867 találat a(z) bevétel cimkére

Bt. képviselőjének díjazása Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! A bt. beltagja megbízásban látja el a bt. képviseletét 0 forintért. Jelenleg a bt.-nek nincs bevétele, a képviselő 2 hónapja nem dolgozik sehol. Ez esetben kell-e utána a bt.-nek járulékot vallani és fizetni erre a 2 hónapra? Válaszukat köszönöm.

Online póker Kérdés

Tisztelt Szakértő! Online pókeren játszom rendszeresen, az ebből származó jövedelem, ha jól tudom önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül amely után 15 százalék szja- és 22 százalék eho-fizetési kötelezettségem van. Ez mellett költségként el tudom számolni a befizetett ehót? Kérdés számomra, hogy a nyereség-veszteség különbözete lesz-e a jövedelem ami után adózni kell? Tehát, ha többet veszítek egy éven belül. mint amennyit nyertem, akkor be se kell írnom a bevallásba a bevételemet? Segítségét előre is köszönöm.

Őstermelő járulékfizetése Kérdés

Adott évben az őstermelő az előző évi árbevétel 20 százaléka után fizeti a járulékot. A kérdésem az lenne, hogy az ősternmelői bevételbe a támogatás összege beletartozik-e?

Üzletrész eladásából származó bevétel adózása Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kft. tulajdonosai: 95 százalékban svájci cég és 5 százalékban magánszemély. A magánszemély svájci állampolgár, életvitelszerűen az év minden napján Magyarországon tartózkodik (állandó tartózkodási kártyája van), magyarországi lakcímkártyáján lakóhelye Magyarországon van. A cég ügyvezetője, munkaviszonnyal rendelkezik, bért vesz fel és adózik utána. A fenti magánszemély az 5 százalékos üzletrészét (kft. jegyzettőkéje 3 millió forint 5 százaléka 150 ezer forint a magánszemélyé) értékesíti a kft.-nek 5 millió forintért (A kft. eredménytartaléka fedezetet nyújt a vásárlásra.) Kérdés: 1. Hogyan adózik és milyen összeg után/5 mFt-150 eFt? (Magyarországon a svájci állampolgárságú tulajdonos?A kifizetőnek, a kft.-nek, kell az adókat/szja, eho 14% 22%, levonnia)? 2. A kft. a magánszemélytől megszerzett saját üzletrészét (5%) egy éven belül értékesíteni szeretné a másik (95%-os) tulajdonos svájci cégnek, térítésmentesen. Megteheti ezt? A kft.-nél lesz-e valamilyen adóvonzata ennek a gazdasági eseménynek? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta

Nyereményjáték és pont beváltása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégem saját Facebook oldalán szeretné like-oltatni saját üzletét. Az oldalt kedvelők közt egy programmal kisorsolná azt, aki nyereményben részesülne. Ennek a nyereménynek (termékeknek vagy saját üzletben lévő szolgáltatásnak) az értéke kb. 5-15 ezer forint között mozogna 2-3 hetente. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ez Ön szerint szerencsejátéknak minősül-e? Ha igen, akkor mivel lehetne ezt kiküszöbölni, hogy ne essen a Szerencsejáték Felügyelet alá? Továbbá az 5-15 ezer forint/2-3 hét értékű nyeremény után a kisorsoló cégnek hogyan kell adóznia? Minek minősül? A másik témakör pedig a bónuszpontok beváltása. Ugyenezen cég a szolgáltatás kifizetette értéke után bónuszpontot ír fel plasztik kártyára, melyet a vásárló későbbi szolgáltatásra bármikor igénybe vehet. Az lenne a kérdésem, hogy mi történik pontbeváltáskor? A szolgáltatás teljes értékét rögzítenie kell-e a pénztárgépben és a bónuszpont forint értékéről esetleg külön nyilvántartást kell vezetnie? Vagy csak a különbözetet (például a szolgáltatás értéke 5000 forint, beváltható pont forintértéke 1000 forint, pénztárgépben rögzítendő: 4000 forint) kell-e rögzíteni a pénztárgépben bevételként? Válaszát előre is köszönöm! Kriszta

Őstermelő belép a családi gazdaságba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy őstermelő belépne a családi gazdaságba 4. tagnak. A belépő őstermelő 2014-től 5 évre ( 2019-ig) kap erdőtelepítésre támogatást. Ezt a támogatási összeget minden évben a családi gazdaság bevételébe kell beszámítani ezek után? Válaszát köszönöm.

Ingatlanbérbeadás bevételének megosztása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Házaspár egyik tagjának tulajdonában van két lakóingatlan. Mindkettőt kiadja magánszemélyeknek. A két ingatlan kiadásából származó jövedelem együttesen meghaladja az 1 millió Ft-ot. Kérdésem, hogy a vagyonközösség elvének értelmében a házaspár másik tagja "átveheti"-e az egyik ingatlanból származó jövedelmet, ami ilyen módon már 1 millió Ft alatt marad és mentesülnének-e az eho megfizetése alól? Vagy van-e bármilyen elv, módszer, amely mentén a két fél között megosztható a szerzett jövedelem és így mentesülnének az eho megfizetése alól? Köszönettel.

Mi számít a kisadózó bevételébe? Kérdés

Származik-e, mennyi és mikori időponttal bevétele a kisadózónak abból, ha szabad pénzeszközeiből értékpapírt, például befektetési jegyet vásárol, majd később azt magasabb áron visszaváltja? Ha igen, akkor a visszaváltás során kapott ellenérték egésze lesz a bevétele, vagy csak a beszerzésére fordított összeggel csökkentett összeg?

Az Airbnb szállásadóinak 81 százaléka kevesebbet vallott a bevételénél Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adatai szerint az Airbnb-hálózat szállásadóinak 81 százaléka szerzett több bevételt annál, mint amennyit Magyarországon bevallott – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-vel vasárnap.

Társasház felújítási alapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasház naplófőkönyvében hogyan kell könyvelni a felújítási alapra befizetett, Fundamenta Lakáskassza számlán vezetett összegeket, és a betétre jutó kamatot, az állami támogatást? Felhasználás előtti években? (Amikor befizetésre kerül, felhasználásig, bevétel, vagy pedig tulajdonosokkal szembeni kötelezettség?) Felhasználáskor? Előre is köszönöm a segítséget.

Bankkártyát elfogadónál a könyvelés menete Kérdés

Üdvözlöm, Étteremnél lehet bankkártyával is fizetni. Sajnos a kártyával történt fizetés ténye csak a bankszámlakivonatból derül ki számomra, mivel a tulaj nem csatolja a kártyás fizetés bizonylatait.... Egyszer a pénztárgép bevételként lekönyvelem T 3811- K. 911/467. Amikor látom a bankszámlán ott T 3841 -K. 368. Ezt követően az összeget kiveszem a pénztárból T. 368-K. 3811. Így nagyjából jól járok el?

Katás bevétel kifizetése a bt.-tagok részére Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő ügyben szeretném a segítségét kérni. Hat nappali tagozatos diák (informatikus hallgató) saját fejlesztésű weblapjukat szeretnék üzemeltetni. Az üzemeltetést katás betéti társaság keretében szeretnék megvalósítani. A bt. alapításához szükséges vagyoni hozzájárulás (törzstőke) megosztása a tagok között a weblap fejlesztésében való részvétellel arányos lenne. A betéti társaságban egy személyesen közreműködő tag (katás jogviszonyú) lenne, aki a weblapot üzemelteti, a többi tag (fejlesztők) csak csendestársként vennének részt a bt-ben. Kérdés: a katás jogviszonyú tagon kívül a többi tulajdonos hogyan részesülhet a bevételekből, és milyen adó- és járulékvonzatokkal kellene számolniuk? Úgy tudom, a nappali tagozatos hallgató, kata jogviszonnyal rendelkező beltag főállású katásnak minősül. Mivel a katás betéti társaság nem tartozik a számviteli törvény alá, így ebben az esetben az osztalékot nem tudom értelmezni. A betéti társaság bevételéből kifizetett jövedelem egyéb jövedelemnek minősül az szja-törvény értelmében a nem személyesen közreműködő tagoknak? A katás beltag az 50 ezer forint kata megfizetésével minden kötelezettségének eleget tesz? Mivel a weblap nem a bt. tulajdona (nem saját beruházás keretében hozták létre), így milyen jogalapon üzemeltetheti a bt. a weblapot? Köszönöm válaszukat.

Támogatás elszámolása Kérdés

Mezőgazdasági tevékenységet folytató kft. a területalapú támogatás felét kapta meg a mérlegkészítés időpontjáig. Elszámolhatja-e bevételként a még fennmaradó összeget 2016. évi bevételként, az igényelt terület alapján, vagy meg kell várni a határozatot. Köszönöm válaszukat.

Támogatás, bevétel, értékcsökkenés elszámolása fiatal gazdánál Cikk

Fiatal gazdaként kapott támogatást a vállalkozó ültetvénytelepítéshez használta fel. Ezzel kapcsolatban számos kérdése adódott. Lepsényi Mária adószakértő válaszolt.

Katás jövedelem melyik hónapra vonatkozik, ha a táppénzes időszak alatt folyt be? Kérdés

Kedves Szakértők! Már volt erre vonatkozó kérdésem, aminek megválaszolását ezúton is köszönöm, egy kis pontosításra lenne még szükségem, mégpedig, hogy ha a táppénzes időszak 2017. 01. 27-én kezdődött meg (munkát nem végzett a vállalkozó egészen 2017. 02. 28-áig), de átutalásos bevétele, melynek számláját 2017. 01. 19-én állította ki, 2017. 02. 01-jén folyt be, akkor az a bevétel a 2017. 02. hó bevétele lesz (a PTGSZLAH típusú nyomtatvány szempontjából) annak ellenére, hogy ott táppénzen volt egész hónapban? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink