307 találat a(z) felszámolás cimkére
Egyezségkötés a felszámolás során: lehetőség a cég megmentésére Cikk
Gyakran érdemes egyezséget kötni a hitelezőkkel – még a NAV-val is – felszámolás helyett. Összefoglaltuk, hogy miről szólhat a megállapodás, mik a feltételek és milyen papírmunkát kell elvégezni hozzá.
Soha nem látott csúcson a megszűnő vállalkozások száma Cikk
Több mint ötezer vállalkozás szűnt meg szeptemberben Magyarországon, ennyi törlés még soha nem volt egyetlen hónapban. „Nem lepődtünk meg az adaton, világos volt, hogy augusztusban jelentős ügyhátralék halmozódott fel a cégbíróságon, és az alacsony értéket ősszel ismét magasabbak követik” – mondja Tóth Tamás, az adatokat közzétevő Opten ügyvezetője. A céginformációs szolgáltató a következő hónapokban is sok törlésre számít.
Felszámolás alatti felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég felszámolás alatt áll. Egyik munkavállalójának 2015. 08. 19-ével letelt a gyes. Mivel a cég nem működik, így 08. 10-én postázásra kerültek a felmondási papírok a munkavállalónak, hogy a cég 08. 25-ei kezdő időponttal felmond neki. A dolgozó nem vette át a levelet, 09. 09-én nem kereste jelzéssel jött vissza. Mivel így a felmondás nem lépett életbe, így 09. 10-én ismét postázásra kerültek a papírjai, ahol az új felmondás kezdő időpontjának már 09. 16-a lett megjelölve. Kérdésünk: Mi van olyankor, ha most sem veszi át a levelet, és így az új felmondási dátum sem lép hatályba. Így akár 1 éven át is megteheti, hogy nem veszi át a tértivevényes leveleket a felmondásról? Ebben az esetben mit tehet a munkáltató ? Válaszukat előre is köszönöm.
Felszámolás ideje alatti járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. felszámolás alá került. A cég vezetőjének (társas vállalkozás tagja) tagi jogviszonyának vége a felszámolás kezdő időpontja előtti nap. A kérdésem az lenne, hogy felszámolás ideje alatt kell-e bármilyen járulékot fizetnie? Úgy tudom, hogy már nem terheli semmilyen járulékfizetési kötelezettség, hiszen bért sem vesz fel. Megerősítését kérném. Üdvözlettel: Szűcsné Urbán Ágnes
Végelszámolná a cégét? Teendők lépésről lépésre Cikk
Mi a menete annak, ha egy nem működő és tartozás nélküli kft. tulajdonosai „bezárnák” a céget? A végelszámolás szabályaira vonatkozó olvasói kérdésre dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó válaszolt.
Nem fizet a vevő? Ezt teheti a kényszerhitelező Cikk
Milyen eszközök állnak a kényszerhitelezők rendelkezésére? Hogyan érvényesíthetik követeléseiket? Összefoglaltuk a preventív teendőket, továbbá a csőd, a felszámolási és a végelszámolási eljárás alatt megtehető lépéseket.
Végelszámoló járulékfizetése (folytatás) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Értem, amit mond, de mi van akkor, ha munkaviszony keretében látja el nulla forintért a feladatot? Ilyen megoldás lehetséges, vagy esetleges megbízási jogviszony keretében? Ezek szerint, ha valaki saját elhatározásból dönt, hogy megszüntetné a céget, mert tudja, hogy már nem tud fizetni, akkor még újabb járulékok zúdulnak a nyakába. Ebben az esetben semmilyen más megoldás nincsen, csak a felszámolás. Ezzel a NAV jól fog járni? Előre is köszönöm a válaszát.
Biztosítási jogviszony felszámolás alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ellen megindult a felszámolási eljárás 2015. 06. 24-én. A cég magáról a felszámolásról értesítést a felszámoló cégtől a mai napig nem kapott, a cégközlönyből értesült az eljárás megindításáról. A volt ügyvezető megbízási szerződéssel végezte ügyvezetői feladatát, mellette heti 40 órás munkaviszonyban piackutató tevékenységet végzett. A felszámolási eljárás megindulásakor ügyvezetői megbízatásának lejártát bejelentette a NAV felé, a heti 40 órás munkaviszonya megmaradt. A felszámoló a 08-as bevallásokat nullás adattartalommal nyújtotta be a NAV felé, a heti 40 órás fennálló munkaviszonyt (piackutató munkakörben) nem vette figyelembe. A cég telefonon felvette a kapcsolatot a felszámolóval, aki a mai nap folyamán utasította a tulajdonost hogy 06. 23-áig visszamenőleg szüntesse meg a piackutató munkaviszonyt. Jogszerű ez az eljárás? Nem a felszámolónak kellene a munkaviszonyt megszüntetni azzal a nappal, amikor észlelte a munkaviszony fennállását? Megteheti a volt ügyvezető, hogy most, majdnem másfél hónappal a felszámolási eljárás elindulása után visszamenőlegesen, 06.23-ai dátummal bejelenti a munkaviszony megszűnését? Hiszen a munkáltatói jogokat 2015. 06. 24-étől már a felszámoló gyakorolja. Köszönettel: Reményi Győzőné
Nem kapta meg munkabérét? Így érvényesítheti követelését Cikk
Még mindig gyakori, hogy a felszámolás, kényszertörlés alatt álló cégek nem fizetik ki munkavállalóik bérét. Összefoglaltuk, mit kell tenni a követelés érvényesítése érdekében.
Így vérzik el naponta több tucat cég Cikk
Az elmúlt egy év alatt – 2014. június és 2015. május között – 14 518 cég ellen indult felszámolási eljárás. A munkanapokat számolva naponta csaknem 60 cég szűnik meg ilyen módon. Ijesztőnek tűnik ez a szám, annak ellenére, hogy az utóbbi hat esztendőben ez volt a legalacsonyabb. A gazdasági válság kezdete (2008) óta egyébként összesen 116 025 gazdasági társaságot számoltak fel – tájékoztat a feketelista.hu.
Törölt adószám, felszámolás, végelszámolás Kérdés
A cég adószámát törölték, mert nem küldte el a beszámolót, mivel ez utólag pótolva lett, ezért a kényszertörlést megállították. Hogyan tudom helyreállítani az adószámot, mi a további teendő, ha mégis törölni fogják a céget, mi a menete, lehet-e választani felszámoló biztost, vagy kirendelik? Felszámolás vagy végelszámolá? A kft.-nek van 1 200 000 forint tartozása az adóhatóság felé. Előre is köszönöm a választ.
Biztosítási jogviszony felszámolási eljárás alatt 2. rész Kérdés
Nőjön a tartozás a felszámolás alatt lévő kft.-ben, vagy valamelyik társas, illetve egyéni vállalkozásában? A felszámolási eljárás megindulása előtt a Fővárosi Törvényszék felszólította a tartozás rendezésére, és csatolta a magánszemély ügyvezető tulajdonában álló családi ház tulajdoni lapját is a felszólításhoz. Amennyiben a felszámolási eljárás elhúzódik, akár évekig, és ebben a cégben nő a tartozás, elveszítheti az ügyvezető a tulajdonát képező ingatlant? A kft.-ben semmilyen vagyon nincs, nincs eszköz, nincs kintlévőség. Mögöttes felelősség jogcímén felel az ügyvezető a saját magánvagyonával a kft. tartozásáért? Ha elér a tartozás egy bizonyos összeghatárt, onnantól mindenképpen belép a mögöttes felelősség? Megszűnhet-e a munkaviszonya az 1. számú kft.-ben a felszámolás beindulása után, illetve célszerű-e, ha megszűnik, és inkább döntése alapján valamelyik másik vállalkozásában vallja be a járulékot (ott nő a tartozás tovább)? Köszönettel: Reményi Győzőné
Pénztárhiány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy felszámolás alatt lévő bt. mérlegében 4 millió forint pénztárállomány szerepel, amivel az ügyvezető (aki egyben a kültag) elszámolni nem tudott. Hogyan kell kezelni a felszámolónak ezt az összeget? Abban az esetben, ha ez az összeg a pénzkezelésért felelős személy jövedelme, akkor annak adóvonzatait hogyan, és kinek kell rendezni? Válaszát előre köszönöm.
Kft. felszámolása Kérdés
Egy kft.-t a tulajdonosok szeretnének megszüntetni. Tartozása van az adóhivatal felé, amit nem tudnak rendezni. A tulajdonos tagi kölcsönt vett fel a kft.-től, amit az adóhivatal lefoglalt tartozása miatt a végrehajtási eljárásban. Ha visszafizetésre kerül a kölcsön és a tárgyi eszközök rendezése is megtörténik, elindítható a felszámolás, és mi a további teendő?
Vevőkövetelés és kezességvállalás Kérdés
Egy kft. az egyik vevője felé fennálló követelését és az addig elszámolt értékvesztését ki szeretné vezetni, mivel a vevővel szembeni felszámolási eljárás befejeződött. A vevő ügyvezetője készfizető kezességvállalási nyilatkoztot tett – mint magánszemély – a követelés teljesítésére korábban, a felszámolási eljárás megindulásakor. Hogyan kell ezt könyvelnünk? Ki kell vezetni, illetve bekönyvelni a tételeket tételesen a ráfordítások és bevételek közé, vagy egymással szembeni átvezetéssel (31-ről 36-ra) lerendezhető?