867 találat a(z) bevétel cimkére

Számlakiállítás, mikor bevétel Kérdés

Egy egyéni vállalkozó gépjavítással foglalkozik. Megrendelte nála egy magánszemély egy gép javítását. A vállalkozó a munkát elvégezte. Készpénzfizetésben állapodtak meg. A megrendelő ezek után nem hajlandó fizetni. A megadott címen nem található, személyesen is megkereste a vállalkozó, hogy elszámoljanak. A telefont nem veszi fel. A vállalkozó kiállítja az átutalási számlát a megrendelő nevére és a megadott címre. A vállalkozó felkeresett egy végrehajtót, folyamatban van a tartozás behajtása. Azonban felmerült, hogy ha ez a bevétel nem behajtható és közben a vállalkozó megszűnik, akkor hogy kell ezt a bevételt kezelni? Válaszukat előre is köszönjük.

PTGSZLAH kiegészítés Kérdés

Tisztelt Kneitner Lea! Ha az egész leírásomat átolvasná még egyszer (http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_21_PTGSZLAH_emu) és nem csak kiragadjuk a 4690 fő tevékenységi kört, akkor is ez a véleménye? Hogy tudom megvédeni egy esetleges ellenőrzés során a revizorral szemben a cég eljárását? Utcáról bejövő magánszemélynek készpénzben eladok egy termosztátot nem üzletként működő helyiségemből, melyről készpénzes számlát adok ki. Mi határozza meg, hogy erről kell lejelenteni a PTGSZLAH nyomtatványon vagy nem kell lejelenteni a bevételt a fenti nyomtatványon? Köszönöm előre is az ismételt választ.

Cégek egymás közötti kölcsöne Kérdés

Ha cégek egymás közötti kölcsöne kamatmentesen történik, akkor az elmaradt kamat után kell-e bevételt képeznie a kölcsönadónak? Van-e bármilyen sajátossága ennek a kölcsönnek számviteli és adózási szempontból? Előre is köszönöm.

Kisadózó jövedelme Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy betéti társaság, ahol a vagyoni hozzájárulás a beltag esetén 2 500 000 Ft, a kültagé 10 000 Ft. A tagok döntése szerint a nyereség és a veszteség a vagyoni hozzájárulásuk arányában oszlik meg. A beltag végzi a főtevékenység szerinti gépjárműjavítás-karbantartás tevékenységet, kata adózás szerint működnek. A kültag a működésben személyesen nem vesz részt. A kata tv. szerint a jövedelem a megszerzett bevétel 60%-a, több tag esetén annak fejenként egyelő része. Kérdésem: a társasági szerződés és a tagok külön megállapodása alapján dönthetnek-e úgy, hogy a teljes 60% a beltag jövedelme (vagy részesedésük arányában), mivel a kültag nem tart erre igényt. Jövedelemigazolás esetén a NAV milyen igazolást állítana ki? Üdvözlettel.

Kezesség elszámolása Kérdés

Kérdésem: családi gazdálkodóm kezességet vállalt egy társas vállalkozás kötelezettségéért, illetve egy másik vállalkozó kötelezettségéért is, nem találok választ arra, hogy ráfordításként elszámolható-e ez? Az MVH-tól járó támogatásokat engedményezte ezen kötelezettségek kiegyenlítése miatt. A támogatást bevételként könyveltem, szerintem ebben az esetben ezek a kifizetések egyéb ráfordítások között elszámolhatók, és csökkentik az adó alapját. Vagy teljesen rosszul gondolkodom? S.O.S. köszönöm.

Támogatás elszámolása Kérdés

Fiatal mezőgazdasági termelő MVH-tól kapott támogatása elszámolásakor főszabály, hogy nem egyösszegben bevétel a kapott támogatás, hanem csak azon része bevétel, melyre költséget elszámolt az adott évben. Kérdésem azonban, hogy ha a támogatás összegéből tárgyi eszközt vásárol, abban az esetben a tárgyi eszköz érteke például 1 millió forint, az érékcsökkenése 200 ezer forint, mely összeget kell a személyijövedelemadó-bevallásnál figyelembe venni az eredmény levezetésekor bevételnek, illetve költségnek? Vagy a tárgyi eszközt ebben az esetben egy összegben költségként el lehet számolni?

Helyesbítő számla könyvelése Kérdés

2017. január hónapban kiállított helyesbítő számlával módosítottuk a 2016. november havi szolgáltatás nyújtásáról kiállított számlát, melynek nincs áfatartalma. Mérlegfordulónap 2016. 12. 31., mérlegkészítés időpontja 2017. 02. 28. Kérdésünk, hogy 2016. évben (bevételcsökkenésként) vagy 2017. évben (elhatárolásként) kell könyvelni?

Katára való áttérés Kérdés

Segítséget szeretnék kérni az alábbi adatokkal kiállított számla értelmezéséhez: Számla kelte 2016.02.06 Teljesítés időpontja: 2016.02.16 Fizetési határidő: 2016.02.16 A számla kifizetésének napja 2016.02.08 A számla szövege 2016 januári jutalék Biztosításközvetítéssel foglalkozó egyéni vállalkozó 2016. januárban tételes költségelszámoló, 2016. februártól a kata szerinti adózást választotta. Fenti számla, melyik időszak bevételébe számít? Köszönettel: Szabó-Szűcs Csilla

Kamarai hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. július 1-jétől az igazságügyi szakértőknek kötelező a számlában felszámítani az igazságügyi kamarának járó 1000 forint kamarai hozzájárulást. Ez vállalkozói bevételnek számít, majd költségként leírható, vagy adóalapba be nem számító bevétel? Jelentősége csak annyiban van – ha vállalkozói bevétel –, hogy ez befolyásolhatja az alanyi mentesség értékhatár átlépést, illetve katás vállalkozónál a 40 százalékos alap számítását. Köszönettel CSCS

Szünetelés alatti egyéni vállalkozó adóbevallása Kérdés

Tisztelt Szakértó Úr/Asszony! Egy egyéni vállalkozó szünetelteti 2016.03.01-től a vállalkozását, de a szünetelés előtt eladta az árukészletét, aminek nagyobb része a szünetelés alatt havonta folyik be a bankszámlájára. Szeretném tudni, hogy megfelelő-e, ha magánszemélyként valljuk be a havonta beérkező összeget, mivel szünetelés alatt nem lehet bevallást leadni. HIPA-bevallást biztosan nem kell, arra kaptam válasz az Adóirodától, de a 1653-ra az adóhivatal két ügyfél szolgálatosa sem mond egyformát. A bevallás közeli leadása miatt, kérem szépen a sürgős válaszukat! Köszönettel: T.K.

Kata és az áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes egyéni vállalkozó, aki kata alá tartozik. 2016 decemberében kiállított számlája nem folyt be csak 2017 januárjában. Ha ez a számla érték befolyt volna, akkor átlépte volna a 6 millió forintos alanyi mentes határt az áfában és a kata határt is. Ezt a számlát kata szerint már 2017. évi bevételnek fogja számolni, de áfa szempontjából figyelembe kell venni az értékhatár számításában?

Családi gazdálkodás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy családi gazdálkodó és 4 fő a családi gazdálkodásba bejegyzett családi gazdaság adózásával kapcsolatban szeretném kérdezni: ez a családi gazdálkodás 2017 folyamán több, a családi gazdálkodásában használt tárgyi eszközét értékesíteni kívánja. Az alábbi példában egy 2017-es tervet vezetek le, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Bevételek: 1. Mg-i termék értékesítés árbevétele: 40 000 000 2. Támogatások / földalapú stb/ : 8 000 000 3. Tárgyi eszk. értékesítés bevétele : 100 000 000 Összes bevétele a gazdaságnak: 148 000 000 /29 600 e Ft/fő/ Költségek: 1. anyagbeszerzés: 32 000 000 2. egyéb: 6 000 000 3. értékesített tárgyi eszk. mar.értéke 19 600 000 4. kistermelői ktg átalány (bev. 40%-a) 59 200 000 Összes költség családi gazdálkodás 116 800 000 (23 360 e Ft/fő Jövedelem: 31 200 e Ft (6240 e Ft/fő) elhat.veszt. (38 000 e Ft), de 50% 15 600 e Ft (3120 e Ft/fő) Ezen 31 200 000 Ft/fő jövedelem után fizet mindenki: 15% szja-t és 27% ehót? Kérdésem, hogy helyes-e ez a levezetés? Különösképpen a kistermelői költségátalányra gondolok. A vázolt esetben figyelembe vehető-e a költségek között? Van-e eltérés abban az esetben ha a fő családi gazda egyéni vállalkozásban végzi ezt és évi kb: 300-500 e Ft közötti bevétele származik hóeltakarításból? Szíves válaszát előre is köszönöm: Hideghéty Blanka

Több telephely pénztárkezelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. több telephelyen végez palackértékesítést. A telephelyeken a pénzügyi elszámolás havonta egyszer hó végén történik. A társaságnak egy pénztára van, ahová a hónap utolsó napján kerül bevételezésre az eladott áru értéke. Az értékesítésekről a nyugta természetesen az értékesítéskor kiállításra kerül. Helyes-e ez az eljárás, vagy másképpen kellene kezelni ?

Külföldi ingatlanhoz kapcsolódó jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar állampolgár magánszemély a 2016. évben előfoglalási szerződéssel 1db, Csehország területén található ingatlant foglalt le Csehországban úgy, hogy nem lépett tulajdonviszonyba. Erről a jogról bizonyos különbözet fizetése fejében lemondott egy másik személy részére. A foglalási díj az ingatlan értékének 15%-a, melyet kifizetett a magánszemély, majd családi okok miatt lemondott róla magasabb díj fejében. A nevet a beruházó átírta a saját nyilvántartásában. A magyar magánszemély így ingatlantulajdont nem szerzett, bevétele azonban keletkezett. Kérdés, hogy az említett bevétel adóköteles-e Magyarországon, be kell-e vallani a 2016. évi 16SZJA személyi jövedelemadó bevallásában? Köszönöm előre is a válaszát!

Egyéni vállalkozó által kapott támogatás elszámolása, egyéni vállalkozó járulék-elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kapott a vállalkozás indításához támogatást eszközbeszerzésre, ez a támogatás bevételnek minősül a vállalkozónál? Ha az egyéni vállalkozó csak megfizeti a minimálbér után a járulékokat, nem vesz fel jövedelmet, akkor mely járulékokat lehet költségként elszámolni a szochon és a szakképzésen kívül? Költsége-e a vállalkozásnak a nyba 10%, eba 7%, mpj 1,5%? Vagy adóalapba nem tartozó kiadás? Válaszukat köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink