307 találat a(z) felszámolás cimkére

Zárt végű pénzügyi lízing lezárásának könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk lízingátvállalással lízingelt egy ingatlant zárt végű pénzügyi lízing keretében. Időközben a finanszírozó felszámolás alá került, és a lízingelt ingatlant a jelenlegi tartozásnál jóval kisebb értékben meg tudtuk vásárolni. Kérdésem, hogy hogyan kell könyvelni a lízingkivezetést és az adásvételt?

Munkabér felszámolásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy szolgáltató kft, amely felszámolás alá került, és a felszámolása befejeződött. A kft. tartozása 1 fő alkalmazottjának a nettó munkabére volt. A volt munkavállaló a bérgarancia alapból megkapta a munkabérét, amelyet nettósítva utaltak ki. A megszűnt munkáltató kft. adótartozás nélkül szűnt meg, a dolgozóktól levont és a munkáltatói adók és járulékok is mindig rendezve voltak, mivel szakmunkás képzéssel is foglalkoztak, és a szakképzési hozzájárulás igényelt összegéből az adók és járulékok átvezetéssel rendezve voltak. A volt munkavállaló után így kétszeres járulékbefizetés történt. Kérdésem: milyen módon kérhetné a magánszemély a duplán levont járulékok kifizetését?

Csökkenőben a cégtörlések, növekedőben a felszámolási eljárások Cikk

Csupán 9409 cég szűnt meg 2017 harmadik negyedévében, 2013 óta nem volt ilyen alacsonyan a számláló – közölte az Opten Kft.

Szja-fizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdés: Egyik jelenlegi ügyfelünk korábbi cégét (kft.) felszámolták. A cég a felszámolást megelőző évben vállalkozási hitelt vett fel, amelyet nem tudott visszafizetni. A kezes a kft. ügyvezetője volt. A hiteleket folyósító bank a követelést eladta egy követelésbehajtó cégnek. E cég a követelés egy részét elengedte egy meghatározott összeg, időben történő befizetése esetén, amely összeget a felszámolt cég ügyvezetője, mint magánszemély fizet be. Kérdésünk az, hogy a magánszemélynek van-e szja-fizetési kötelezettsége az elengedett összeg vonatkozásában? Köszönettel: Dr. Kovács Károlyné

2004 óta nem működő családorvosi vállalkozás kényszerfelszámolása Kérdés

A végelszámoló és felszámoló, valamint fedezetlenül felfogadott ügyvédjük hibájából a beltag 5 éves megbízatásának lejárta, valamint a tagok válása, a beltag külföldre távozása után sem törölték a céget az egyedül maradt kültag (szerénységem) nyugállományba vonulása ellenére sem. A kintlévőségek behajtására a végelszámoló és felszámoló, de az ügyvéd sem tett kísérletet. Az anyagi kár netto 32 millió forint, aminek a fedezetére a különvagyont képező, perspektivikusan a cég nevére vásárolt ingatlant akarták bevonni a felszámolásba. Az ügyvéd ellen ügyészségi eljárás indult, a felszámoló ellen könyvelő kamarai eljárás fél éve. Nem tudom az általam lakott ingatlant felújítani, mert nincs a nevemen még mindig (én fizettem ki, nyugdíjas kültagként magamra engedményezve a tőlem elvált, tartósan külföldre költözött orvosnő beltag helyett minden tartozásunkat). Hogy lehet kikényszeríteni a nevemre visszavételt 12 év után adó- és illetékmentesen? Az ingatlant a családunk lakta két gyermekünkkel, a cég céljaira soha nem használtuk. Nem került apportálásra sem. Van-e kártérítési lehetőség az elhúzódó eljárásban és milyen jogcímen? (lakáshasználat, rezsik fizetése, állagmegóvás, karbantartás, amortizáció címén stb.)?

Felszámolás regisztrációs díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Felszámolás alatt lévő cég felé a kft. bejelentette a követelését, és befizette a követelés nyilvántartásba vételéhez kapcsolódó regisztrációs díjat. A regisztrációs díj és a felszámoláshoz kapcsolódó ügyvédi díj elszámolása hova történik? Köszönöm válaszukat!

Árverés felszámoláskor: drágábban kelhetnek el a vagyontárgyak Cikk

A felszámolási eljárásban az adós vagyonának nyilvános értékesítésére vonatkozó rendelkezések módosításáról nyújtott be előterjesztést az igazságügyi miniszter és a nemzeti fejlesztési miniszter a kormány részére.

Mikor felel teljes vagyonával a beltag a bt. tartozásaiért? Cikk

Sokan kérdezik, hogy mikor hajtható be a beltagon a betéti társaság NAV-os vagy egyéb tartozása. A társaság tartozásaiért elsősorban a társaság felel a vagyonával. Ha a társaságnak nincs elegendő vagyona, akkor a polgári jog szabályai szerint mögöttes felelősséggel rendelkező beltag köteles a saját vagyonából kifizetni a társaság adósságát.

Felszámolás alatt lévő cég megbízásos ügyvezetője és egyéni vállalkozói jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésben kérem szíves válaszukat: Egyszemélyes kft. ügyvezetője egy nyugdíjas személy, aki a megbízatását megbízási jogviszonyban látja el (nem ezen személy a cég tulajdonosa). A kft. úgy döntött, hogy szeptember 01.-től végelszámolással megszűnik. A kérdés az, hogy ezen időszak alatt a (jelenleg még) ügyvezető nyithat-e katás egyéni vállalkozást? Ugyanis az ügyvéd azt mondta neki, hogy végelszámolási időszak alatt - a kft.-ben lévő teljeskörű ügyvezetői felelősség miatt - nem lehet egyéni vállalkozó. Válaszukat előre is megköszönve tisztelettel maradok

Ezeket nézi az áfalevonási jog vizsgálatakor a NAV Cikk

Megtörtént-e a számlán feltüntetett gazdasági esemény, valóságosak-e a felek, van-e adószámuk? Számos banánhéjon elcsúszhat az adózó, azaz az adóhatóság megtagadhatja az adólevonási jogot. A NAV erről szóló útmutatóját ismertetjük.

Új felszámolási hullám várható Cikk

Az év első feléven jóval kevesebb céget számoltak fel, mint egy évvel korábban, de sokan újabb felszámolási hullámra számítanak – tájékoztatott a feketelista.hu.

Áfa-visszaigénylés felszámolás, végelszámolás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: van-e lehetőség visszaigényelhető áfa kiutalásának kérésére felszámolás, illetve végelszámolás alatt, vagy azt csak a záró bevallásban lehet kérni? Köszönöm válaszát

Zárás kivára évközben történő átlépés miatt Kérdés

Egy kft. a társasági adó hatálya alól átlépett a kiva hatálya alá 2017. április 01-gyel. Azt olvastam, hogy olyan beszámolót kell készíteni, mintha megszűnne a kft. Első kérdésem a határidőkkel kapcsolatos. A NAV telefonos segítsége alapján a beszámolót még nem adtam be, mert azt mondták, hogy az általános szabályok szerint, 150 nap áll a rendelkezésemre. Én úgy gondoltam, hogy a záró adóbevallást is – értelemszerűen – ezzel a határidővel kell benyújtanom. Most viszont kaptam egy levelet, melyben azt írják, hogy 8 napon belül pótoljam. Egy megerősítést szeretnék kérni a helyes határidőkre vonatkozóan. A másik kérdésem: Mi a teendőnk azzal a Németországba kiszámlázott kintlévőséggel, melyet 2016-ban számláztunk ki, s a mai napig nem fizette ki arra történő hivatkozással, hogy felszámolásba ment át a cég. Sajnos, itt nem jelentettük be a „hitelezői igényünket”. Leírhatom, illetve a kivára való áttéréskor le kell írni veszteségként? Természetesen a társaságiadó-alapot megnövelve ezzel az összeggel. Egy román cég tartozik egy 2015. évi számlánk összegével, melynek behajtásával megbíztunk egy romániai ügyvédet. Az ügyvéd tájékoztatása szerint a cég a felszámolás alatt is dolgozik, bevételei vannak, a felszámoló egy bírósági eljárás keretében elismerte jogos követelésünket. Elvileg valamikor utalni fogja. Gondolom céltartalékot nem képezhetünk erre a tételre. Leírhatom-e/le kell-e írnom áttéréskor veszteségként, illetve hagyhatom-e nyitott követelésként? Köszönettel:Boskóné

Nőtt a cégtörlések száma Cikk

1 éves csökkenő trend után 2017 második negyedévében újra növekedésnek indult a cégtörlésszámláló. Ráadásul a megszűnések mögött újra a felszámolások vannak felfutóban, tehát a cégstruktúra fertőzöttsége növekedőben van – közölte az Opten.

Őrzési díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Felszámolás alatt lévő cég tulajdonában lévő gépeket őrzi társaságunk 2014 óta. Megállapodás nem jött létre közöttünk, mert végelszámolás alatt került a kft.-hez, és ezt követően indult meg a felszámolás, amiről tudomásunk sem volt. A felszámoló szeretné befejezni a felszámolást, ezért lépett velünk kapcsolatban. A kérdésem az lenne, hogy az őrzési díjat külön megállapodás alapján kiszámlázhatjuk-e visszamenőlegesen, hogy ne kelljen áfa-önellenőrzéseket készíteni? A bérleti díj tudom, hogy folyamatos teljesítésnek minősül. Kérdezem: raktározás címén lehetne számlázni? (Az is szolgáltatásnak minősül.) Várom szíves válaszukat. Köszönettel: Szabó Kálmánné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 December
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink