71 találat a(z) készpénzfizetési korlát cimkére
Fix 20 százalékos mulasztási bírság mérséklésének lehetősége Kérdés
Az egyik helyi céget a készpénzfizetési korlát megszegése miatt (az adót és a kapót is) 20 százalékos mulasztási bírsággal sújtották. A cég a hibát elkövette, de a jogszabály nem a konkrét esetre lett kitalálva, amit a revizorok is készséggel elismernek (egy iroda a leánynak és anyának, földbérleti díj kifizetése mindkét cégnél, de csak az anya hozta ki a pénzt, a leány számlatörlesztésként készpénzben kapta, amit még aznap bérleti díjra ki is fizetett) . Kérdés: van-e esély a határozat ellen mérséklés tárgyában fellebbezni? Észrevételre a válasz, hogy a fix összeg nem csökkenthető . Esetleges jogesetek?
Kifizetés váltóval Kérdés
Tisztelt Szakértők! Váltóval történő készpénz-kifizetés beleszámít-e az 1,5 millió készpénzfízetési korlátbav? Válaszukat előre is köszönöm.
Készpénzfizetési korlát Kérdés
Kérdésem a következő: a mezőgazdasági haszonbérleti szerződésű földbérleti díj kifizetésére vonatkozik-e a 1.5milliós korlát? Köszönettel.
Készpénzfizetési korlát Kérdés
Társaságunk ugyanattól a cégtől havi több alkalommal különböző építési anyagokat vásárol, esetenként 300-400eFt összegben. Sajnos fizetés csak készpénzes lehet,mert nem adnak a cégnek átutalásra anyagokat. Szerződés nincs a két cég között, így akkor minden egyes vásárlás külön szerződésnek minősül? Így akkor akár több alkalommal is , 6-8 alkalommal is hozhatunk -e el különböző építési anyagokat akár 4millió ft értékben is , vagy ebben az esetben is érvényes a havi 1,5millió ft-os értékhatár.Köszönöm.
Készpénzfizetés korlátozása Kérdés
Kérem szíveskedjenek tájékoztatni, hogy az 1 millió 500 ezer forintos készpénzfizetési korlát vonatkozik-e közösségen belülről történő beszerzés, illetve közösség területén történő értékesítés (tehát közösségi adószámmal rendelkező közösségi adóalanytól történő beszerzés, illetve felé történő értékesítés) esetére is? Köszönöm válaszukat.
Készpénzfizetési korlát Kérdés
Tisztelt SzakértőI Egy kft üzlethelyiséget vásárolt, bérbeadás céljából. Az utolsó részletet, melynek összege 1,8 mft volt idén februárban fizette ki, figyelmeztetésem ellenére, készpénzben. Kérdésem, hogy ez is termékértékesítésnek minősül-e és vonatkozik rá az 1,5 mft-os határ? Mivel nem éri el a 2 mft-ot (nem kapcsoltak) ezért ezt most az adóhivatal felé tudomásom szerint nem kell bejelentenem.Várom véleményét!Köszönettel!Vágner Emília
Készpénzfizetési korlát Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vonatkozik-e a 1,5 milliós készpénzfizetési korlát, abban az esetben is, ha a zöldségkereskedő ugyanattól a partnerétől, de adott hónapon belül több alkalommal vásárol árut esetenként 2-300 ezer forint értékben, de a hó végére ez meghaladja akár a 2 millió forintot is.
Készpénzfizetési korlát uniós szállító esetében Kérdés
Az Art. 2013. január 1-jétől hatályos 38. § (3a) bekezdése alapján pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó adóköteles tevékenysége keretében más, pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózónak a vele vagy más jogalannyal kötött szerződés alapján, az abban meghatározott szolgáltatás vagy termékértékesítés - általános forgalmi adó felszámítása esetén az általános forgalmi adóval növelt - ellenértékeként, szerződésenként egy naptári hónapban legfeljebb 1,5 millió forint összegben teljesíthet készpénzszolgáltatást. Szeretném megkérdezni, hogy külföldi (uniós) szállítónál is érvényes ez a korlátozás?
Készpénz fizetési korlát Kérdés
Zöldség-Gyümölcs kereskedéssel foglalkozó vállalkozás értékesít almát készpénzért 1,5 M Ft értékben hétfői napon. Ugyanaz a vevő kedden vásárolna még almát, mi a teendő a készpénz fizetési korlát figyelésénél? A vevő fizethet készpénzzel, vagy ez ugyanannak a "szerződés"-nek minősül? Mi a helyzet ha ugyanez a vevő a keddi napon más gyümölcsöt vásárolna? Akkor is egy szerződés alá tartozik és nem fizethet készpénzzel?
Készpénzfizetési korlát: célszerű bankkártyával fizetni Cikk
A készpénzfizetési korlát vonatkozik-e a kereskedelmi forgalomra? Amennyiben például a kereskedő rendszeresen jár a Metróba. Össze kell-e ezt számítani? Olvasónk kérdésére Szolnoki Béla, az Adózóna szakértője válaszol.
Készpénzfizetési korlát Kérdés
Készpénzfizetési korlát vonatkozik-e a kereskedelmi forgalomra? Amennyiben például a keresekedő rendszeresen jár a Metróba. Azt össze kell-e számítani?