778 találat a(z) felmondás cimkére
Próbaidő alatti felmondás táppénz idején Kérdés
Táppénz alatt levélben tudják közölni a próbaidős felmondásom? Ha a próbaidőm végén járok már, fekvőbeteg vagyok, nincs meghatalmazottam a leveleim átvételére, és esetleg kapok ajánlott levélben felmondást, de azt nem tudom átvenni, közben a próbaidőm lejár, érvényes-e a felmondásban szereplő dátum, vagy a kézbesítési vélelmet kell-e figyelembe venni, ami már a próbaidő lejárta utáni időszakra esne?
Milliók forogtak kockán – prémium kifizetéséről döntött a Kúria Cikk
Milliókat követelt munkaadójától ki nem fizetett prémium címén egy vezető beosztású munkavállaló, arra hivatkozva, hogy a prémium szabályzatot nem közölték vele. A Kúria honlapján tájékoztatott az Mfv.II.10.340/2018.-as számú ügyben hozott határozatáról.
Felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy táppénzes állományban lévő munkavállalónak felmondhat-e a munkáltató, megfelelő indokolással Válaszukat előre is köszönöm.
Felmondás nyugdíjas munkavállalónak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Mt. 68. § (2) szerint a felmondási idő legkorábban "a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év," követően kezdődik. Mi a helyzet a nyugdíjas munkavállaló esetében, aki keresőképtelen, de nem betegség, hanem üzemi baleset következtében?
Azonnali felmondás a leendő szakszervezeti vezető kirúgása tükrében Cikk
Kiemelt figyelem követi azon munkavállaló esetét, akit azonnali hatállyal elbocsátottak az esztergomi Suzuki gyárból. A dolgozó az újonnan alakuló alapszervezet titkára lett volna. Az azonnali hatályú felmondásnak szigorú, határidőhöz kötött feltételei vannak, melyek elmulasztása a munkaviszony jogellenes megszüntetését eredményezi. E jogával a munkáltató a választott szakszervezeti tisztséget betöltő munkavállalóval szemben is élhetne, így kizárólag jogi szempontból nézve nehezen magyarázható, miért volt ennyire sietős a munkaviszony megszüntetése.
Felmondás átadása és keresőképtelenség kezdete azonos napon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak hétfőn megkíséreltük átadni a felmondást, amire közölte, hogy rosszul érzi magát és elhagyta a helyszínt. Felvettük a jegyzőkönyvet, amit hárman aláírtunk (a munkavállaló már nem volt ott). Délután felhívott minket, hogy az orvos keresőképtelennek nyilvánította hétfőtől. Bár időben hamarabb kíséreltük meg átadni a felmondást, mint ahogy elment orvoshoz, kérdésünk az, hogy elkezd-e telni a 30 nap, vagy ahhoz akár 1 napra is, de keresőképessé kell válnia? A táppénzes papíron a hétfői nap fog szerepelni, mely nap azonos lesz a felmondás és a jegyzőkönyv napjával. Érvelhetünk azzal, hogy a felmondás és a jegyzőkönyv hamarabb lett megírva, és előbbit pedig legalább pár órával előbb próbáltuk meg átadni, mint ahogy keresőképtelenné vált? Köszönöm.
Felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy anya fizetés nélküli szabadságát tölti két gyermekével. Az első gyermeke után gyest, a második gyermekére tekintettel gyedet kap. Szeretné az apa a jelenlegi munkáját megtartva igénybe venni az ellátásokat, mivel ő a jövedelmei után magasabb összeget kapna, az anya maradna otthon továbbra is a gyerekekkel és fizetnék az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Az lenne a kérdésem, hogy ha az anya nem kapja az ellátásokat, úgy megilleti-e a felmondási védelem a gyermek hároméves koráig?
Családtámogatás 2019 Kérdés
Kérdésem a csed, illetve a gyed folyósítási feltételeinek pontosítására irányul, konkrétan arra, hogy a szülés időpontjában munkaviszonyban kell-e állnia a kismamának, hogy ezen támogatási formákat folyósítani lehessen részére. A biztosítási jogviszonynak megfelelne, hogy 2 éven belül rendelkezni fog 365 napi biztosítotti idővel, csak félő, hogy a munkahely meg fogja szüntetni a munkaviszonyát a szülés időpontjáig. Ezzel kapcsolatban várom szíves válaszukat.
Munkaviszony megszűnése után megküldött orvosi igazolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Munkavállaló munkaviszonyát megszüntettük (hiányzás miatt, eltűnt a munkavállaló), a kilépőpapírjait rendben megküldtük a részére. Azonban a kilépő papírok megküldése után 3 héttel juttatott el hozzánk egy orvosi igazolást. Ebben az esetben kötelesek vagyunk befogadni az orvosi igazolást, és a számfejtést módosítani, és esetleg egy járulékkülönbözet elszámolását kezdeményezni? 2. A munkavállaló munkaviszonyát megszüntettük (szintén eltűnés, hiányzás miatt), azonban a kilépőpapírok megküldése előtt tudomásunkra hozta, hogy beteg, és orvosi igazolással rendelkezik. A munkavállaló többszöri írásbeli felszólításra sem küldte meg az orvosi igazolásait. Ebben az esetben a Mt. szerinti 5 napos kiléptetés mennyire erős? Kötelesek vagyunk megvárni az orvosi igazolás beérkezését, és addig nem adjuk ki a papírokat, és nem fizetjük ki részére a helyes munkabért? Vagy ebben az esetben az 5 napos szabály az erősebb, és a rendelkezésünkre álló okiratok alapján számolunk el egymással? Ha akár hetekkel vagy hónapokkal később küldi meg az orvosi igazolását, szükséges visszamenőleg módosítani a számfejtést? Betegszabadság esetében kevesebb munkabér járna, tehát vissza kellene követelni a munkabért. Mi a teendő? Köszönöm a választ.
Munkáltató visszahívja a munkavállalót gyed alatt Kérdés
Tisztelt Szakértők! Abban kérném a segítségüket, illetve az állásfoglalásukat, hogy egy munkáltatót milyen jogok illetik meg abban, hogyha a munkavállaló otthon van gyeden a gyermekkel, aki még nem töltötte be a 2 évet, és a munkáltató felajánlja neki, hogy a gyed extra igénybevételével álljon vissza munkába, azonban ezt a munkavállaló elutasítja? Feltételezés szerint ő azt szeretné, hogy a gyermek 2 éves koráig otthon legyen, majd kivenni a felhalmozódott szabadságokat. Tehát a konkrét munkavégzésére még nagyon sokat kellene várni…. Ilyen esetben nem tud a munkáltató semmit tenni? Kötve van a keze a felmondási védelem miatt? Természetesen nem szeretné a munkáltató a munkaviszonyt megszüntetni, nem ez az elsődleges cél, de nyilván azt sem szeretné ha kihasználnák…. Olvastunk olyat, hogy ha a munkáltatónál a szerződés szerinti munkavégzési helyen nincs a munkavállaló által betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör, vagy az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítja, megszüntethető a munkaviszony! Ez valóban így van-e? Van erre valami törvényi hivatkozás? És a fentebb említett eset erre vonatkozik-e? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, és a tájékoztatást!
Kormányhivatali munkaügy Kérdés
Kormányhivatalban 2018. 12. 31-én lejár a munkaszerződésem. Szeretném megkérdezni, hogy ha nem maradnék tovább, akkor mi a teendőm (például felmondás vagy hivatal értesítése, vagy egyszerűen semmi)? Köszönöm válaszukat.
Határozatlan idejű munkaszerződés Kérdés
Ha a dolgozó határozatlan idejű munkaszerződéssel van foglalkoztatva, és két éves tanulmányi szerződést kötött vele a munkáltató, akkor ha felmond a dolgozó, mit követelhet vissza a munkáltató?
Végkielégítés összege Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2010.10.01-től folyamatosan áll alkalmazásban egy munkavállaló, 2018.12.31-ével kéri a munkaviszonya megszüntetését közös megegyezéssel. Hogyan kell kiszámítani a részére járó végkielégítést? Abban az esetben, ha a munkavállaló mond fel, van-e különbség a végkielégítés számításának módjában? Köszönettel.
Munkáltatói felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Üzem megszűnése miatt felmondtunk a dolgozóknak. A felmondási idő 90 nap, a felmondási idő felét ledolgozza a dolgozó, ami 2018. december 31-én telik le. Ez az utolsó munkában töltött napja, akkor kell kifizetni minden bérét a végkielégítéssel együtt. A felmentési ideje még 45 napig tart, tehát a munkaviszonya 2019. február 14-éig tart. Kérdésem az lenne, hogy hogyan kell eljárni a 2019-es béremelés kapcsán? Ez érinti-e a dolgozót? Mivel december 31-én a jelenlegi bérminimummal számolom el. Ha jól gondolom nem kell megadni a 2019-re vonatkozó minimálbért? A másik kérdésem, hogy a Tbj nyilvántartásból mikor kell kijelentenem? Megtehetem december 31-én február 14-ei dátummal, (mivel a munkaviszonya csak akkor szűnik meg), vagy pedig csak február 14-én jelenthetem ki? Nagyon szépen köszönöm a segítségét! Üdvözlettel: Ildikó
Lopás miatt mondtak fel neki, sérelemdíjat kért Cikk
Ha a bizonyítékok alapján nem állapítható meg, hogy a munkavállalóra nézve sérelmes, állítása szerint személyiségi jogát sértő, az azonnali hatályú felmondásban szereplő okok a munkáltató magatartása miatt kerültek nyilvánosságra és a munkavállaló lakókörnyezete azokról tudomást szerzett, a sérelemdíj iránti igény nem megalapozott – mondta ki a Kúra.