozásnak 10 000 000 forintot. Terheli-e bejelentési kötelezettség valamelyik vállalkozást a készpénzfizetési korlát átlépése miatt?

Készpénzfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes őstermelő bárányt vásárolt készpénzes számlával, 3 millió forintért egy kft.-től. Az őstermelőre nem vonatkozik a 1,5 millió forintos készpénz fizetési korlát? Ha igen, mi a teendő, be kell jelenteni a NAV-hoz, és 20 százalék bírságot meg kell fizetni?

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Mi a könyvelő feladata, ha azt észleli, hogy ügyfele átlépte a készpénzfizetési korlátot? Köszönettel

Készpénzes számla véletlenül utalásos számlaként lett kezelve Kérdés

Tisztelt Szakértő! Először az lenne a kérdésem, hogy egyes adókötelezettségekre vonatkozó ellenőrzés keretén belül az ellenőrzés megkezdéséig van-e lehetőség önellenőrzésre. A probléma, hogy 2015-ben néhány készpénzes számla utalásos számlaként (szállító) lett kezelve és ez záráskor nem derült ki. A következő évre vonatkozóan kaptuk a fent említett ellenőrzéstípust. Megoldásnak ezeket a számlákat 2016 év elején pénztárból kiegyenlítettük. Kérdésem, hogy ez vethet-e fel valamilyen adóbírságot, hogy a kiegyenlítés csak 2016 januárjában lett kiegyenlítve. Ebben az esetben figyelembe kell venni-e a 1 500 000 forintos gazdálkodó szervezetekre vonatkozó szabályt? Ha csak emiatt esetleg ezt a szabályt megszegjük mivel lehet számolni. Egyébként ez a szabály maximálisan be van tartva. Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Készpénzfizetési korlát Kérdés

"A" cég kölcsönt adott kamatfizetés kikötése mellett "B" cégnek. Pár hónappal később szolgáltatást nyújtott "B" cég "A" cégnek. A kölcsönt nem fizette vissza "B" cég "A" cégnek a számla benyújtásakor, hanem beszámították a szolgáltatásnyújtás kiegyenlítésébe. A kamat összege nem érte el a 1,5 milliós készpénzforgalmi limitet. Kérdés: 1.) A kölcsönt, illetve a beszámítást be kellett volna jelenteni a készpénzforgalmi 1,5 millió forintos limit miatt? 2.) Mi az a minimális kötelező kamat, amit kölcsön esetén fizetnie kell egy kft.-nek egy másik társaság felé?

Készpénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy ingatlant kíván eladni, a vevő a foglalót készpénzben teszi le, ami 2 500 000 Ft. Kérdésem: milyen bírság vagy büntetés sújthat bennünket, ha az 1 500 000 Ft készpénzhatárt túlhaladjuk, illetve ezt az ingatlan ladásnál nem kell figyelembe venni? Várom mielőbbi válaszukat. Üdvözlettel: Klenovszkiné Szépvölgyi Terézia

Készpénzfizetési korlát: mikor kell összeszámítani az ügyleteket? Cikk

Fuvarszervező cég fuvarozó társaságokkal fuvaroztat. Egyik fuvarozója készpénzben kéri a számlái kiegyenlítését. Előfordul, hogy egy hónapon belül több fuvart kap más-más időpontban, más-más relációra. Mindegyik fuvarra külön szerződés, számla készül, de egyenként a számlák összege nem haladja meg az 1,5 millió forintot. Ezzel kizárható-e, hogy a NAV összevontként, egy szerződésből adódóként kezelje ezen ügyleteket? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Start up cégbe történő befektetés Kérdés

Egy kft. mint kültag belép egy betéti társaságba (várhatóan a bt. start up cég lesz, de a pontos definícióra vonatkozó törvényi rendelet sajnos nem jelent még meg). A kft. vagyoni betétje 25 000 forint. Ez a kft. mint kültag jegyzett tőkén felüli vagyonként 13 500 000 forint összeget kíván a társaság rendelkezésére bocsátani. A tagok jóváhagyták, hogy a jegyzett tőkén felüli vagyonként a belépő kültag a társaság rendelkezésére bocsásson 13 500 000 forint összeget, amely a társaság tőketartalékát fogja képezni. Kérdések: - erre a 13 500 000 forintra vonatkozik az Art. 38. § (3a) bekezdése szerinti készpénzfizetési korlát? - A kft. könyvelésében a 13 500 000 forint összeg rendelkezésre bocsátásának könyvelése hogyan történik? 17-es számlaosztályba?

Külföldi vállalkozás magyarországi telephelye számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Helyesen van-e kiállítva az a számla, ahol a számla kibocsátója egy román cég magyarországi fióktelepe, mely rendelkezik magyar áfás adószámmal és kiállított több millió forintról készpénzes számlát. Kiállíthat-e? Rá nem vonatkozik a készpénzfizetési korlát? Köszönöm szépen a segítségüket!

Tulajdonosnak adott kölcsönből szállítói tartozás kiegyenlítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég korábban kölcsönt nyújtott az egyik tagjának jegybanki alapkamat + 5 százalék kamatra. Kérdésem a következő: az időközben keletkezett szállítói tartozást, a tulajdonos kifizetheti-e közvetlenül a szállítónak készpénzben? És ilyenkor is figyelni kell-e a készpénzfizetési korlátra? Nagyon köszönöm a válaszát előre is.

1,5 milliós készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ingatlanértékesítés kapcsán lenne kérdésünk. Az eladó magánszemély, míg a vevő számlavezetésre kötelezett jogi személyiségű társaság. Ebben az esetben a társaság fizethet-e 1,5 millió felett készpénzben a magánszemélynek vagy alkalmazni kell a készpénzfizetési korlátot? Várom mielőbbi válaszukat! Köszönettel

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy ha egy 1,5 millió forintnál nagyobb áfatartalmú (megközelítőleg 10 millió forint vagy annál nagyobb bruttó értékkel rendelkező) eredetileg átutalásos fizetési módozatú számlát részletekben készpénzben egyenlít ki a partner az eladó székhelyén a házipénztárba, akkor ez az ügylet készpénzfizetési korlát alá esik-e vagy sem? A számlán szereplő teljesítés egy szerződésből eredő egyetlen szolgáltatás értéke. Válaszát köszönöm!

1,5 milliós készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Ügyintéző! Legyen kedves az alábbi ügyben állásfoglalást adni. Egy egyéni vállalkozó lakásokat értékesít magánszemélyeknek. Ez esetben, mivel az összeg meghaladja a 1,5 millió forintot, a magánszemély fizethet-e készpénzben a vállalkozónak? Köszönettel: Tóth Mária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink